Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó ez az étrend és edzés...

Jó ez az étrend és edzés fogyáshoz? L

Figyelt kérdés

173 cm 56 kg vagyok de elég zsíros.

Erre az étrendre gondoltam.


Reggeli: 50g zabpehely vízzel kásává főzve, kis édesítővel, 5g lenmaggal, 100g gyümölccsel VAGY 3-4 extrudált kenyér sovány felvágottal zsírszegély sajttal paradicsommal.


Tízórai: 150g zsírszegény joghurt pici éfesítővel VAGY kakaó 0,1-es tejből keserű kakaóból (10g) édesítővel.


Ebéd: 200g csirkemell 200g (főzött) barnarizzsel VAGY zöldségekkel.


Uzsi: 20g sótlan földimogyoró


Vacsora: 125g zsírszegény vagy félzsíros túró 150g zsírszegény joghurttal összekeverve kis édesítőszerrel, 5g lenmaggal, vanília aromával vagy kakaóporral (10g)



Az edzés pedig a következő lenne.

Heti öt alkalommal reggeli 30 perces futás és heti 4 alkalommal erősítő köredzés. A köredzés általában 45-60 perces és elég kemény. (Fekvőtámasz, planking, guggolás, hasprés) sok gyakorlattal.



Mit gondoltok? L



2015. márc. 14. 18:36
 1/9 anonim válasza:

Nem vagyok dietetikus, de a földimogyoró az egyik leghízlalóbb rágcsa.

A zsírszegény túró és a zsírszegény joghurt lehet, hogy névben zsírszegény, de negyvenszer annyi cucc van benne, mint mondjuk egy sonkás salátatálban.

2015. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, de kellenek a jó zsírok nem? És a mogyoróval ki is jön a kalóriakeretem. A zsírszegény ételekkel semmi baj. Ha lenne is gondolj csak bele hogy így is klasszisokkal jobb mint a meki vagy tévednék? Nekem eddig semmilyen problémát nem okoztak a zsírszegény termékek.
2015. márc. 14. 20:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

azért kalóriában nagyon nem mindegy,hogy zöldséggel eszed az a húst vagy zöldséggel.

egyébként meg az ebédet oszd ketté,sok ez így egybe.

a tejtermékeket-sz/ar cukros allergén joghurtok,túró-meg cseréld le tojásra.

a zabhoz kellene proteinpor és ne tegyél bele mást.


és mit gondolok?

alapjaiban hibás tervezet ez egy skinnyfatnek.

neked tömegnövelő étrend kellene,hogy tudj izomzatban formában fejlődni,és amikor ez megvan utána kell diétázni.

2015. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én így dobnám össze:

reggeli zab még oké is, de nincs mellette fehérje, oda bedobnék 100gr csirkét,

tízórai: túró nem igazán jó, mert lassan felszívódó fehérje, inkább egyél meg 3 fött tojást zöldséggel

ebéd: 100g csirkemell+ (nyersen) 50gr barnarizs, főve nem tudom mennyi, sose mértem ide se ártana egy kis zöldség

uzsi jó

vacsi jó

edzés: 2 köredzést felváltanék 2 súlyzós edzésre, egyik nap alsó test, másik nap felsőtest

Ez saját vélemény

2015. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Az a gond hogy nincs súlyzóm illetve nem tudom milyen súlyút kellene vennem.
2015. márc. 14. 20:42
 6/9 A kérdező kommentje:
És natúr 100g/90g fehérjetartalmú szójaprotein megfelelne?
2015. márc. 14. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:

a szója rosszabb,mint a tej.

még az álltenyésztésben is limitálva van,hogy mennyi adható belőle a haszonállatoknak,úgyhogy ilyet véletlenül se.

tojásproteinport vegyél.

2015. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

*hűha vmit nagyon elírtam.

szóval kalóriában nem mindegy,hogy 200g rizs,vagy 200g zöldség.

2015. márc. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen általában amikor zöldséget viszek akkor több lenmagot eszek. Igazából a rizs engem túlságosan eltelít.
2015. márc. 15. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!