Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tempós séta ér valamit fogyás...

Tempós séta ér valamit fogyás szempontjából?

Figyelt kérdés
7km/hval gyors sétálok futógépen és azt irja ki egy óra után h 500kcalt égettem ennek mennyire lehet hinni? Továbbá azt vettem észre h a pulzosom akkor zsírégető tartományba van 9km/hs futásnál pedig nem.. szóval melyik ér többet?

2015. márc. 17. 11:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Persze egészséges étkezéssel
2015. márc. 17. 11:22
 2/15 Osynho ***** válasza:
88%
Amennyiben kalória mínuszban vagy, ér.
2015. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
7 km/h az szerintem elég gyors. Nem egy átlagos séta. Már-már hajaz a kocogás felé. Biztos, hogy hasznos.
2015. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Igen ér a tempós séta valamit. A gépnek ne higyj, mert az csak írja ki a kalóriát, de az emberi testben 20p után indul be a zsírégetés. Én a tempós séta és a futás helyett helyett választanám az intervallum edzést. Ez a kettőnek az összegyúrása. Hasznosabb mint a futás és a sétálás külön külön, az egyik legjobb zsírégető módszer. Tudni illik 20 perc után indul be a zsírégetés, és abba is marad a zsírégetés ha abba hagyod az edzést. Ez intervallumnál máshogy van, elég fél óra belőle, és egy darabig égeti a zsírt amikor abba hagyod az edzést, egészséges étrenddel meg csodákra képes. Én több mint 20 kg-tól szabadultam meg a segítségével (úgy hogy nem étkeztem egészségesen, csak vissza fogtam magam). Olvass utána neten. Ja igen és ez az edzés módszer jobban élvezhetőbb mint a monoton testmozgás. De hát kinek mi jön be. Sok sikert! :)
2015. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Ez a 20 perc után indul be a zsírégetés hülyeség...
2015. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Azzal nincs problémám, hogy 20percnél tovább edzek:) 1óra mindennap gyors sétából simán megvan... futást nem bírom addig csinálni önmagában..bár olyat szoktam h gyors sétánál h 1-2 percre felveszem 9esre h ne legyen monoton és ezt váltogatom...

remélem lesz eredménye nyárra 59kg vagyok és szeretnék kb 4kgtól megszabadulni remélem sikerül:)

2015. márc. 17. 14:09
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Amit a gép kiír az csak tájékoztató jellegű, ezt még a legjobb gépeknél is írják a gyártók hogy nem kell szent írásnak venni. A tempós séta jó, főleg kezdésnek amikor egy mozgáshiányos szervezet nincs úgy ráállva az aktív fizikai terhelésre de később már célszerű lassú futásra átállni.
2015. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Philipp Gábor ***** válasza:
Igen . A lényeg az hogy a pulzusszámod az aerob zónában maradjon.Az hogy ez kinél hány km/h órát jelent az edzettségtől is függ.A lényeg hogy a zsír csak aerob azaz oxigén jelenlétében tud hatékonyan égni.Ha alacsonyabb a pulzus akkor kevés lesz az oxigén ha magasabb akkor átmegy anaerobba ami savasodással jár.A biológiában nincsenek éles határok de a zsírégetés akkor jelentősebb ha a nagy vérkör tele van pumpálva vérrel vagyis az oxigén ellátás már megfelelő.Ez kb 20-40 perc.Előtte az izmok a tárolt glikogénből biztosítják maguknak az energiát ilyenkor a zsír felhasználás minimális.Ami a gépen levő kalóriaszámlálót illeti az magán a gépen elvégzett munkavégzést mutatja illetve gyártótól függően belekalkulálják az izomműködés hatásfokát ami 25-30% a többi hő formájában szabadul fel.
2015. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
persze, több mint a semmi.
2015. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 idézetfan:D válasza:
34%
Szerintem futással jobban jársz
2015. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!