Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 3 hét alatt nulla kiló,...

3 hét alatt nulla kiló, dietetikus segíthet a helyzeten?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 3 hete fogyózom úgy 800 kcal 900kcal át eszem egy nap, de semmit nem fogyok ( vagy csak a mérleg nem mutat fogyást) és annyi lenne a kérdésem, hogy dietetikus segíthetne a problémán? Ha igen hol találok egy megbízható embert aki személyreszabottan csinál nekem étrendet? Mer túgylátszik hogy amit én csinálok az nem megy. Előre is köszi
2010. febr. 16. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy azért nem indult meg a fogyás, mert bár kevesebb kalóriát viszel be, de nem égeted el. Mozogsz mellette? Mert különben csak a már meglévő szövetekből fog táplálkozni a szervezet.


S egyébként nem biztos, hogy kilóban fog meglátszani rögtön a fogyás, mert lehet, hogy centikben kezdődik.


Ne add fel, igyál sok folyadékot, továbbra is étkezz így, és mozogj sokat.


Amúgy ez a 800 Kcal nem kevés?

2010. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

800kcal kevés, a szervezeted átállt koplalásra, az anyagcserédet pedig jól lelassította! Helyesen táplálkozni meg kell tanulni, nem csak annyiból áll, hogy jó keveset eszel... Valószínű nem eszel elégszer, ezáltal nem pörög az anyagcseréd... Nem azt eszed amit kéne, sem a megfelelő fehérjéket, sem a megfelelő szénhidrátokat nem adod meg a szervezetednek... a zsírokról nem is beszélve, tekintve, hogy azok is nagyon fontosak...

Igen a dietetikusnak ez a szakmája (ahogy nekem is) csak az a baj, hogy ebben az országban 10 millió ember ért a táplálkozáshoz, mert megnézett két idióta tv műsort, vagy elolvasott egy bugyuta nők lapját! Érdekes módon egyre több a fogyókúrás recept, egyre több az ilyen-olyan bogyó ami fogyaszt, a rázó-izzasztó-tornáztató kamugépekről nem is beszélve, a kövérek száma mégis nő!!! Hogy is van ez???

2010. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ. Igazából naponta megpróbálok 30-40 percet mozogni, max 2 napot hagyok ki egy héten mozgás nélkül ( persze a kihagyott napokon azért 100fekvőt megcsinálok, hogy mégse punnyadjak el teljesen)


Suli miatt nehezen tudok rendszeresen étkezni, mert ebédet nem tudok elhurcolni suliban ( legalábbis főtt ételt) ami ebből az következik,hogy délés 1 között nem eszek ebédet csak később amikor hazaérek 3-4 kor de akkor is csak egy kevés főtt kaját. Amúgy minden nap iszom tejet, és gyümölcsöt sokat fogyasztok + most ráálltam az abonett kenyér + sonka módszerre.. néha néha megeszek reggel egy kis datolyát. Nem tudom mit csinálok rosszul..

2010. febr. 16. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajna az ország tele van önjelölt kis dietetikusokkal (itt a fórumon is találkozhatunk néhánnyal), akik elvégeztek egy gyorstalpalót, vagy apucika leperkálta az 1 millát/félév az orvosin, így aztán hülyék lettek volna nem átengedni minden egyes vizsgán. Nehéz jó szakembert találni, szerintem egyelőre próbálj meg te magad egy kicsit változtatni. Napi 5-szöri étkezés, mert ha ez nincs meg, akkor tényleg lelassul az anyagcseréd és emiatt nem fogysz. Persze ez nem vonatkozik arra az esetre, ha időnként csinálsz egy pár napos méregtelenítő kúrát, de 6-7 nap után azt abba kell hagyni.
2010. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nem hiszem hogy csak hülye dietetikusok vannak az országban.. teszem hozzá, hogy én is dietetikus szakra adtam be a jelentkezésemet. ahhoz nem kell szakembernek lenni hogy megmondjam h 800kcal-val naponta pont nem a fogyást érjük el, hanem a szervezet minden egyes falatot el fog raktározni zsír formájában. mozogni kell, sok folyadékot inni, felpörgetni az anyagcserét.
2010. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!