Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy álljam meg hogy ne egyek...

Hogy álljam meg hogy ne egyek édességet?

Figyelt kérdés

Fogyózom.(vagyis próbálok) Gyakran nem tudok ellenállni az édességeknek.

Van valami módszer hogy ne egyem?

Köszi:)



2015. márc. 25. 20:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

9-cessel értek egyet. Sokkal könnyebb hosszú távon kitartani, és a fogyókúra (valamint az élet) más területein is csak a hasznodra válik, ha megtanulsz mértéket tartani.

Én pl. abban "állapodtam meg magammal", hogy naponta max. 50 kalóriányi csoki:) (ez táblából 2 kocka)

Régebben sosem maradtam meg egy lakásban édességgel, mindig mindent azonnal megettem. Most mindig van itthon csoki, és sokszor ott áll a tábla csoki felbontva akár 2 hétig is (mert már sokkal kevésbé kívánom, mint régen, így nem is eszem minden nap)! Ez részint örömmel tölt el (mármint, hogy nem vonom meg magamtól azt, amit szeretek), részint büszkeséggel (hogy volt / van önuralmam).

2015. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nekem általában két hét szokott lenni, ami nehéz. Az első hét a legnehezebb, ilyenkor nagyon sok édesítős túrókrémet eszek, ropit, mogyorót, sós rágcsákat, a második héten már csak néha kap el a vágy. Utána már nem szoktam kívánni,de aztán jön valami családi rendezvény, ahol van torta és persze ha eszek belőle, minden kezdődik elölről. :(
2015. márc. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg a boltban!Ha nincs szem előtt,egy idő után eszedbe sem jut.Én egy joghurtot szoktam enni ha édeset kívánok.
2015. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#2-es és #8-as vagyok


ez a mértéktartásosdi, hogy napi egy kicsi édesség nem mindenkinél válik be, van, akinél fenntartja a függőséget, nekem pl nem vált be. csak a teljes megvonás használt, és én azóta sem estem vissza, ha mamám csinál sütit szoktam belőle enni, meg ritkán eszek másféle édességet pl jégkrémet és nem jön vissza a függőség. szóval lehet mértéktartóan enni édességet, de egyrészt nem napi szinten, másrészt csak akkor, ha előtte teljes mértékben leszokik az ember az édességről és már megszűnt a függőség.

2015. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más jön be.. valakik komolyan veszik a táplálkozást, nem esznek egyáltalán cukros, tejes, lisztes meg ilyen-olyan dolgokat, mert az az elvük, hogy a testi egészségüknek ez teszi a legjobbat a kis öröm ami a nassolással jár pedig nem számottevő (a megelőzött problémák többet érnek).


Valakik meg időnként megengednek maguknak ezt vagy azt. Ez lehet édesítőszeres kakaós valami.. mondjuk házicsoki, paleós maglisztes sütemény, vagy némi cukros étcsokoládé.


Valakinek édesített vaníliás/ízesített túró a nasi, valaki meg mindent megeszik amit csak kapni lehet lisztes, cukros, akármilyen adalékanyagos 'kaját'.


Mindenki eldönti mire van igénye, azt érdemes szem előtt tartani, hogy a vásárlókat függővé teszik, tehát ha valaki úgy dönt, hogy megvesz/megeszik valamit, az nem feltétlenül azért van mert ez jó neki, hanem mert egyszerűen függő mint a drogosok.


A drogosoknak persze örömet ad, hogy halálra lőhetik magukat anyaggal, és nem lehet rossznak elkönyvelni azt, hogy hagyják az egészségüket, szociális kapcsolataikat veszendőbe menni, de ha tiszta fejjel valószínűleg ők is másképpen látnák a helyzetüket.. és ez az élelmiszertrükkök áldozataival is így van, ha elgondolkodnának :)

2015. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én ellenálltam neki egy darabig, volt egy időszakom, hogy egyszerűen felbontottam eg ytábla csokit, mindig cska még egy kockát mégegyet és hopp eltünt....durván nehéz ellenállni neki, aztán egyszercska egy darabig kibírtam, és már nemm tünnek el a táblacsokik olyan gyorsan, meg tudok állni 1 maximum 2 sornál, de volt amikor akár 1-2 kocka is csillapította a vágyat...
2015. márc. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!