Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég ha elhagyom a kenyeret,...

Elég ha elhagyom a kenyeret, cukrot, vagy célszerű a kalóriákat számolgatni?

Figyelt kérdés

Nem egy ismerősöm van, aki kenyér helyett azt a kartonpapír szerű műizét eszi, azonban szalámival, tojáskrémmel. Személy szerint megengedek magamnak egy nap egy teljes kiőrlésű pékárút, azonban hátast dobtam, mikor megláttam, hogy a vajkrémemben mennyi kalória van! Viszont annyira azért elszántnak sem érzem magam (legalábbis várhatóan hamar kedvemet szegném), ha mindent egyszerre megvonnék magamtól.

Szerintetek elég arra koncentrálni, hogy minél kevesebb kenyeret, cukrot fogyasszak, vagy jobban járok ha mindennek figyelem a kalóriatartalmát?


Köszönöm előre is!


2015. ápr. 3. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened és kipróbálnod mi jön be.


Jó étkezési szokások mellett általában számolás nélkül is beáll az egészséges testsúly.


Van aki megszokásból szeret többet enni mint amire szüksége van, jóval többet. Neki célszerű felső kalóriakorlátot meghatároznia és odafigyelnie rá.


Én arra figyelek, hogy minél kevesebb kenyeret egyek, mivel nem bírom :D


Fogyózóknak is ennyit szoktam tanácsolni, aki nem eszik kenyeret (búzát) az azért már sokat tesz magáért, ez nem valami kis apró dolog :)

2015. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Soha eletemben nem szamoltam kaloriakat. Kilottem a ch-t, csak reggel ettem zabpelyhet feherjevel, utana 3 orankent kis dagokban feherjedus kajakat. Heti 5 aerob izomcsoportonkent, heti 3x1 ora kardio. Nekem ennyi a volt a titok.
2015. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Ez csak önbecsapás lenne, mert hiányolni fogod a cukrot, az ízeket, az étkezés után megemelkedő vércukor szint kellemes hatását stb. és másokból meg többet fogsz enni. Azaz számolni kell.
2015. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én legfeljebb az "üres" kalóriákat szoktam számolni, azt sem mindig. Első lépésben hagyd el, amiről könnyen lemondasz, látni fogod, érsz-e el ezzel eredményt, ha igen, milyet. Ha nem vagy elégedett a fogyás ütemével, akkor szigoríts!
2015. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a kalória a lényeg, hanem hogy üres kalóriát eszel-e, vagy az dugig hasznos tápanyag.

Nos, a vajkrém, ha elolvasod, csupa műanyag, amit a szervezet nem tud elégetni, csak eltárolja és/vagy akadályozza az emésztést. Azonban ugyanannyi kalória valódi vajat vagy állatí zsírt teljesen hasznosítani tud a szervezet.

2015. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!