Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ma körülbelül 600 kalóriát...

Ma körülbelül 600 kalóriát 'fogyasztottam el'.5kg súlyfeleslegem van, már csináltam ilyet és tényleg használt. Mi a tanácsotok meg ötleteitek, hogy huzamosabb ideig hogyan táplálkozzak, hogy megtartsam majd a súlyomat? Miket zárjak ki az étrendemből?

Figyelt kérdés
L/19
2012. márc. 8. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is zárd ki a 600 kcal -os étrendet! Ez sztem mindenkitől meg fogod itt kapni.

Ha ennyire keveset eszel, akkor annyira lelassul az anyagcseréd, hogy minden morzsát beépít.

Tessék enni legalább 3-5-ször, így a vércukrod is állandó marad, nem leszel éhes, mégis fogyni fogsz. A napi kalória szükségletedet számold ki itt, de 1000 kcal alá ne menj, mert az egészséged bánja.

[link]


Az ilyen fiatalkorú diéták miatt alakul ki később hormonzavar, aminek meddőség lehet az oka (eü. végzettségem is van, és sajnos megtapasztaltam, ezért igyekszek mindenkit figyelmeztetni erre). Szóval inkább egészségesen egyél, erről pedig rengeteget olvashatsz korábbi kérdésekben.

2012. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

600 kalória veszélyesen kevés.

Így többet ártasz, mint használsz.


Szállj le eggyel hamarabb a buszról és gyalogoljál. Este nyolc után ne egyél. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget. Igyál gyógyteákat (csipke, zöld tea, citromfű). Egyél néha étcsokit. Aludj egy kicsit többet. Sokat igyál. Jobban rágd meg mint szoktad. Szeggyél omega hármat. Ne használj édesítőket.

2012. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha használt akkor biztos okos vagy és a kérdésedre is tudod a választ. Ha megint fogynod kell akkor dönsd el hogy használt e és esetleg halgass az 1.re .

A megfelelő diéta normális kiszámolt tápanyagbevitelen és egészséges kajákon alapul, amivel elkerülöd a koplalást a katabolizmust, a jojó effektust és nem lassul be annyira az anyagcseréd.Nameg mozgáson.


2. azért tudja ontani a tévhiteket :)

tudom ez bosszantó de msot ki fogom vesézni...

"Szállj le eggyel hamarabb a buszról és gyalogoljál."

Mert azzal elégetsz vagy +20 kalóriát... a zsírégetés lassú oxigén igényes folyamat 40p-1órás edzés kell ahhoz hogy érdemben beinduljon. ha mindenhova gyalog mész az már ér valamit de mivel ncisn rajtad 100kiló felesleg nagyon illene intenzíven sportolni /edzeni hoyg valami érdembeli mozgást is végezz.

"Este nyolc után ne egyél."

Ilyen szabály nincs, a fogyáshoz abszolute semmi köze, teli gyomorral nem szabad lefeküdni mert nem fogsz jól aludni, de hogy lefekvés előtt mennyivel ne egyél az attól függ hogy mit eszel és mennyit.

" Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget."

zöldség tegye ki az étrend jórészét ,gyümölcsöt minimálisat, mert ha nem szeret róla valaki tudomást venni akkor is tele van cukorral.

"Igyál gyógyteákat (csipke, zöld tea, citromfű)."

fogyáshoz semmi köze, amugy jók a teák is de inkább az a fontos hogy a gyümölcslevek ,cukros üdítők tilosak.

"Egyél néha étcsokit."

Ja, szerintem is attól fogsz lefogyni... :P

"Sokat igyál."

ez fontos, a maradék szinte lényegtelen, honnan tudod hogy msot mennyit alszik?


napi 5x vagy 6x étkezés egyenetesen elosztva, ügyelj a fehérje, zsír és vitamin bevitelre. A legfontosabb hogy a cukros ,fehérlisztes dolgokat zárd ki az étrendedből és egy nap 2gramm/ testsúlykilogramm szénhidrátot és kb ugyanennyi fehérjét vigyél be, meg 20-30g zsírt.

2012. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!