Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 heti folyamatos koplalással...

1 heti folyamatos koplalással mennyit lehet fogyni? Kb.1 egész hónap végig koplalás mennyi kiló minusz?

Figyelt kérdés
15 éves, 165 centis jelenleg 69kg-os lány vagyok. Igen, tudom rdngeteg. Van esetleg itt olyan ember aki koplalással fogyott 20-25kg-ot? Mennyi idő alatt és mennyi ételbevitellel sikerült? Van itt olyan ember?

2015. ápr. 7. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
I-D-I-Ó-T-A
2015. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ne koplalj főleg ne ilyen fiatalon, a szervezetednek szüksége van a tápanyagokra. Inkább próbálj kiegyensúlyozottan enni, sokszor keveset és persze a testmozgás is elengedhetetlen. Csodát ne várj 1 igazi zsírégető fogyókúra 3 hónap. (koplalással nem zsírt hanem izmot fogsz veszíteni). Napi 1 óra futás(vagy más kardió) és kiegyensúlyozott étkezés
2015. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
1 hét koplalás (normális folyadék bevitel mellett) kb. 1 kg fogyást ad. A kezdeti bizonytalanság a belek kiürülésétől függ. Viszont a teljes koplalás pont ezért nem jó, mert a belek nem kapják meg a működéshez szükséges növényi rostokat. Ezért jobb inkább a léböjt kúra.
2015. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
koplalsz 1 hete és a szervezeted a következő rendes étkezésnél többet fog raktározni mint amire szüksége van és többet szedsz vissza mint amit leadtál
2015. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
88%

Én 14 éves vagyok és az iskolai mérésen 71,5kg voltam. A szembesítés után elkeseredve határoztam el hogy koplalásba kezdek. Egész nap csak reggel ettem és próbáltam nem enni semmit, nem bírtam sokáig feladtam… A YouTube-on találtam pár angol videóst akik motivációt adtak nekem. 1 hónapja élek másfajta életet koplalás nélkül…

Ezeken változtattam:

*Napi minimum 2 liter vizet iszom vagy zöld teát felváltva…

*Tisztán eszem (zöldség, gyümölcs, csirke, hal)

*Leszoktam a cukros ízesített üdítőkről (Coláról, Márkáról, Fantáról)

*Nem járok gyorsétterembe helyette otthon csinálok magamnak egy salátát vagy egy pulykafelvágott-as szendvicset…

*Édességet, chips-et nem eszem mert műkaja!!

*Naponta fogyasztok gyömbéres vizet-zöld teát (a gyömbér kiváló méregtelenítő fűszer ami beindítja a fogyást)

*Már 5. alkalommal voltam futni egy tó körül először 2 körrel kezdtem most a 3 körnél tartok…

*Elhatároztam egy héten minimum 4-5x lemegyek futni a tóra..

*Minden nap eszem brokkolit és uborkát, jégsalátát mivel az üzletek teli vannak velük…

*A teát cukor nélkül iszom vagy édesítőszerrel de már megszoktam cukor nélkül…

*Este 6 óra után szigorúan nem eszem csak iszom vagy ha mégis éheznék ami ritka bekapok pár roppanós jégsaláta levelet…

*A reggelit soha nem hagyom ki de nagyon nehéz ezt betartani…

*Teljes kiőrlésű kenyeret eszem nem pedig agyonfinomítottat…(a Lidl-ben a teljes kiőrlésű 1kg-os kenyér azt hiszem 150 Ft körül mozog)

*Nem eszem rizset, krumplit, sem tésztát…

*Próbálom a zöldségeket nem főzni, sütni mert így jobban megmarad bennük a vitamin és ásványi anyag…

Már ahogy említettem 1 hónapja élek így és jól érzem magam a bőrömben. Nem tudom hány kg lehetek mivel nincs mérlegünk, mert a nagyapám mérleg és óragyűjtő de remélem fogytam legalább 5kg-ot!

Remélem neked is sikerül majd fogyni sanyargatás és önsanyargatás nélkül!!! NE SANYARGASD MAGAD lehet le fogysz de a jojo effektus miatt visszahízol!

SOK SZERENCSÉT! Puszi :) :*

2015. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Újabb ostoba ötlet a sok közül.. csak úgy közlöm,hogy a koplalástól nem hogy fogyni,hízni fogsz. 1 hétnél tovább úgysem bírod,teleeszed magad,bűntudatod lesz,megint koplalsz és így kialakítasz egy tökéletes körforgást,ami az egészségedet eléggé roncsolja... Ahelyett hogy ilyen hülyeségekbe bocsátkoznál,étkezz egészségesen,mellőzd az édességeket,este 5-6óra után ne egyél. Számold mennyi kalóriát viszel be egy nap. 1200kalóriás étrenddel tudsz fogyni úgy,hogy közben nem kínkínzod önmagad. Emellett sportolj heti 2-3 aalkalommal,aztán később ezt a számot emelheted is. Egy valamit azonban jegyezz meg:tartós fogyást csak lassú idő alatt tudsz elérni. 2nap alatt senki nem tud lefogyni. Ahány kilót szeretnél leadni,annyiszor két héten belül fog bekövetkezni az álomsúlyod. Remélem tudtam segíteni.!:)
2015. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Amúgy szerintem nem vagy duci,de még csak telt sem. Miért akarsz pálcikává változni?
2015. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos. Megvan rá az ok, hogy a legtöbben nem ajánljuk a koplalást... Előbb próbálj meg kiegyensúlyozottabb módszereket, nem hiszem, hogy a koplalás az utolsó esélyed...

Természetesen lehet fogyni koplalással, a kalóriadeficit már csak ilyen. Ezt egyesek tagadják, mások sokkal realisztikusabban azt mondják, hogy az ember fogy, de visszaszedi (ami nem törvényszerű, de valóban sokáig vigyázni kell utána, közben pedig ugye koplal az ember, én tuti nem csinálnám, de én hedonista vagyok).

Hogy miből fogy az ember, az étrend és valószínűleg alkat kérdése is. Ha az ember izmos, akkor utána már valószínűleg nem lesz az, a minimális kis alapizmokat viszont lehetőleg nem bontja el a test, ha nem muszáj.

Ha már az ember koplal, legalább fehérjét vigyen be eleget (ne túl sokat, ne túl keveset) s azért mást is egyen. Személy szerint inkább maradnék 69 kiló, mintsem egészségtelenül fogyjak, bár nem mindenkinek ilyen a preferenciája...


Ismerek olyat, aki koplalással fogyott le, de ritkán sztorizok róla, mert nem ajánlom ezt a módszert. Meggyőződésem szerint a legtöbbünk nem is lenne képes ugyanarra. De persze nem lehetetlen a dolog, s azt sem kell gondolni, hogy egy egész OK, csak éppen extrém kalóriaszegény étrend mellett is az izmok tűnnek el, a pont éhezésre kitalált s a koplaláskor különösen szívesen hasznosuló zsírraktárak nem... Az izomvesztés kockázata megnő extrém kalóriadeficitnél, ez igaz. Fehérjehiány esetén pedig teljesen evidens, hogy bomlanak.

2015. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem a koplalással semmit(de legalábbis nem sokat) fogsz elérni.A fogyást lassan kell kezdeni eleinte csak kicsivel kell kevesebbet enned,több zöldséggel,gyümölccsel.De ami igazán fontos hogy ezt utána le is kell mozogni.Szóval próbálj meg naponta futni,eleinte kevesebbet aztán egyre többet.
2015. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!