Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan, és mennyi időbe...

Hogyan, és mennyi időbe telik, amíg vissza tudok állni a normális étkezésre? (1200-1500 kalória) SÜRGŐS! (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy koplaltam.tudom,hogy hülye voltam,és rohamosan lefogytam 39 kilóra,és fáradékony vagyok,nincs erőm,a menstruációm is kimaradt.Kérem,normális válaszokat adjatok,nagyon el vagyok keseredve.

14 éves lány vagyok,és 156 cm.


2015. ápr. 8. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy nap. Semmi másra nincs szükséged, mint akaraterőre.
2015. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem akartam elküldeni még, csak félrekattintottam. Szóval főzz ki 120g rizst, adagold el 4-6 felé, és edd úgy, akkor egyszerre sem lesz sok. Mellé ehetsz zöldséget, te szinte korlátlan mennyiségben, és ha tudsz, minél több proteint. Aztán szépen lassan növeld a szénhidrátbeviteledet, de 150g rizsnél semmiképpen nincs szükséged többre egyelőre. Minden étkezésnél egyél meg 1-1 kanál olajat (lehetőleg olíva/lenmag, ne főző), majd igyál rá vizet, hogy ne legyen olyan kellemetlen íze.


A kalória az csak egy dolog, a makrotápanyagok sokkal fontosabbak. Ha a szénhidrát megfelelő szintre lett emelve, a szervezet önmagától fogja igényelni, nőni fog az étvágyad. Esetleg szedjél mellé B vitamint, az tovább emeli az étvágyat.

2015. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2015. ápr. 8. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha elérted a kívánt testsúlyt, akkor természetesen megint lehet csökkenteni az adagodat, mert alapvetően ha 45-46 kiló lennél (tehát még mindig elmehetnél modellnek), akkor se kéne több szénhidrát 100g-nál ahhoz, hogy tartsd a súlyodat. Alapvetően arra figyelj, hogy heti maximálisan egy kilót hízzál, ha annál több ment fel (mindig ugyanazon a napon mérd ugyanabban a napszakban), akkor picit vegyél vissza a szénhidrátból.
2015. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a segítséged,és rizs helyett még mit ehetnék?
2015. ápr. 8. 13:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Főtt krumpli, max. 50g zabpehely, ha nagyon muszáj, akkor teljes kiőrlésű tészta/kenyér. Igazából rengeteg mindent ehetnél, főleg most, de alapvetően két dolgot kerülj: cukrot és fehér lisztet.
2015. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm. Remélem,hogy a tanácsaid segíteni fognak. És akkor fokozatosan jobban leszek? Nem leszek fáradékony,lesz erőm,meg a menstruációm is meg fog jönni? Gondolom ehhez idő kell..
2015. ápr. 8. 13:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy 14 évesen őrült módra kellene görcsölnöd az egészséges étkezésen, pláne hogy ilyen sovány vagy. Egyél valami olyat, amit szeretsz, és van is benne kalória. Az olajos magvakban (dió, mandula, mogyoró stb.) pl. van bőven, és az összetételük is egészséges. De egy téliszalámis szendvicstől sem fogják rádhúzni a szemfedőt.


Lényeg, olyat egyél, ami ízlik, és meghozza a rendes étvágyadat, mert az most a legfontosabb.

2015. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan jók ám az olajos magvak. 100g napraforgómag 600 kalória, 48g zsír... rengeteg.


Amúgy igen, amint elkezdesz rendesen étkezni, hamar rendbe fog jönni a szervezeted. Ne kapkodd el, de 2 hét és kutya bajod nem lesz, szépen fogod visszanyerni a súlyodat.

2015. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm szépen az értelmes válaszokat. :)
2015. ápr. 8. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!