Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 és fél éves lány vagyok,165...

14 és fél éves lány vagyok,165 cm és 58 kg. Ez mennyire sok? Sok helyen azt olvastam, hogy ez normális testtömegindex-arány, de az osztálytárnőim mind sokkal vékonyabbak nálam.

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy nehezen tudnék lefogyni, mert a suliba minden nap viszek zsömlét tízóraira, és tudom, hogy a szénhidrát hizlal, de nem tudok mást vinni, ami egészségesebb. Tudnátok valami jó étrendet ajánlani, ha havonta kb.2 kilót szeretnék fogyni? Vagy várjak nyárig?

Légyszi normális válaszokat írjatok!!



2015. márc. 17. 18:17
 1/6 anonim válasza:
50%
Na,azt ne mondd hogy nem tudsz zsemle helyett almát vinni iskolába!!!A testtömegindexed jó,nem egészségtelen. Mozgás=fogyás...egyszerű mint az 1x1.
2015. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez tök normális... De sportolsz?
2015. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Olvasgass az interneten. Találsz etrendet is. (Tobbnyire mintaetrendek)

Én is edzek ugyhogy.tudom hogy nehez olyan kajat vinnis a suliba ami megedelelo ráadásul olcsobbat.

Pl.én csinalok este rantottat es elviszem etelhordoba.A tojas.nem.sokkal dragabb.mint a sonka-kolbász-zsír-feherkenyer.

Reggelire ehetsz zabpelyhet (nem agyoncukrozott muzi)

Ebedre nem olyan drága a főzelék (huvelyesekben sok a feherje)

Ha odafigyelsz fogyhatsz. (De ez a súly teljesen Normális)

Tehát nézz. Kicsit utana a neten es ne dolj be.az elso teklamszovegnek.

2015. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nem kell fogynod... főleg 14 évesen diétáznod... fejlődő szervezet= fokozott energia és tápanyagigény... sportolj, táplálkozz egészségesen (és itt a kóla chips csoki bűvkörére gondolok,semmi extrém).. Az meg, hogy osztálytársnők vékonyabbak, semmit nem jelent, ebben a korban főleg nem
2015. márc. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Én 164 cm vagyok és 47 kg. még így se vagyok megelégedve magammal. nagyon keményen fogyózok. 2 hónap alatt 3 kg-t fogytam!
2015. márc. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem jók a paramétereid akár 14 vagy akár felette.

A testtömeg-indexnél vannak modernebb mérőeszközök, amikor a has kerülete alapján mondanak egy szerintem ugyanilyen semmit mondó számot, amivel fogyókúrázóknak lelki támaszt és ösztönzést adhatnak.

Mozogj (ha nem sportolsz is) sokat.

Olvass bele az Atkins diéta rejtelmeibe (sok helyen írnak róla és sok diétás szabály is erre épül).

Tarts 2 nap joghurt- vagy kefírnapot aszerint, ami nagyon kellemetlen időszak lesz de akkor indulhat meg igazán a fogyás. Utána kevésbé leszel éhes.

És végezetül: nem tartom indokoltnak a fogyókúrádat. Ha úgy érzed jobban magad, akkor lelked rajta.

Jómagam az Atkinssal 3 hónap alatt fogytam 10 kilót úgy, hogy naponta egy alkalommal degeszre ehettem magam szénhidrátokkal.

Még egy érdekes körülmény, amit Atkins könyvek lehet, hogy nem hangsúlyoznak eléggé: nincs nassolás. Ne egyél a joghurt kosztok és a napi egyszeri "nagy zabálás" ideje között. Ezzel nem emelkedik feleslegesen az inzulinszinted, ami a fogyásban nem segít.

Jó esetben állandóan alacsony lesz az inzulinod és nem szakad meg a fogyás.


A saját diétás kosztomat leíróm, látom kérdezted azt is.


Napi 3 étkezés, ebből reggeli egy kb 4 deci flakon natur ízesítetlen joghurt vagy kefír valamilyen diétás fehérjeturmix porral (tele van velük a bolt).

Második étkezás nálam ugyanez volt.

Harmadik étkezéskor degeszre ettem magam: 3 karéj kenyér felvágottal vagy pörkölttel, zöldségek minden mennyiségben. Tejfölös túró mondjuk hagymával vagy zöldséggel. Gyümölcs ekkor minden mennyiségben mehet (ne reménykedsz el fogsz telni, nem tudsz ettől elhízni).

Akár egy 2 deci száraztészta+spagetti szósz is mehet a 3 karéj kenyér helyett (vagy hasonló horderejű rizs).

A tejfölös túrót (esetleg mozzarella sajtot) nem számítottam bele az esetleges Atkins adag korlátaiba, amit néhol nem tartottam szem előtt.


Az első két étkezés gyorsan lement.

Az esti zabálásra egy korlátom volt diétás orvos javaslata alapján: 30 perem van megenni, amit előtt erre a célra összetettem. Csak ez alatt megy fel az inzulinom, ami korlátozás a fogyáshoz kell.


3 hónap alatt fogytam ezzel 10 kilót.

Közben csapvizet, minimálisan édesített teát - este cola lájtot ittam (utóbbit a fogyókúrás szakember nem ajánlotta nálam mégsme volt akadály).

2015. ápr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!