Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erről mit gondoltok?

Erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

[link]

Napi megadott kalóriát fogyaszthatsz, és a gyümölcsök, zöldségek nem számitódnak bele.



2015. ápr. 28. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért jó ennyi kalóriát enni?


Ha valaki 1000 kcal-t eszik ócska gabonákból, az nem csak vitaminhiányos lesz, de még hízhat is a hormonzavarok miatt. Ha meg nem gabonákat eszik valaki, hanem értelmes ennivalókat, akkor valószínűleg nincs súlyproblémája és nem kell szigorúan kalóriákat számolnia.


Részemről ez értelmetlen, de ez csak magánvélemény, nyilván általában ha valaki nem eszik sokat, akkor általában nem hízik, vagy akár fogy.

2015. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az miért jó, ha emellé megeszem 1-2000 kcal energiatartalmú gyümölcsöt és zöldséget? Mert nyilván nem elégednék meg ennyivel...


Valaki megint a hasára ütött és kihagyta a megvalósíthatósági vizsgálatokat normál emberek esetében s evészavarok, depresszió, tápanyaghiány s egyebek kialakulását nem annyira érett embereknél (bár azok miért kezdenének bele, már aki ért valamicskét a témához?).

2015. ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1: Már megint elfeledkezel azokról, akik meghíztak, majd életmódot váltottak. Lehet, hogy nem híznak, de a fogyás sem feltétlenül egyszerű, hiába esznek megfelelően most már. Ha kalóriát számolni nem is kell, a kalóriadeficit szükséges a fogyáshoz.

Lehetőleg az értelmes kalóriadeficit, nem a koplalás és nem az ilyen "800 kcal + zöldség + gyümölcs". Én megsértődnék, hogy cukorevésre akarnak kényszeríteni.

2015. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Továbbra is azt gondolom, hogy jó étrendnél a kalóriadeficit könnyebben elérhető (jobban éget a szervezet, kevésbé raktároz, kisebb az éhség)


De tudom, hogy ez nem általánosítható mindig mindenkire. Ma valahogy én is zizi vagyok.. fogalmam sincs mennyit ettem, de hogy pszichés/lelki állapotom végett nagyon enni kívánok, az sajna most így van.

2015. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Segít, az tuti. Azt nem vettem észre, hogy az anyagcserémet bármiben befolyásolná, hogy szénhidrátdúsan eszem vagy sem, de a nem szénhidrát jobban laktat :) Bár ez is egyéni. Sokak automatikusan deficitbe kerülnek egy megfelelő életmódváltással, ha feleslegük van, de ez nem mindig van így. Van, aki nem tud tartós éhség nélkül fogyni ketogén diétában sem (mások pedig 800 kcalt esznek automatikusan, az se jó), az azért már elég extrém, de sokféle ember van. Úgy látszik, egyesek teste nagyon ragaszkodik a megfelelő bevitelhez. Nem irigylem őket, pedig nekem sem könnyű fogyni.
2015. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!