Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 5-6 hónapja fogyózok, mostanár...

5-6 hónapja fogyózok, mostanára mar megállt a fogyásom pedig ügyelek azért arra h mit eszem es edzek is rendszeresen, nemrég növeltem az edzés intenzitását is de csak fél-1 kg-t változott a súlyom de azóta semmi tudnátok esetleg valami tanácsot adni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 29. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha huzamosabb ideig keveset eszel, be fog lassulni az anyagcseréd / nem alkalmazkodik a diétád az új súlyodhoz, változtatni kellene az arányokon. Pörgesd fel az anyagcserédet azzal, hogy kijelölsz egy napot, mikor extrém mennyiségű szénhidrátot viszel be (mondjuk 400g rizs, de nem tudjuk, hogy hány kiló vagy), aztán folytasd a diétádat rendesen. Ha kicsit jobban érdekel, hogy mi is ez, olvass utána a hintáztatásnak.
2015. ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ha tegyük fel holnap többet eszem mint eddig akkor az nap ne is edzek ?
2015. ápr. 29. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell érezned. Igazából mivel kalóriát tekintve az edzésed nem jelent többet mondjuk 300 kcal elégetésénél, különösebben nem befolyásolja, a mozgás még segít is abban, hogy ne legyen "káros" a sok szénhidrát.
2015. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 29. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, mennyit eszel, lehet, hogy a jelen súlyodhoz sokat.

Mivel az étrendedet sem ismerjük, akár veszélyes is lehetaz extrém sok szénhidrátos nap, ha nem szoktál hozzá. Mondjuk én eleve nem hiszek a hintáztatásban, de hallottam már, hogy sokaknak jót tett (az kalóriahintáztatás volt, nem sok szénhidrát, az nem tudom, miért lenne jó, de biztos van mögötte valami elmélet. én inkább extrémen levittem, amikor állt a fogyásom, s jót is tett).

2015. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha belassult az anyagcseréd, azon nem segít, ha még inkább tovább rontod. Amúgy az oka egyszerűen annyi, hogy a kalória vagy szénhidrátból, vagy zsírból vihető be könnyen, viszont a legtöbb ember zsírszegény diétával fogy, azt durva lenne megtolni úgy, ha azt mondom, hogy "egyél meg akkor 250g zsírt". Ki is nyírná kb. azonnal a veséjét, de minimum egy hétig lenne aktív lakója az illemhelynek. Így nem kérdéses, hogy mi marad lehetőségként (plusz a szénhidrát egekbe dobja az inzulinszintet, több olyan hormont termel hatására a szervezet, ami az anyagcseréért felel).
2015. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Nem tudom, miért veszed biztosra, hogy belassult az anyagcseréje, ahhoz azért tartósan rosszul kell enni...


S nem hízni akar, miért enne meg 250g zsírt, persze a szokásos fehérjén és a számára az előzőkhöz szükséges szénhidráton felül? Én is rosszul lennék tőle... Nincs vele baj, de nem szoktam meg azt a mennyiséget kalóriában és zsírban.


A sok zsírt sem tartom jó tanácsnak ismeretlenül, éppúgy, ahogy a sok szénhidrátot. A nem megfelelő embernél mindkettő rosszullétet okozna.

Viszont egy durván zsírhiányos diétába igenis zsír kell több, csak persze szolidan, a szükséges minimális mennyiség. Nem még több szénhidrát, ha egyszer eleve azon él, pedig a testnek sokkal fontosabb a másik 2 makrotápanyag.


De nem tudjuk, mennyire eszik jól a kérdező, lehet, hogy egészen jól, csak egy hangyányit sokat.

2015. ápr. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hajnalban már ne olvass, mert nem megy jól.
2015. ápr. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem este van, nem hajnal. Úgy érted, hogy rám írtad? Mert az én anyagcserém kifejezetten gyors. De a logikádat, bevallom, nehéz követnem, s ehhez köze nincs a napszaknak.


Mindazonáltal a sok órás gyk-zás okozhat nem topon levő állapotot az olvasásnál, azt nem tagadom. De frissen sem vagyok tökéletes. Ez van.

2015. ápr. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hát eddig 11 kg-t adtam le 5-6 hónap alatt

szóval szerintem ezek alapján nem lehet rossz az étrendem

rizst,csibehús,reggel szoktam csak enni olyant h kenyér meg kifli,ceasar salátát,zöldség,gyümölcs

nassokat nem eszek (chipsek,csokik,meg egyéb sós vacak meg édességek)

2015. máj. 2. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!