Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a sok ülőmunka és...

Lehet, hogy a sok ülőmunka és ülés miatt nem tudok fogyni? Hétköznaponként legalább 10 órát ülök a munkám miatt. Heti háromszor járok edzeni, és mozgok, amikor tudok. Odafigyelek a táplálkozásra is, lefekvés előtt nem eszem. Mégsem tudok fogyni.

Figyelt kérdés
2015. máj. 1. 18:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az is segít, ha pl. nem ülök le a buszon? Vagy csak a tényleges mozgás számít?
2015. máj. 5. 23:59
 12/16 anonim ***** válasza:

A sima állás még nagyon kevés, szerintem inkább csak fáraszt, ha állsz a buszon, nem nyersz vele.

Igazad lehet, a mozgás az anyagcserének is jót tesz, nemcsak a plusz kalóriaégetést jelenti, így amikor kiesik, akkor több okból is nehezedik a fogyás. Bár Te jársz edzeni, nekem pedig a legkevésbé aktív korszakaimban is inkább gyors volt az anyagcserém... Eh, ha értenék hozzá, akkor sem tudnám, mi zajlik a szervezetedben.

2015. máj. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A valódi izommunkának valódi hatása van. Amire szükség van.


Az állás, séta nem igazán izommunka. Az, de kevés.

2015. máj. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minél aktívabb vagy, annél jobb. Ha busszal mész, akkor 1-2 megállót gyalogolj, ne végig menj. Reggel én mindig tornával indítom a napot, ahogy írtam, próbálom a liftet kiiktatni, meg ha lehet, akkor sétálni egy kicsit ebédidőben is.


Ha heti 3x edzel, és figyelsz a táblálkozásra, akkor nagy baj nem lehet.

Én vezetek naplót, amibe felírom, mit ettem, mit edzettem, mik a céljaim. Napi 1-2 csésze zöld teát is elkortyolok munka közben.

2015. máj. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Erdemes a buszt lecserelni biciklire. Gyakran meg hamarabb oda is ernel.
2015. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én is sokat ülök meló miatt. Nem befolyásolja a fogyást, ha gyümölcs kúrát tartok, akkor napi fél kilót le tudok adni gond nélkül. Szerintem inkább azzal lehet bajod, hogy nem megfelelő minőségűek az edzéseid. Én anno heti 3x 1.5-2 órákat edzettem, amikor csoportos edzésre jártam. Ez alatt az idő alatt általában lement 10+ km futás és 500+ gyakorlat (felülés, fekvőtámasz, stb.). Ha ehhez nincs meg az erőnléted, akkor jobban jársz, ha inkább többször edzel egy héten. Az étrenddel is lehetnek gondok, pl ha sokszor nassolsz, akkor próbálj meg helyette inkább vizet vagy teát (cukor nélkül) inni, már ha nem zavar, hogy óránként wc-re kell járni miatta.
2015. máj. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!