Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kerületem csökken, a súlyom...

A kerületem csökken, a súlyom szinte marad a régi. Miért?

Figyelt kérdés

Karácsony óta kicsit jobban odafigyelek a kajálásomra, és március eleje óta csinálok saját súlyos erősítéseket + kardiózok.

Karácsony, és március között leadtam 12 kilót napi kb 1500kcal bevitellel- csak az ételek mennyiségét csökkentettem a minőségét nem, azt ettem, amit a család. Amióta edzek is, azóta még 6,5-öt, de még kevesebb kalóriabevitellel (Nem direkt csökkentettem a kalóriát, hanem ennyi kaja esik jól! Több fehérjét eszem (minimum 20%, de inkább 30), és a kenyeret, cukrot, ilyesmiket teljesen elhagytam, inkább húst eszem, meg fehérjeport iszom, zöldség, gyümölcs, némi gabona megy. Nem fér belém több, nem érzem úgy, hogy koplalnék, általában csak azért eszem meg a következő kaját, mert "írva vagyon", hogy 3-4 óránként enni kell valamit. Sokan mondták, hogy ez túl kevés, de egyáltalán nem vagyok éhes még reggel sem igazán. Nem kívánom az édességet sem, inkább a sós cuccokat, de azokról könnyebb lemondani a cél érdekében. A 4 liter vizet megiszom naponta + leves, kávé még lecsúszik).

Az utóbbi héten kicsit az erősítésre tettem a hangsúlyt, és azóta a körméreteim szépen tovább csökkennek, úgy látom, hogy a zsírpárnák kisebbek lettek, ahol meg lehet fogni az izom felett, ott eléggé érezhetően csökkent a mennyisége, Lazult a szerkezete, de a súlyom napi kb 5-10 dekát csökken összesen, van amikor kicsit feljebb megy, majd pár nap múlva ismét még lejjebb megy pár napig, de nem annyira, mint amennyit a kerület csökkenés indokolna (gondolom én...)

Ez mitől lehet? Még kb 7-10 kilót szeretnék leadni.



2015. máj. 3. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert zsírt vesztettél, de közben építettél izmot, és az izom nehezebb, mint a zsír.


Ha nem kilót fogysz, hanem centit, az ugyanúgy jó, sőt!


Ne a kilókra menj, hanem azt nézd, mit látsz a tükörben! :)

2015. máj. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az izom 3x sűrűbb, mint a testzsír.
2015. máj. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

figyelj :)

én most erősítek itthon, saját súlyos meg súlyzós edzést csinálok kb 2 hete minden nap, mellette eszek ami jól esik, de sok húst, tojást, edzések utána fehérjét iszom, és "híztam" kb 2 kilót, de közben látom hogy a karom vékonyabb lett és izmosabb, meg a combom is kicsit vékonyabb, pedig súlyra több vagyok. emiatt ne aggódj, inkább örülj neki :D nincs rád írva hány kiló vagy, az látszik csak, hogy mekkora vagy :D

2015. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"nincs rád írva hány kiló vagy, az látszik csak, hogy mekkora vagy" Igaz!!! Ez nagyon jó!

Köszi mindenkinek!

2015. máj. 4. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!