Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni, de szédülök...

Szeretnék fogyni, de szédülök az éhségtől, szinte egész nap szédelgek, nem tudok semmit sem csinálni, fáj a gyomrom, fáj a fejem, szúr a szívem?

Figyelt kérdés

Hajnali 4kor kelek, hajnali 5kor eszek 4 db abonett kenyeret, pár szelet sonkát 2 szelet update sajtot néha van, hogy főtt tojást is és uborkát.

Ezzel elvagyok kb 7 óráig, itt még buszon vagyok egy almát eszek.

Délben főtt húst savanyúsággal rizzsel.

6kor túrót, zsírszegényt 200grammot.


Annyira éhes vagyok állandóan, hogy szó szerint az ájulás kerülget, hányingerem is van ilyenkor, leesik a cukrom, vérnyomásom, minden bajom van.

Mit egyek? Esetleg egy szendvicset szabadna? Rozs kenyér, sonka, sajt uborka.


2015. máj. 4. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyél többet. Lehetőleg ne szendvicset, inkább fehérjét, zsírt, zöldséget.


Nem értem az embereket. Nagyon éhes vagy, rosszul vagy, mert nem eszel... Nyilván több ételre van szükséged, a tested vészjelzéseket ad, ne hagyd figyelmen kívül őket!


Amikor a páromnál volt ez, ő elfogadta, hogy nem tudja tartani azt az alacsony súlyt, amit kevés evéssel elért... Kövér pár pluszkilóval se lett, de már nem szédült.

Én pedig nagyon nehezen fogyok, mert sok ételre van szükségem az éhségem elmulasztásához, de 2 életmódváltás azért meghozta az eredményt (sok fogyás után jött a 2., amikor már az elsővel nem ment). Sok múlik azon, hogy mit eszel, de az időzítésen és a mennyiségeken is.


Tudod, mennyit eszel? Én nem tudom kiszámolni, de bizonyára kevés.

2015. máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha szédelegsz, miért nem eszel többet? Miért koplalsz a fogyáshoz? Így szerinted meddig fogod bírni?


Ha fogyni szeretnél, eleve kevesebbet eszel, akkor miért túlárazott ócska búzát, abonett kenyeret eszel? A rizs olcsóbb, de a fehér kenyér is. De ennyire rosszul megy? Éhezők nem a fogyással törődnek általában..


Ne egyél update sajtot.


1. túlárazott

2. tejtermék

3. az árából vehetnél kenyér helyett zöldségeket.


Rizst ne vidd túlzásba fogyás alatt. Egyszerű oka van, azon kívül, hogy tömény szénhidrát, még meg is éhezel tőle.


Túró anabolikus hatású, nem laktat de nehezíti a zsírégetést.


Persze hogy éhes vagy, jóval több zsírt kéne enni, a fehérjét pedig húsból kellene fedezni, mellette pedig nem abonettet meg rizst kellene enni, hanem több zöldséget. Tojás is mehet még, uborka, idényzöldség olyan mennyiségben ahogy kifér (befér) :)


És fogyassz zsírt, az energiát ad.



Szendvics? Rozskenyér, hízáshoz való :)

A szendvics az nem hús és nem zöldség, szerintem felejtős.

2015. máj. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A rizs sokakat remekül laktat (ha nem is magában, de úgy kevesen eszik). Ahogy a túró is. Néha az ilyesmi illogikus, de sokfélék az emberek, a kalóriatartalom pedig azért fontos tényező.


S nem mindenki tud vagy akar sok zsírt enni vagy zöldséggel enni a húst.

2015. máj. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom Shin. Valaki szédelegni, éhezni akar. Tök mindegy.
2015. máj. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nem szabad koplalni. :) Sajnos a fogyás, főleg ha még edzel is mellé, hogy valami alakod legyen nem egy rövid folyamat. Képzeld csak el, hosszú éveken át ráálltál egy életmódra. ezt a szervezeted megszokta. Ugyan te most fejben eldöntötted, hogy ezen változtatni akarsz, és koplalni kezdesz. A szervezeted viszont küzd ellene, hisz vissza akar térni a régi kerékvágásba mert azt szokta meg, azt tekinti normálisnak úgymond. (Még ha az nem is volt egészséges) Amint abbahagyod a koplalást, mert belefáradsz hisz mindketten tudjuk ez hosszútávon nem tartható fent, a szervezeted visszalendül a régi elvárásokhoz azzal a különbséggel hogy bekapcsol a vész sziréna a koplalással eltöltött idő alatt és mindent amit megeszel elraktároz. Így nem hogy azt vissza hízod amit most látszólag leadtál, hanem akár a dupláját is visszaszedheted, hisz a szervezeted fel akar készülni egy esetleges újabb koplalásos időszakra.


Ha engem kérdezel a sajttal, abonettel, rizzsel nincs problémám, én is eszem ezeket, de nem csak ezt.

A fehér kenyér viszont hülyeség, Csupa gyorsan felszívódó szénhidrát. Lehet hogy olcsóbb csak baromira nem laksz tőle jól. Teljeskiőrlésű pékterméket keress mert az lassan felszívódó, később leszel éhes tőle de azért módjával edd. Módjával négymagvas tk kenyér, esetleg magvas kifli is belefér, hisz ezek olajos magvak, kis mennyiségben erre is szüksége van a szervezetednek.


Egyél rizst, párolt/sült/pirított/grillezett hússal (lehetőleg szárnyassal vagy marhával, hallal, zöldséggel vagy akár gyümölccsel. A fűszerezéssel vihetsz egy kis változatosságot bele, különben hamar meg fogod unni és utálni.


Napközben ha éhes vagy mindig legyen nálad gyümölcs, vagy valamilyen saláta. Készíts gyümölcslevet otthon 100%ost cukor nélkül akár zöldséggel. Ha szereted igyál meg egy kefirt.


a lényeg hogy mindenből mértékkel fogyassz, legyen sok zöldség az étrendedben. ezt is vihetsz magaddal nem csak saláta formájában, pucolj meg répát, amit elrágcsálhatsz ha nagyon éhes vagy. A sárgarépában van egy kis cukor is ami szinten tartja a cukrod. De ezt bármelyik más zöldséggel megteheted.


ami nagyon fontos még, az a sok folyadék! Tiszta víz, vagy főzz teát. Egészséges és finom is. Egy kis citrommal ízesítsd cukor annyira nem ajánlott bele, esetleg egy kis méz.


Egy nap inkább egyél többször kevesebbet, lehetőleg reggel bővebben ,hogy elég energiád legyen napközben. Napi minimum 5 étkezést illik betartani.


Remélem tudtam segíteni. Fel a fejjel! Ne koplalj mert nem fog eredményt hozni. Sok sikert!

2015. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös leírta a tutit :-)

Én annyival egészíteném ki, hogy én is hajnalban kelek, olyankor nem tudok enni, de viszek magammal zabkekszet - 2-3 falat nagyon jól eltömít, pláne, ha még iszom is rá :-) Teát, cukor nélkül.


Abonett kenyér helyett puffasztott rizsteszem - magam is meglepődtem rajta, hogy 3-4 szelettel jóllakom :-)

Ha módod van rá - márminthogy van hol elkészíteni, akkor süss virslit vagy párizsit, üss rá 2-3 tojást - kenyér nélkül is laktató :-)


Almát fogyókúrában semmiképpen nem ennék, mert nekem savat csinál és MÉG ÉHESEBB LESZEK TŐLE!


Ezzel szemben fokhagymás-joghurtos uborkát vagy saláta - paradicsom - paprika, uborka mixet egy kis olívaolajjal és pici ecettel összekeverve.


Ne akarj hirtelen fogyni! Sok mozgás, sok ivás!

4 hónap alatt 8 kg-ot fogytam - a célkitűzésemhez már csak 2 kg-ot kell fogynom másfél hónap alatt :-)))

2015. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, még valami (6-os vagyok)


Ha éhes vagyok, kukoricapehely,zabpehely, müzli tejjel. NEM KELL ÉHEZNI! Én még császárszalonnát is ettem 1x-2x :D na jó, azt kenyér nélkül, puffasztott rizzsel :-)

2015. jún. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én pedig szinte minden szénhidráttól éhes leszek... De a fehérjétől is, ha az étkezés apró. A páromnak pedig éhség esetén csak egy nagy étkezés jó. Úgyhogy ez nagyon emberfüggő.

A gyümölcslé merő szupergyors cukor, nem ajánlott fogyáskor és sokan éhesek lesznek tőle.

Azt nem tudom, a vércukrot minek szinten tartani, egészséges embernél, aki még csak nem is eszik gyors cukrokat, nem megy túl alacsonyra... A legtöbbünknek semmi baja nem lesz, ha nem adagolja magának a szénhidrátot (a cukorbetegeknek sem, nekik pont nem kéne folyton szénhidrátot enniük, de ugye ez nagy biznisz).


Viszont jó esetben a testünk jelzéseket ad nekünk, s kitapasztalhatjuk, mi működik a saját, egyedi esetünkben, nem kell teljesen ellentmondó vélemények közül válogatni...

2015. jún. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: írd be a Google keresőjébe a következőt:


"Felejtsd el a diétás szabályokat!"


Egy dietetikus írta, csak nem merem belinkelni, mert mindenféle reklán is van az oldalon, s nem tudom, lehet-e úgy...

2015. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!