Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak eszek és eszek az utóbbi...

Csak eszek és eszek az utóbbi 2-2,5 napban, mi van velem? Lehet köze ahhoz, hogy beteg voltam hét elején, és alig ettem akkor? Vagy a sok mozgás miatt?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdtem rosszul érezni magam: szédültem, alig aludtam (suli miatti stressz szerintem) melegem volt nagyon, szerintem fel is fáztam mert félóránként jártam pisilni.


Egy edzés még el volt tervezve a hét elejére: hiába kezdtem magam rosszul érezni, elmentem futni, igaz, inkább kocogás volt semmint gyorsfutás, és sok séta volt közben.


Kedden-szerdán-csütörtökön alig volt étvágyam: szerintem összeszűkülhetett a gyomrom, fájt a fejem, nem kívántam a kaját (max almát) Szédültem nagyon kedden, a zh-m se sikerült, amit kedden írtam, nagyon rossz kedvem lett tőle :(


Csütörtök estére-péntekre jobban lettem. Pénteken nyelvvizsgáztam, kicsit szédültem, igaz szerintem a stressz miatt. Nem bírtam sokat enni reggel.

Akkor kezdett visszajönni az étvágyam, miután megírtam a hallgatást + írásbelit, utána hazaértem, na és akkor tudtam enni a szokásos "adagom" (vagyis méretre a szokásos, meg nemcsak alma, hanem amit szoktam: csirke, zöldség, mirelit zöldség, paradicsom, jégsaláta, ilyenek.


Tegnap elmentem futni, szóval tegnap mozogtam.

Viszont nagyon éhes lettem: a zsírt kívántam (olajos halat ettem) nem a szénhidrátot. Meg a zsírosabb húsokat. Kb. az átlag kalória bevitelemnél + 400-500 kcallal többet vittem be.


Ma tartani akartam az átlagos kalória bevitelemet (amennyi a betegség előtt szokott lenni) de ma reggel is éhséggel ébredtem, ésösszeettem most csomó mindent: brokkolit, paradicsomot, jégsalit, csirkét, csirkemellsonkát + teljes kiőrlésű zsemlét, uborkával... kb a szokásos adagom 2-2,5 szörösét ettem meg mennyiségre, mi van velem???!


Nem akarok ennyit zabálni...

Most amiatt van ez a zaba mert sokat mozgok (heti 2-3 futás megvan) vagy amiatt mert beteg voltam hétfő-csüt között és alig ettem azokon a napokon (300-400 kcalt ettem de szimplűn szédültem, és émelyegtem nem tudtam enni)


Hogyan szűkítsem vissza a gyomrom? Még férne belém most...

próbálok sokat inni, napi 3-3,5 litert megiszok.


2015. máj. 10. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ez teljesen normálisnak tűnik, nyilván a napi átlagkalória sem rossz a hetedre. Amúgyis vannak napok, amikor szinte lehetetlen jóllaknia az embernek, legalábbis nálam van, egészen ritkán, de gondolom, a testem biztos tudja, mit akar :)

A Tied se lehet rossz, lehet, hogy valamit tényleg pótolni akar (nálam 1-2 nap távolságra van ez meg, ha keveset eszem egy nap, akkor másnap sokat és sokszor fordítva is ez van), a zsírpótlás különösen okos a részéről, mivel az eszenciális tápanyag, a szénhidrát pedig nem, de azt többnyire úgyis visz be az ember eleget, nehéz kihagyni.

Egyetlen extrém nap miatt még nem aggódnék, s úgy néz ki, nem ettél össze minden butaságot sem, ez így OK.

Inkább a betegségre tippelnék okként, akár fizikailag, akár lelkileg (ha szeretsz azért enni, hiányozhat maga az evés). Egy kis futás (nem becsülöm le, de nem egy maraton) miatt közel sem emelkedik meg annyira a kalóriaigény, mint amennyire rengeteg kimaradt a beteg napokon. Azt pedig Neked kell tudnod, hogy a futástól sokkal éhesebb leszel vagy sem.

2015. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiegészítem az előző hozzászólásomat. A gyomorszűkítés nekem totál értelmetlen dolog, nekem az eléggé mindegy, hogy mekkora a gyomrom, nem az határozza meg a jóllakásomat, hanem a kalória, az összetétel... Maroknyi étellel éppúgy jól tudok lakni, mint kazalnyival, nem a térfogat számít elsősorban.

Amúgysem tudsz mit csinálni vele, eszel, ahogy régebben, valószínűleg ez egyetlen kivételes nap volt a betegség után, ha extra étvágy, a nagyobb mennyiségű étel lelki megszokása miatt nem eszed túl magad, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Persze ez csak egy laikus vélemény, az emberek pedig sokfélék, egy jó dietetikus is csak tippelni tudna, pontosan mi lesz.

2015. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2015. máj. 11. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!