Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire jó ötlet kajálás...

Mennyire jó ötlet kajálás előtt egy jó nagy pohár vizet meginni, hogy kevesebbet együnk? Nem egészségtelen?

Figyelt kérdés

Tudtommal étkezés alatt/előtt/után nem a legjobb sok folyadékot inni, mert így az étel csak "rohad" a gyomrunkban, nem emésztődik olyan gyorsan, ahogy kellene.


Nektek mi erről a véleményetek? Mert sok ember ezt a módszert alkalmazza, de mi értelme könnyebben fogyni, ha közben rosszat teszünk magunkkal?..



2015. máj. 11. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem már mindegy, szeretem a leveseket, de a friss zöldségeket is, az ételem tele van vízzel :D Amúgy nem rohadást szoktak írni, hanem a gyomorsav felhígulását. Bevallom, fogalmam sincs, mit csinál egy pohár víz evés előtt, nekem elég természetes dolognak tűnik ahhoz, hogy ne aggódjak. Igaz, én akkor iszom, amikor szomjas vagyok, illetve ha eszembe jut, hogy régen ittam.

nem tudom elhinni, hogy pont ilyesmivel ártanék magamnak. De közvetlenül ivás után nem is kívánok enni.


Van, akinél ilyen kis trükkök működnek? Értem a logikát, de ha az ember éhes, akkor éhes, bármennyi víz is van a gyomrában. Volt már, hogy sok leves után nem fért belém étel és éhes voltam. Elég kellemetlen :D

2015. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hígítja a gyomortartalmat, nem jó.


1 pohár víz miatt nem eszel jelentősen kevesebbet. Ettől senki sem fogy, aki fogy az kevesebbet eszik, helyreteszi az egészségét. Nem 1 pohár víz fogja az étkezéskor elfogyasztott kalóriamennyiséget érdemben megváltoztatni, ez a (személyes) véleményem.

2015. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Internet egyik fele ezt, másik meg amazt állítja. Ha neked úgy kényelmes, ne igyál előtte-után egy órán keresztül. Én ketogénezek, eszem ágában nincs meginni 30ml olajat magában víz nélkül, plusz az a 3dl amit megiszom, kb. annyira eltelít, hogy utána már pont tele is vagyok a 20g húsommal és 120g salátámmal. Nekem semmi gondom nem származott soha abból, ha étkezés közben ettem. Ha valaki napi 3x eszik, neki kivitelezhető, én nem fogom. Egyik azt mondja, hogy kifejezetten segít 1-2 pohár víz, másik azt állítja, hogy csak rohad a beledben a kaja. Mindenki döntsön saját maga véleménye szerint, mert ezek szerint leginkább semmit nem számít.
2015. máj. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért amikor kísérletképpen 4 liter vizet ittam egy nap, alig ettem... (Másnap pedig alig ittam.)

El tudom képzelni, hogy hasznos bizonyos esetekben. Amikor valaki nem éhes, de enne, mert csak, viszont olyan fajta, hogy ha tele van és nem éhes, akkor nem eszik...

De a vizet nem kell közvetlenül evés előtt meginni hozzá.


A kísérletem ellenére nekem inkább a tea és a kávé hat. Nyilván ha üzemanyag kell, akkor egy szinte kalóriamentes cucc semmit sem ér, de ha csak épphogy kezdődő éhség van s el akarom tolni az ebédidőt egy picit vagy pláne, ha nem vagyok éhes, csak nassolnék valamit, akkor teljesen jó inni valamit, ami nem víz :)

A kávé jobb, mert az nálam sosem üres. Ha már kicsit éhes vagyok, akkor is OK, csak bele kell dobnom egy kis vajat (s felhabosítani, az fontos). Attól nem leszek éhesebb, sőt :) A szervezetem kap egy kis üzemanyagot s eljátszik vele egy pici ideig. Utána nyilván jelentkezik, hogy több kell és másféle tápanyag is. Átkozottul nehéz becsapni, bár ezt igazából szeretem benne :) Nekem az a sokkoló, amikor valaki alig eszik és a teste csittben van, nem ad éhségjeleket meg semmi.

2015. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#3: Ezt el kellett egy párszor olvasni, de most sem értem. Miért kéne olajat inni az embernek? Olyan ketogénező vagy, aki zsírtalan ételeket eszik, így mellé kell innia a zsírt? Bár hallottam már zsírfóbiásról, aki ketogénre váltott, nem tudom, mi lett vele, nekem 37 év zsíros étkezés után se ment, amíg közel volt a szénhidrátdús korszakom.

Én beviszem a számomra minimális zsírt, ami kell az ételeimhez (direkt koncentrálok, hogy keveset használjak, ha lehet) s így is túl sok jön össze, ha nem eszem nagyon keveset. De az rám nem jellemző.

Érdekes, mennyire különbözőek az emberek :)

2015. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

@5

Igen. Saláta, csirkemell kevés olajon elkészítve, lenmag, sztori vége, a maradék kalóriát olajból pótolom. Ha 1g/tskg fölé megyek proteinnel, kiesek a ketózisból, így a "zsíros hússal megoldom a zsírbevitelt" ki is esett. De nem érdemes önsanyargatásként tekinteni rá, mert mióta diétázom, az ételek 95%-át meggyűlöltem, szóval kb. ezek amúgy is azok, amiket még szívesen eszem. Amúgy rosszul írtam (nem tudom miért), nem 30ml olaj, 30g. Mondjuk kb. ugyanaz a mennyiség, mindegy.


Szóval igen, én így pótolom.

2015. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Zsíros hús már a múlté.. kókuszzsírba áztatott (agy) velő, ez lenne a jövő ketós állati eredetű étele.. ha nem lenne irracionálisan drága.


Furi, ha már említetted, hogyhogy meggyűlölted az ételek 95%-át?


Azért tartom furcsának, nekem az evés még mindig egy irracionálisan jó élmény. Nincs értelmes oka, egyszerűen szeretek finom ételeket enni. Reggel marhahúsból főztem, egy keveset kivettem külön, összeturmixoltam hagymával, fűszerekkel, egyszerűen ízletes volt nyersen, friss zöldségekkel. Mondjuk ez vagyok én, vajon meddig jó a hedonizmus?

2015. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6: De akkor is, a csirkemellet zsíros húsra váltva legalább annyit enyhítene a zsírbevitelen, amennyi fehérje belefér... Természetesen ha a sovány húst szereted, edd azt. Nagyon érdekes megoldás ez így.

Én zöldségételeket eszem, nem húst, ezért olyan zsíros az étrendem. Az édességek is zsírosak, de azokat most elhagyom, pedig azok a szénhidrátszegény ételeim, nélkülük könnyű elszállni. De majd kevesebbet eszem, rám fér.


Hogy a témára visszatérjek, már említettem a levest, de vannak nem üres kávék is, turmixok, zsírtej, kókusztej, azok is ez a kategória, sok víz az ételben... Azok is problémásak?

Mondjuk elhagyni nem fogom őket, az tuti, hiszen az igazán egészségtelen lenne számomra, az életkedvemet igen alaposan csökkentené, ami a legegészségtelenebb, de sokak által fogyasztott ételek hatásánál is sokkal pusztítóbb lenne.

2015. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7: A hedonizmus elég sokáig jó, bár számít, hogy mit élvez az ember, kínos, ha nagyon egészségtelen dolgokat. Ráadásul az már nekem túl ellentmondásos, valami jó nekem és rossz is egyszerre, brrr. Persze sok embernél megvan ez, pont az étkezés terén. Én elég szerencsés vagyok, mert nagy általánosságban azt szeretem, ami jó nekem. Az előbb írtam, hogy nekem kellenek a nagy víztartalmú ételek, de nem is tudom továbbra sem hinni, hogy ez akkora gond lenne a testemnek.


Az ételutálat engem is érdekel, de már gátlásaim vannak a ketóról offolni itt. Kéne nekünk egy saját kérdés :)

2015. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jelenleg 50g lenmagot eszek, majd növelve lesz 100-ra, hogy elég rost legyen, akkor már úgy is csökkenni fog a húsbevitel (150g most, 140 lesz úgy, ez elkészítve igazából csak "hát, ma is ettem egy kis húst" kategória), valamint a zsír is, így elmaradhat az olajból is további 20-30g, és azért 90g maradék nem olyan sok már, főleg ahhoz képest, hogy más 170-180-at tol. Egyelőre még csak barátkozom vele, azért 50. Amúgy brokkolit is eszem edzés után, azt kihagytam.


Amúgy ha már off, másik kérdése is válaszolva: 12 éve diétázom, jó pár dolgot kipróbáltam már, 98%-uk nem működött, aztán ahogy olvastam ezt-azt, átszoktam erről-arról, kipróbáltam egyet, s mást, szépen lassan meggyűlöltem az ételeket, már mondhatni fóbiaként utasítom el őket, rosszul vagyok a látványuktól is.

2015. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!