Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha rettenetesen...

Mit tegyek, ha rettenetesen kívánom az egészségtelen kaját? Az adataim alapján szerintetek kövér vagyok?

Figyelt kérdés
13, nemsokára 14L, 159 cm, 54 kg (ezt délután mértem, lehet reggel kevesebb). Én tettem fel a kérdést, hogy szabad-e hinni a tiniknek való testtömegindex kalkulátoroknak, mert azt írta ki, hogy túlsúlyos vagyok. Értem, hogy hülyeség, mert a gyerekeknél nem lehet rendesen kiszámolni, de akkor is...ezek alapján tényleg nagyon kövér vagyok? Próbálok egészségesen étkezni és sportolok is, de annyira rettenetesen kívánom a csokit, hambugert, nutellát, krumplit, pörköltet, kakaós csigát, bármit, ami hízlal, és úgy érzem, nem bírom tovább, előbb-utóbb enni fogok ilyesmit. Mit tegyek? :(

2015. márc. 9. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Sportolj, és edd azt, amit kívánsz. persze egyél egészséges kajákat, de ha egy kakaós csiga becsusszan, akkor ne legyen lelkiismeret furdalásod!


Nagyon sajnálatos, hogy már 13 éves gyerekek sem mernek jóízűen enni!

2015. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddig mertem, csak félek, hogy nagyon kövér vagyok.
2015. márc. 9. 22:50
 3/10 anonim ***** válasza:

A nagyon kövértől nagyon messze vagy!


Főleg, ha sportolsz. A kg nem minden, a testzsír arány sokkal fontosabb.


Én 168/52 vagyok, de nem izmos, hanem plötty, és szívesen lennék +5-7 kiló, de izmosan. Most kezdtem el edzeni.

Szóval ne a kis csoki miatt izgulj, hanem sportolj, és érezd jól magad.

NEM lehetsz kövér 54 kilóval!

2015. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, akkor most kicsit megnyugodtam. :) Csak azért mégis megijedtem attól, hogy a testtömegindex-kalkulátor szerint túlsúlyos vagyok. Amúgy reggel meg 53 kg vagyok, nem 54. :)
2015. márc. 10. 06:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Honnan szedted ezt a kalkulátort?

21,36 az testtömegindexed, ami minden, csak nem túlsúlyos.

2015. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13évesen kezdenek a hormonjaid is beindulni, illetve kb. ilyenkor van vége a gyors nyúlásnak, emiatt egészséges a testtömeg növekedése.
2015. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egészséges a súlyod. Az a baj, hogy már az ilyen fiatal lányokkal is elhitetik azt a baromságot, hogy mindenkinek 40 kilónak kell lenni, különben kövér...

Ha sportolsz, akkor még szép, hogy nem vagy deszka, hiszen izmos vagy. Pont ez lenne a normális.

A pörkölt, krumpli, stb. pedig nem hizlalnak. A krumpliban is csak szénhidrát van, mint pl. a rizsben. A pörkölt meg kifejezetten könnyű étel, ha nem zsírcupákból főzik. A mértéktelen zabálás meg a lustaság az, ami hizlal. Nyugodtan lehet normálisan étkezni, semmi szükséged önkínzó diétára.

Édességeket, gyorskaját persze mértékkel kell fogyasztani, de ez mindenkire vonatkozik... mondjuk napi 1 csoki már okozhat bajokat. De annyit nyilván te sem ennél meg.

Aki pedig kap egy üveg Nutellát, és nem eszik belőle, az nem is ember.

2015. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egy tiniknek való testtömegindex kalkulátorral számoltam.

Amúgy kb egy hónapja sportolok csak rendszeresen, heti 2-3x, szóval még nem vagyok olyan izmos. De köszönöm a válaszokat, most megnyugodtam. :)

2015. márc. 10. 14:05
 9/10 anonim válasza:
Szerintem nem vagy egyáltalán kövér! Teljesen normális, hogy kívánod az édességet, ehetsz is nyugodtan (mértékkel), csak azt tartsd szem előtt, hogy mellé egyél egészséges kajákat is, és a nasi miatt ne hanyagold el a rendes ételeket. Amúgy vannak kevésbé egészségtelen édességek, amik attól még édesek és finomak, pl. aszalt gyümölcsök, gyümölcsös joghurtok,... A krumpli, pörkölt nem számít édességnek, a nutellából meg lehetetlen nem enni!:D
2015. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit túlsúlyos vagy, de ezen most még tudsz változtatni úgy, hogy ne a fél életed menjen rá... :) Sportolj, mozogj, kerüld a tipikus női kajákat... Mert a kis sali meg a non stop nasi az rohadtul nem tesz jót neked :P

És de, a "gyerekeknél" is lehet tudni. Nagy a beled? van tokád? na ugye. ;)


Egyébként az ízfokozók miatt kívánod ennyire ezeket a hulladékokat, de ha pl. nem nézel tévét, és normális kajákat eszel, akkor majd elmúlnak ezek az ingerek.

2015. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!