Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 80/10/10-es étrenddel le...

80/10/10-es étrenddel le tudnék fogyni?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt ez az életforma, talán most eljött az ideje, hogy kipróbáljam. Lehet-e vele fogyni, ha igen hogyan? Valakinek már sikerült vele felesleges kilókat leadnia? Persze nem ezért alkalmaznám elsősorban, de ez is szerepet játszik benne. 64 kiló vagyok és 56-57-re szeretnék lefogyni.:) (Tudom, hogy ez nem egy diéta, hanem egy életmód, nem is a célig akarom csinálni). Ha lehet olyanok válaszoljanak akik ezzel az étrenddel 'élnek'.

2015. máj. 12. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficittel igen.


De mondjuk kíváncsi lennék rá, mennyire esélyes normál anyagcserét megőrizni, kalóriadeficitet tartani full növényi étrenddel.

2015. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ételek, italok témakörben láttam nemrég egy nyersvegánt, bár nem tudom, 80/10/10-ezik-e... Itt nem szoktak előfordulni, de hátha jön valaki. Addig be kell érned velünk.

Nagyon érdekes kérdés, már eleve a 80/10/10 és a fehérjebevitel kapcsolata, én zöldborsóra építenék, az tuti (bár ha én nyersvegán lennék, akkor zsírosan ennék, nem szénhidrátosan, de most hagyjuk ezt. amúgyse lennék nyersvegán, de nagy hatást tett rám a nyesvegán konyha, nagyon szeretem). A fogyáshoz pedig kalóriadeficit kell. Nyilván lehet vele fogyni. Változatosan eszel, figyelve a szükséges tápanyagok bevitelére (ezt Neked kell jobban tudnod), de kalóriadeficitet elérve, így vagy úgy, a mozgás nyilván nem árt... Semmi meglepő nincs ebben.

2015. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Tudom, hogy az ilyen étrendnél fontos a fehérjére figyelni, köszi a borsós tippet! Eddig pont egy fehérje 'diétán' voltam, ami eléggé tönkre vágott több szempontból. Úgy tudom, hogy elég sok zöldben található ugyanannyi (néha több is) fehérje, mint a sovány húsokban. :-)

2015. máj. 12. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!