Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Válaszolnátok egy összetettebb...

Válaszolnátok egy összetettebb kérdésre? Részletek lent.

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Az elmúlt 1-2 évben 56 kg-ról 68-ra híztam. Sajnos iszonyatosan érzem magam, ráadásul borzasztóan puffadok azóta. Ezen akarok változtatni.

Eldöntöttem, hogy 10 kg-ot leadok az elkövetkezendő 2 hónapban. Ez idő alatt mellőzöm a húst, a tésztát, kenyeret, cukrot rég nem fogysztok már csak édesítőszert.

Maradok a zöldségből és gyümölcsből készült ételek mellett és esténként kocogok. Sikerülhet így visszanyernem a régi szép testem? Nem érzem így jól magam, tele lettem narancsbőrrel a fenekemen és a combomon, undorító, és ez a kellemetlen állandó puffadás. Főként a hústól van.


Arra azonban kényesen figyelek, hogy minden anyag, vitamin , amire a szervezetemnek szüksége van, bejusson a testembe. Az A-B-C-D vitaminokat tudom, miből nyerhetem. A húsból származó tápanyagot tojással pótolom és sok tejterméket eszem.

Írnátok nekem olyan anyagokat, amik fontosak, hogy bejussanak a szervezetbe, illetve hogy honnan jutassam be.

Pl: C vitamin - savnyúkáposzta


Köszönöm mindenkinek, és kérlek, ne bántsatok, ha nem akartok segíteni.


2010. febr. 24. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Idegrendszernek magvak:szezám dió,lenmag

Hormonháztartásnak:csírák,szója

Hasnyálmirigynek:zabpehely

Ha puffadsz nem biztos hogy a sok tejtermék jó lesz.

Hüvelyesek is kellenek.

2010. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Rendben, erre is figyelek, imádom a főzelékeket, nem lesz gond. Nem a zöldség puffaszt, hanem a hús. nehezen dolgozza fel a gyomrom.
2010. febr. 24. 17:36
 3/20 anonim ***** válasza:
hús az kell hal,grillcsirke,pulyka mehet nyugodtan natúran ezek sovány húsok.Ha esetleg nem szereted akkor részben pótolhatod szójakészítményekkel.Ne felejts el napi 2 liter vizet inni esetleg ha bírod cukor nélküli zöld tea.Ez segít az emésztésben.Mozgásnál a kocogás tökéletes de próbáld meg bírni 40 percig(nem tudom mennyire vagy edzett)ha nagyon nem megy 10 percenként tart 1-2 perc pihenőt de ne állj meg csak gyors tempós gyaloglás aztán előröl.Narancsbőrre hideg meleg zuhany kicsit segít mert feszesítő hatású.De nagyon nagyon fontos tényleg a sok gyümölcs,zöldség és folyadék a cellulitisre.Írtad is ,hogy ezeket részesíted előnyben tehát nem aggódom.Hetente 1x én ajánlanék egy pici édességet de csak azért mert ha valaki sokáig megvonja magától rájön a zabálási roham szóval inkább hetente 1x picit engedj meg magadnak.Ha szereted akkor válaszd az étcsokit.Vacsira egyél natúr joghurtot meg valami citrusfélét ez is segít az anyagcserédben.Túrórudit nyugodtan ehetsz tízóraira ezt egy fitness oldalon olvastam főleg ,hogy intenzíven mozogsz.Azt hiszem mindent leírtam amit akartam..
2010. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy mennyire egészséges ha teljesen elhagyod a húst...A sovány húsok nem fogyasztanak (csirkemell, hal) párolva viszont isteni finomak és táplálóak.

Ez a stílus amire váltasz nem rossz de remélem tudod, hogy mozgás nélkül nincs zsírégetés. Mindennél fontosabb hisz a szervezeted csak így tudja feldolgozni a rengetek felesleges anyagot. Mozgással a cellulitisz is elfog tűnni.

Ha már fogyózol javaslom, hogy egy tisztító kúrát is iktass be. Napi 1 nagy kanál lenmag és csalántea. Így a beleid megtisztulnak és könnyebb lesz a fogyás. :)


Sok sikert és kitartást kívánok. :)

És igyál sok folyadékot! :)

2010. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! Elírtam! :)

nem tudom mennyire hízlalnak :D

2010. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak zöldséget és gyümölcsöt fogsz enni, akkor vagy éhen halsz, vagy olyan takarékra kapcsol a szervezeted, hogy utána ha abbahagyod, kamatostul kapod majd vissza az elveszített kilókat. Plusz nem lesz erőd a futáshoz sem, és azt is abba fogod hagyni.

Másrészt lehet hogy attól puffadsz, hogy össze-vissza eszel, sokat, és az étkezések között nem hagysz elég időt. A hízásnak is ez lehetett az oka. A puffadást főként a szénhidrát okozza, vagy épp a túl sok nyers gyümölcs.

2 hónap alatt pedig nem fogsz tudni leadni 10 kilót, legalábbis zsírból biztos nem, legfeljebb izomból és vízből. Fel sem 2 hónap alatt ment, nem igaz?

Konzultálnod kellene egy dietetikussal, és megismerned az egészséges étkezés alapjait, és amellett sportolj rendszeresen.

Ezen az oldalon pl. egy igen egyszerű és ésszerű, könnyen betartható fogyókúrás étrend leírása van 14 napra:

[link]

Ha ezt betartod, szerintem havi 2 kilótól elbúcsúzhatsz úgy, hogy közben egészséges is maradsz, sportolni is marad erőd, és nem is lesznek emésztési problémáid.

2010. febr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
első vagyok szerintem semmi bajod nem lesz ha nem eszel húst,lásd vegák,egyél zabkását ha kell leírom én hogyan csinálom,főzelékek jók csak ne rántással,gyümölcs:narancs,pamelo,greepfruit,ananász eper,kiwi,Banán is lehet délelőtt.Zöldségeket is mindent egyél,még lehet sütőtököt kapni isteni leves van belőle de sütve is finom.A kenyeret sem hagyhatod el csak rozsosat,korpásat,teljes kiőrlésűt vegyél.Szóval lehet hús nélkül is jókat enni diétában is.
2010. febr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Napi 2-3 liter teát fogyasztok, cukor nélkül, édesítővel. nem rég voltam vérvételen, azt mondták a cukorszintem tökéletes, próbálok nagyon figyelni az egészségemre.

Alapból rengeteg teát iszom télen-nyáron mert sok folyadékot igényel a szervezetem, másrészt tudom, hogy szükségem van rá, így megiszom. Most csalán és fekete teát iszok váltva. Tartottam 2 napos léböjtöket, amit 2 napos zöldségnappal vezettem vissza, addig nagyon jó volt, de amint áttérek a húsra, érzem, hogy nem kéne, mert azonnal gyomorfájás és puffadás lép fel, ami nagyon rossz, akár napokig is. Egyébként meg nem szeretem túlzottan a húst. Néha , ha megkívánom csirkemellt vagy halat szoktam, mert azt szeretem. A többi túl tömény nekem.


Most a fő cél 5 kg leadása. ha ezt elérem, jöhet az újabb 5 kg. Azt hiszem így jobb, mert közben sikerélményem lesz, és az erőt ad. Én nem vagyok éhes a főzelékektől például. Annál inkább ha tésztát vagy húst eszek.


Azt mondjátok ezzel a módszerrel lemehet a narancsbőr is? Jó is lenne. Szeriontetek így mennyi időt vesz igénybe a fogyás? Azt hiszem a heti 1 kg ideális, az egészséges. Ezt sok helyen olvastam. Az edzettséggel nincs gond, menni fog a 40 perc futás, rendben van.

2010. febr. 24. 18:26
 9/20 A kérdező kommentje:
És ahhoz mit szóltok, ha kenyér helyett pászkát vagy sabonettet fogyasztok. Egészségesebb nem de?
2010. febr. 24. 18:30
 10/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, abonett, csak elírtam.
2010. febr. 24. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!