Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most mitől változott meg...

Most mitől változott meg pozitív irányba az anyagcserém, mikor nem változtattam semmit az étrendemen?

Figyelt kérdés

Eddig mindig próbáltam odafigyelni az étkezésemre, olyan szinten, hogy ne egyek hulladékkaját, sok csokit, stb. Akkor is ettem napi 5x és sok vizet ittam vagyis kb csak 2 litert. De mégis borzasztó volt az anyagcserém.

Most pedig vagy 2 hete minden szuper :D Pedig még csokiból is többet eszek :D Talán csak annyi h nagyobb adagokat eszek? Bár ez sokszor a megadott kalóriaérték , 1200 fölött van, sőt, sokszor még 1800 fölött is ami a stagnáláshoz kellene. Nem mozgok többet, nem eszem több rostot vagy más ételeket, nem iszom több vizet...semmi ilyesmi... Szóval egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hátha valaki okosan megmagyarázza majd :)


Köszi!

18/L



2015. máj. 21. 23:42
1 2
 1/15 anonim válasza:

Hát nekem is van, hogy egyik héten napi háromszor intézem a nagydolgot, de van hogy csak egyszer.Ez rengeteg dologtól függhet. Egyébként ezt az 1200 kalóriás diétát el kéne már felejteni. Főleg ha ebben még a csoki is bent van...

Egy normális étrend egy 55-60 kilős nőnek:

Reggeli: 70g zabpehely. emellé mehet valami hogy meg lehessen enni, johurt, fehérjepor.

Tízórai: 100g csirkemell sonka, 70g teljes kiörlésű kenyér.

Ebéd: 300g tikmell, 100g barna rizsa (főzés előtt 100, ebből kb 300g lesz)

Uzsira benyomsz egy kicsipoharas gyümis joghurtot

Vacsorára meg egy kis sovány túró mondjuk 150g

Ja reggelire a zabpehelyhez megy 10g lenmagolaj.

Nasinak valami kis saláta lehetőleg zsírszegény joghurtos öntettel.

Ez igy kb 1700 kalória. 150 fehérje, 170 ch, 50g zsír. Napi 3g/tskg szénhidráttal, sporttal mindenki tud fogyni, és legalább az izomzatod is megmarad, nem leszel olyan mint egy teleszart búvárruha. napi 30perc szobabicó közepes tempóban, hogy azért ne fordulj le róla, de érezd is hogy valamit csinálsz.

Ha meg ennyire csokis vagy. Vannak jóféle fehérjeporok ami havonta kijön mondjuk 7 darab ezresből, és kifejezetten finom is :D nekem például egy 4decis fehérje lötyit elkortyolgatni nagyobb élvezetet nyújt mint betömni az arcomba egy tábla csokit

2015. máj. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hogy mit értesz anyagcserén, az teljesen érthetetlen.
2015. máj. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Én szerintem a pisi és kaki mennyiségére gondolt
2015. máj. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mi a kérdésed?

Mit értesz anyagcsere alatt?


A válasz: 18 éves vagy, fiatal és szerencsés ahhoz, hogy igazán beteg legyél. Ha rosszul eszel, akkor várj még 10-20 évet, és jönni fognak a krónikus betegségek, szép sorban.. emésztést, hormonrendszert érintő gondok.


Ha jól eszel, akkor sokáig egészséges maradhatsz, bár ez egyáltalán nem csak étkezésen múlik :)

2015. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#1: Kb. így képzelem a poklot, hogy ilyenekkel etetnek... Csupa olyan étel, amit meg nem ennék.

Nem tudod megmondani, kinek mi a jó. Sokfélék vagyunk. Nekem elég gyilkos gondolataim támadnának ilyen étrend mellett, plusz fizikailag is kikészítene. Nem mindenki akar egyszerű és összetett cukrokat enni folyton, nem tudom, ebben mi a fura egyeseknek.

S ha már ott tartunk, hogy kinek mi az élvezet, nekem pl. egy kocka jóféle vaj elszopogatása vagy pár tükörtojás benyomása az, jégsalátával :) Na, ez utóbbi már rendes étel. S ha már hús, inkább lazacot eszem.

2015. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere biológiai értelemben nem az input-output mennyiségi arányát jelenti, hanem a bevitt anyagok átalakítását saját anyagokká.

Ha a bélműködésre, a székletürítés gyakoriságára, rendszerességére gondolsz, azt nagyon sok minden befolyásolja. Idegrendszeri behatások, táplálkozás, sőt bélbaktériumok arányának megváltozása is. Csokoládéból pedig létezik olyan, amelyiknek kifejezetten laxatív ("fosató") hatása van. Még ha nincs is pontos kimutatás a táplálkozást illetően, akkor is lehetséges, hogy a víz-megkötő növényi rostok vagy tejsav baktériumok arányának növekedése, stressz faktorok kimaradása látványos változást eredményez

2015. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
ezt azt étrendet nem kell szentírásnak venni... egy példa volt. Nem azt mondom hogy soha az életbe ne egyen csokit, vagy ne faljon be 15 tükörtojást. De ugye diétáról van szó, fogyizni szeretne a kérdező, ahol viszont nincs helye sem a csokinak, sem a tükörtojásnak.
2015. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Roppant szar diéta lehet, amiben nincs helye a tükörtojásnak :(


Tök jó étel R.I.P. tükörtojás :'(

2015. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A tükörtojás egyszerűen tökéletes étel fogyáskor :)

A csoki se vészes. A liszt annál inkább, persze azzal is lehet fogyni, nem mondom, hogy nem.

2015. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mármint egy kicsi csoki nem vészes. Sosem voltam az a fajta, aki táblaszám falja. A csoki legalább nem csupa cukor, van benne zsír is, a kakaó pedig tápanyagokat tekintve se rossz.
2015. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!