Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Befolyásolhatja a diétámat a...

Befolyásolhatja a diétámat a túl sok gyümölcs?

Figyelt kérdés

Egy ideje diétázom, eddig 10 kg-ot sikerült leadni, de suli végével megyek a mámámhoz 'nyaralni', és a kertjében van egy cseresznyefa. És én ilyenkor van, hogy csak ebédet meg cseresznyét eszek egész nap, meg felmászok a létrára és fél órán keresztül eszem. Ez nagyon rossz lenne? Mert oké, diéta, csokiról, cukorról lemondtam, viszont a gyümiről nem szeretnék.

Szerintetek ez nagyon rossz lenne?

14/L 170cm, 75kg



2015. máj. 31. 13:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
68%

Ha egészséges is akarsz maradni/lenni, akkor így tovább. Edd nyugodtan, meg amúgy is mozogsz közben ;)

csak ne rontsd el a gyomrodat :)

2015. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Egészségtelen mosatlanul enni gyümölcsöt, szóval a fára mászol, s ott eszegetsz dolgot felejtsd el.

Eddig is sok gyümölcsöt ettél? Ha nem, akkor okozhat gondot.

2015. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nemár emberek! Az a cseresznye még soha az életben nem volt lepermetezve, meg semmi. Ne mond nekem, hogy nem úgy a legfinomabb, hogy felmész a fára és onnan eszel, vagy ha epret szedsz, akkor soha nem nyomsz be egyet-egyet, mielőtt megmosod. Ez alapján valami igen magas panelházban lakhatsz Pest közepén. Nekem pl. nem is ízlik annyira, ha nem direktbe a számba szüretelem.

És mindig csak annyit eszek, amennyi jól esik, sok gyümit szoktam enni, csak hogy nem-e lesz nagyon hizlaló.

2015. máj. 31. 17:07
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak a permet miatt probléma, azt nem is tudod lemosni, mivel a gyümölcsbe szívódik, ezért kell várni szedés előtt.

A problémát a külső szennyezések jelentik, a por, a szmogból származó nehézfémek, a rovarok és paraziták petéi stb. Egyik ismerősöm egy mosatlan szilvától kapott féregfertőzést.

2015. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen igazad van, ha idén nem sztrájkolna a cseresznyefánk, én is felmásznék és enném :)

Nekem sokat nem zavarna, mert kevés gyümölcsöt tudok enni, viszont éhes leszek a gyümölcstől. Én csak szénhidrátszegényen tudok fogyni. Te viszont egészen másként működhetsz. De a cseresznyéről le nem mondnék, most van szezon. S megvéve nem olyan, mint a fáról :( S még ismerős sincs, akinél fa lenne. Szomorú ez, kb. a kedvenc gyümölcsöm. De majd vigasztalódom az eprekkel, abból idén is sok van :)

2015. máj. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem egy egészen kicsi faluban nem lehet olyan nagy a szmog fertőzöttség, de gondolj bele, szerinted a nagymamás is mindig megmosta a gyümölcsöket evés előtt? Én nem is szeretem megmosva. Nagyon higiénikus lehetsz, ha mindent megmosol evés előtt. Én nem fogom.
2015. máj. 31. 18:41
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Ha te is láttad volna, mit élt át a kórházban, te is másképp gondolnád.
2015. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Hát, én is mosatlanul ettem egész életemben... Úgy a legjobb :D

Előfordul biztosan 10000000000ból 1 ilyen eset, de értitek, na :D

Kérdező, szerintem ha nem zabálsz mellé, akkor teljesen jó ez így :)

2015. máj. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez a férges eset olyan nekem, mint a nyers tojás evése vagy az ok nélküli túl durva sebességkorlátozás figyelmen kívül hagyása. Csak mert van némi esélye, hogy mondjuk egyszer az életben bekapok egy elég jól túlélhető büntetést, nem fogom lerontani hátralevő életem sok-sok napjának élvezetét. Átgondoltam s nekem nem éri meg. (Megjegyzem, mind táplálkozás, mind vezetés terén elég megfontoltnak és igen óvatosnak tartom magam. De nem adom fel azt, ami nekem fontos s nem látom be, hogy sokat érnék vele, ha azt tenném.)

Úgy tűnik, a kérdező is így van vele.

2015. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Befolyásol a sok gyümölcs(cukor).
2015. jún. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!