Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen táplálkozási zavarra...

Milyen táplálkozási zavarra utalnak a következő tünetek?

Figyelt kérdés
Folyamatosan a súlyomra, megjelenésemre gondolok. Mérem az ételek mennyiségét, max. 1200 kcal (szóval nem anorexia:D), állandóan a kalóriákat számolom. Mindig egészséges ételeken töröm a fejem. 165/55, 50 kg alá nem szeretnék menni. (egyelőre ezt gondolom, de nem tudom...)
2010. febr. 26. 23:03
 1/5 anonim válasza:
hipchonder(képzelt beteg), semmi bajod, egyszerűen csak odafigyelsz,ez jó!
2010. febr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha betegesen arra koncentrálsz, hogy egészséges ételeket egyél, és napi több órád elmegy ezzel, az táplálkozási zavar, nemrég jött divatba (sajnos ezek tényleg divatbetegségek). Ortorexiának hívják, ha jól emlékszem. De ennyiből nem lehet megmondani, hogy van-e ilyened, és ha bebeszéled magadnak, hogy ortorexiás vagy, az is káros lehet.
2010. febr. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fiatal lány vagy, aki megpróbál egészséges életmódot követni, csak azelőtt nem látta a példát, vagy ő nem követte azt, ezért bizonytalan még. Hidd el szerintem az elején mindenki bizonytalan, nem könnyű megtalálni azt, hogy mi az egészséges, és mit tudsz a te életedbe beilleszteni. Egy idő után mikor már tisztában leszel a szabályokkal, és azzal miket szeretsz igazán akkor az életed részévé válik, és nem kell görcsösen számolnod a kcal-t. Az meg hogy kísérletezgetsz az nem baj sőt! Nálunk évekig csak a hagyományos magyaros ételek voltak, csak mikor elkezdtem fogyókúrázni akkor kezdett el a család is új dolgokat kipróbálni, és eleinte féltek ezektől, de ma már ugyanúgy szeretik őket mint én, sőt néha még jobban is. :)
2010. febr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Krisz85 ***** válasza:
Semmi, nálam is ez van, aki odafigyel magára ez jó, más kérdés, hogy be is tartja-e amit kiszab saját magának mint étrend. Egyébként nem hiszem, hogy ez gond lenne, de pl sportteljesítményben kéne ugyanezt tenned,pl hogy egyre jobban tudj úszni, bringázni stb stb, amilyen sportot űzöl, és ezt évről évre javítani magadhoz képest. A karcsúság az csak a velejárója lesz.
2010. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm! utánanéztem, és valóban hajlok az ortorexia felé...
2010. febr. 27. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!