Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi hatékonyabb?...

Szerintetek mi hatékonyabb? Mérni vagy nem mérni? Esetleg csak havonta 1x-2x?

Figyelt kérdés

Ha hetente 1x mérjük magunkat, és az eredményekre koncentrálunk a mérés miatt, vagy mindent megteszünk az eredmény érdekében, de nem görcsölünk rá és nem is mérjük magunkat?


Az edzés, étkezés ugyanúgy vezetve van, heti 5x konditerem mindent beleadva, kaja kontroll alatt, szénhidrátszegény, max. 1200 kcal egy napra.


Csak ha éppen nem mérném magam 4 hétig, akkor lehet jobban tudnék koncentrálni magára az útra, mint a célra, és elgondolkodtam, hogy lehet hatékonyabb is lenne, ha nem keserednék el esetleg ha lassabb a tampó, mint vártam.



2015. jún. 5. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt magadnak kell eldöntened, hogy mi a jó neked.

Azt mondják, hogy hetente 1x bőven elég mérni magunkat, de én pl ahhoz túl kíváncsi vagyok és én naponta rá szoktam állni a mérlegre. Nyilván nem borulok ki, ha fél kg-s kilengések vannak, mert az normális, és a súlygörbémnél is inkább a heti fogyást veszem figyelembe, de attól még érdekel, hogy napról-napra hogyan változom.

Ha neked elég havonta 1x, az is jó, az fogyást nem fogja befolyásolni. Ezek inkább lelki dolgok.

2015. jún. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is 1-2 hetente szoktam ráállni a mérlegre, de én nem vagyok rágörcsölve a súly témára, ha tudom, hogy egészségesen és normális mennyiséget eszem, akkor kizárt, hogy valóban hízzak, 1-2 kiló kilengésekre nem vagyok kíváncsi. Nem kilóban kell mérni a fogyást, én például a ruháimon látom rögtön ha pár kiló lemegy avagy feljön, ez tutibb, mint a tükör vagy a mérleg.

Egyébként csak egy kérdés, heti 5x-i kondi mellett nem kevés neked az 1200 kcal?

2015. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elég pici vagyok, és emiatt vittem le ennyire. Meg a kondi mellett más mozgás nagyon nincs napközben, csak ülök a gép előtt, a takarítás, bevásárlás van még napi tevékenységnek. Amikor nem ülőmunkát végeztem, és jöttem-mentem egész nap, akkor jobb volt a helyzet.

Sajnos pont amiatt híztam meg, hogy munkát váltottam, viszont enni meg ugyanannyit ettem, így aztán felszaladt néhány kg :(


Egyébként rengeteg zöldséget eszek, ami kellemesen jóllakat, brokkoliból dereszre eszem magam és így nem vagyok éhes.

2015. jún. 5. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor jó, te érzed, hogy mi a jó neked, van nekem is alacsony ismerősöm, aki 1200 kcal-lal bőségesen elvan és nem fogy, nem hízik.

Itt a nyár, próbálj többet kimozdulni a gép elől, vegyél egy kutyát, az a legjobb motiváció a sétára vagy kezdj el egy hobbit(bicikli, túrázás, ilyesmik).

2015. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem azért ülök a gép előtt, mert nem tudnék jobbat :D A munkám miatt, ami ugye adott, nem mondhatom a főnöknek, hogy hé, nyár van, szóval elhúzok a Duna partra egy kicsit, majd jövök :D Bár jó lenne...

Egyébként így telik egy napom:

Reggel mielőtt elmegyek dolgozni, 20 percet tornázom, mostanában főként súlyzózom. 4-ig ülök a gép előtt, utána délután konditerem, otthon takarítás, bevásárlás, este fekvés. Szóval a többi időmet aktívan töltöm, de pénzt is kell keresni :D

2015. jún. 5. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki más, ezért mindenkinek más válik be. Én hetente egyszer szoktam mérni magam.
2015. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!