Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "hozzálátni" a...

Hogyan lehet "hozzálátni" a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
Próbáltam már párszor, de azt hiszem valahogy nem jól álltam hozzá, mert egyik napról a másikra határoztam el, de sose lett hosszútávú. Nem tudtam egyik napról a másikra teljesen megváltoztatni az étkezési szokásaimat és az edzés is hamar lefárasztott. Van erre valami jobb módszer, hogyan lehet fokozatosan, hogy tartós is legyen? Vagy ezt ennyire gyökeres változással kéne elkezdeni? 174cm/88 kg vagyok, szóval kb. 20 kilót szeretnék leadni, de nem tudom hogyan kellene elkezdenem (meg ez mennyi idő alatt megy le? fél év, 1 év?) Ha bárkinek van valamilyen tapasztalata vagy tanácsa szívesen olvasnám :)

2015. jún. 10. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább egy évre számítanék, de fontos ez? Megteszed, amit tudsz, s lesz, ami lesz, előre nem tudhatjuk úgysem.


Nem kötelező hirtelen és drasztikusan életmódot váltani, én azt tettem, de sokaknak jobban fekszik a fokozatosság (van, amiben nekem is. a cukor hirtelen elhagyása nem az én stílusom. a sima nádcukrommal még megtettem, de hogy semmiféle édesítő, az már erős lett volna. a fogyásomat nem befolyásolja, így nem koncentráltam rá, csak folyamatosan minimalizálom az édesítők - nálam eritrit - használatát).

Van, aki semmit nem hagy el, csak változtat az összetételen s persze a mennyiségen. Az is elég lehet, ha 1-2 problémás elemet hanyagolsz az étrendedből. Ki tudja?

A hirtelen váltáshoz, főleg, ha eleinte azt se tudod, mit ehetsz, kell egy erős elhatározás. Nálam megvolt, de így se volt könnyű az elején. Viszont nem volt visszaút, egészségtudatos életmódváltást végeztem s tudtam, hogy jó úton járok.

A sablontanácsom a szénhidrátcsökkentés, életmódváltás, mozgás, Neked is ezt írom, de majd biztos lesz, aki részletezi.

2015. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg minden hétre kitűzni egy minicélt.

Például ezen a héten elmész 3x futni/úszni/edzeni/görkorizni.

Mellette az étkezésben is ilyen minicélokat tűzz ki.

Például ezen a héten nem eszel semmilyen pékárut.


Aztán szép lassan lehet haladni így minden héten a kis minicélokkal. Nekem ez mindig beválik, mert az, hogy szeretnék leadni 10-20 kg-ot, az egy nagy és sokszor ijesztő feladatnak tűnik. Ha valaki a jelenre koncentrál, úgy sokkal könnyebb haladni az úton.


Nekem egyébként ilyen céljaim szoktak lenni:

ezen a héten minden reggel tornázni is fogok.

ezen a héten nem eszem semmit, ami egészségtelen.

ezen a héten vacsorára csak salátát és hozzá fehérjét eszek.


stb, a lényeget gondolom érted.

2015. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez azért van mert rosszul csinálod!

Olvasd el a sárga kapszula című könyvet!

Ha a reklám jön be frissítsd az oldalt!

[link]

2015. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2015. jún. 11. 18:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,Saját tapasztalatból beszélek 17 évesen 95kg voltam 165-magas utáltam magma depressziós voltam.De egy vasárnap elhatároztam a nyári szünetben,hogy én le fogok fogyni és megmutatom másoknak,hogy képes vagyok rá.Az első 2hét borzalmas volt,nem is nagyon mentem emberek közé inkább otthon voltam.Napi 3szor étkeztem Egészséges ételeket,párolt dolgok stb...Mindig korán lefeküdtem mivel nagyon éhes voltam,de sikerült megállnom az első 2 hetet.Napi 2-3x mozogtam szoba bicikli illetve internetes edzés videók.Minden hétvégén vasárnap mértem meg magam.Az első 2 hétben nem fogytam szinte semmit,de ezután jött a csoda ki tartottam még 1 hétig,és elkezdtem fogyni,elkezdtek rólam olvadni a kilók.Jelenleg 75kg vagyok és 18 éves szóval már több mint fél éve tartom ezt a súlyt,de ismét fogyni akarok még legalább 5kg-ot.

A fogyókúrám lényege:Napi 3x eszel rendszeresen(Az az minden nap megpróbálsz ugyan akkor enni.)Nálam a reggel egy zöld teával indult vagy kávéval amibe cukor helyett édesítő szert raktam + egy kis zabpehely meg tej(esetleg joghurt)fontos,hogy mind zsírszegény legyen a zabpehely pedig cukor mentes és természetes.Az ebédem valami párolt,főt,grillezett ,hús volt +rizs vagy valami zöldség főzelék(rántás nélkül.) a vacsorám valami könnyed volt egy kis gyümölcs, esetleg ismét müzli.Volt heti 1 nap amikor csak zöldséget ettem és 1 nap amikor csak gyümölcsöt.(Itt is napi 3 étkezés van,de bármennyit meg lehet enni az adott gyümölcsöböl,zöldségből,)Ezt is meg lehet oldani változatosan.Napi 4-5 liter víz vagy tea(cukor nélkül max édesítő.)Amit én kizártam az étrendemből az a cukor,liszt,kenyér,tészta,zsír(zsíros ételek)és a burgonya.Ezeket egyáltalán nem fogyasztottam.Heti 2-3 esetleg 4x tornáztam youtube videókra(ha érdekel privátot írj küldök videót.)Amit még ajánlott fogyasztani az a tojás sütve,főzve bárhogyan heti 1-2 darabot minimum.

Nos azt hiszem mindent leírtam,ha bármi kérdésed van írj privát üzenetet.Sok sikert kívánok neked,ha bízol magadban sikerülni fog.Remélem tudtam segíteni.

Ui:A barátai is segíthetnek esetleg közös futással agy biciklizéssel.(Elhatározás kérdése az egész fogyókúra)

2015. jún. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!