Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha reménytelenül...

Mit tegyek, ha reménytelenül kövér vagyok és egyre hízok?

Figyelt kérdés
Hát én világéletemben kövér voltam kicsi gyerekként is,de amióta szednem kell egy gyógyszert feljött vagy 15kg,pedig nem változott az étkezésem. Igaz össze-vissza eszem,de csak azt tudom ami van itthon: általában kenyér vagy tészta. Igazából szeretek is enni és elkeserítő hogy koplalnom kell ezután ha jól akarok kinézni. Húst/zöldséget úgyse veszünk itthon. Mit tehetnék? 19/L 156cm/ 7x kg
2015. jún. 12. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

ilyenkor nem tul draga a paprika, paradicsom, salata, hagyma, uborka. Az sincs? Vagy kizart hogy ilyet is vegyetek?


Hus egyaltalan nincs?

2015. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A nagymamánknak van kertje és azért azt meg lehet oldani hogy egyszer-egyszer legyen valami zöldség de iszonyatosan le vagyunk égve jelenleg :( Csak elképzelésem nincs,mit csináljak hogy ne a falat kaparjam és mégse kelljen folyton itthon veszekedni a kaján. Be kéne osztani,hogy ötször egyek? Általában ebédre szokott még egészségesebb lenni pl. spenót,főzelékek. Hús a felvágottakon kivül nem nagyon van,szintén ha a mamához megyünk akkor szokott lenni hús.
2015. jún. 12. 15:25
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg nincs ra anyagi keret akkor abbol kell gazdalkodni ami van.


Teljesen felesleges 5fele osztani, az osszkaloriamennyiseg szamit.


Szamold ki mennyi kaloriat eszel meg egy nap. Kivancsi vagyok. Ezt kell lecsokkenteni, meghozza valoszinuleg eleg jelentosen.


Igen valoszinuleg ehes leszel. Plane hogy hozza vagy szokva hogy mindig tele van tomve a hasad.

2015. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát,akkor inkább a spenótra meg a tojásra szavazok .

Diákmunka ?

Egyébként akkor keveset kell enni ,csak tudod ezekből az ételekből ez nagyjából lehetetlen,mivel hintáztatja az inzulinszintet elég durván a kenyér meg a tészta,és hiába zabálsz be,utána még mindig ennél ,csipegetnél. Tipikusan a "falat kaparós" kaja utáni vágy jelentkezik .

De mondjuk egy spenótfőzelék zsíron sült tükörtojással,vagy rántottával már nem hangzik rosszul,persze liszt nélkül.


De egy kevés nyers zöldség azért kellene... káposzta,répa ,hagyma ? ezek olcsók . Amúgy nem tudom hányan vagytok a családban,de tekintve ,hogy egy kiló kenyér 300 ft ,egy 3-4 tagú családnak már nem ekvés pénz,főleg ha ezen éltek egész nap.És akkor még bele nem vettetek semmit .

2015. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nemcsak a kajálással lehet fogyni, bár az teszi ki a legnagyobb részét, hanem kezdj el sportolni és edzeni, de nagyon sürgősen!!


Itt a nyár, lehet menni úszni, futni, ki a szabadba. A neten egy csomó tornavideó és tornagyakorlat megtalálható. Hullahoppozz, végezz sok kardió gyakorlatokat, ugrálókötelezz! Tornázz heti 3-szor keményen! Légy kitartó!


Vacsira pedig a lehető legkevesebb szénhidrátot vidd be, egyél kevesebb kenyeret és tésztát!

Egyébként az egyoldalú táplálkozás egyáltalán nem egészséges!


És, ahogy írta az egyik komentelő, menj el diákmunkára, segíts be a szüleidnek, és a megkeresett pénzből vegyél magadnak valami normálisabb és egészségesebb kaját!

2015. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hárman élünk anyukámmal és a húgommal. Dolgozni mindenki dolgozik még a húgom is,de azért iskola mellett nehezebb. Sajnos eddig muszáj voltam az iskolára áldozni,mert sokba kerül meg a húgomnak vettem ruhát mégsem járhatott szakadt nadrágban. Bár most végül is nyár van csak sulikezdéskor nem tudom mi lesz. Munkába biciklivel járok meg szoktunk a barátaimmal sportolni csak sajnos ez kevés a kaját ellensúlyozni. Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 12. 17:22
 17/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy gyroszosnál vállalnék eladói állást: hegyekben áll a zöldség, a hús (általában munkaidő alatt engednek bármit megdézsmálni) plusz egész nap talpalsz, pár hónap után bomba alakod lenne.
2015. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A tojás szuper. Szezonális zöldségek, párszázért kapsz egy kiló káposztát, cukkinit, hmmm a répa most drága, pedig az legalább kalóriadúsabb :D De nem baj, jó azért a káposzta, megsütsz egy kilót pár deka zsírral, elég olcsó jóllakás. Tojást is egyél azért, mert fehérje is kell s mindenképpen ennék nyers zöldséget is (a káposztából félre lehet tenni).


Én extrém csóró vagyok, a jövedelmünk kisebb, mint a költségeink, de szeretek jókat enni, de fogyni is kell. Eléggé képben vagyok az olcsó, viszonylag egészséges, fogyásra alkalmas táplálkozással kapcsolatban. Én ketogénezek, ami durván levitte az ételköltségeimet, más erre nem volt képes. S fogynom is csak így megy... Nehéz eset vagyok. Egy átlagos embernek odáig nem kell elmennie, s persze olcsó szénhidrátból több van, de azért a zsír sokat segít, még a drágább házi tojás is jó ár/érték és ár/kalória aránnyal rendelkezik...


Mellesleg olcsó húsok is vannak, lehet, hogy sokuknak a minősége nekem pl. nem felelne meg, de ha csóróság és kövérség van, mégis inkább az, mint a kenyér, jobban is laktat.


Legalább ne annyira gluténesen egyél, a zabpehely és a rizs olcsó. Szénhidrátbombák, de attól még lehet velük fogyni, s ha nem tetszik a durván szénhidrátszegénység, nehezen kerülöd el az ilyesmit.


S persze a kalóriadeficit alap, ha fogyni akarsz.

2015. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én hetente kb. ötször eszem rohadt nagy adag sajtos tésztákat, és mindennap eszem édességet. Kalóriabázison jegyzem, ma pl. 1100 kalória édességet ettem, tegnap csak ötszázat, de ettem mellé 1000 kcalt tésztafélékből (vacsorára kenyér töpörtyűvel, ebédre sajtos tészta). A többi napok hasonlóan alakulnak.


Ezzel az étrenddel 12 kilót fogytam 10 hét alatt. Igaz, edzem átlag napi kb. két és fél órákat.


Egyáltalán nem kell koplalnod, ha jól akarsz kinézni, csak mozogni kell. Óriási mennyiségű kalóriát le lehet mozogni, de persze a heti háromszor félóra kocogás meg hasonlókat el kell felejteni. Az viccnek is rossz.


Ezzel együtt természetesen nem lehet úgy fogyni, hogy az ember mindig jól van lakva. Fogy el a tested, tehát bizonyos éhségérzet fogyás közben elkerülhetetlen. De jókat enni attól még lehet, ha nem vagy lusta rendesen sportolni.

2015. jún. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Márpedig kis kocogás is jobb, mint a semmi. Én nem mozgok annyit.

S lehet állandó jóllakottsággal fogyni, étrend kérdése. Egyesek önszuggesztióban is jók, sokan esznek roppant keveset s bizonygatják, nem fér beléjük több, pedig nem durván szénhidrátszegényen esznek... Ketogénben sokszor van, hogy a delikvensnek nehéz enni, mert soha nem éhes, max. alig érezhetően és étvágya sincs, az evés pedig inkább egy kötelesség, ami kell a test működéséhez. Ezt egy édesszájú, hasát szerető hedonista is el tudja érni, nemrég tapasztaltam.

2015. jún. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!