Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalással mennyit lehet...

Koplalással mennyit lehet fogyni 1 hétalatt?

Figyelt kérdés

Csak1 hetet koplalnék utánna rendesen ennék csak , super egézségesen....

A koplalásra azért van szükség mert szeretném pár kiló le menne gyorsan rólam (fontos alkalom miatt) aztn pedig ugye folytatnam egy egézségs étrendel.persze sportolok is!

Előre is köszi a válaszokat!



2015. jún. 15. 23:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Ennél hülyébb ötletet sem sokszor látni itt...bár de!


Koplalással mit akarsz?

Kikényszeríted a szervezeted arra, hogy a tartalékhoz nyúljon, aztán amikor újra tápanyagot viszel be, akkor azt szépen újra elraktározza...


Inkább kezdj el sportolni...futás, biciklizés, kocogás, séta, foci apámkínja...napi 40-60 percbe nem fogsz belehalni.

2015. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Ilyet már sokszor kérdeztek.

Milyen koplalásra gondolsz, totális böjt? 1 hét abból sok, ekkor már egy hozzáértőbb orvossal célszerű konzultálni, de fogyási célokból nem éri meg. Nem érsz vele sokkal többet, mint egy rendes, bár határozott kalóriadeficites étrenddel, sőt, könnyen lehet, hogy kevesebbet. Én utálnék izmot bontani, erre érzékeny vagyok s persze éhezni is butaság, ha van mit enni... Ne sokkoljuk már a testünket ennyire. 1 hét totális böjttől már azért lassulhat az anyagcsere, ami eléggé nehezítheti a további fogyást s persze más hátránya is van, nem poénból használ a testünk sok energiát alapból, jobban működik úgy.

Csak a számok alapján (bár a test ennél bonyolultabb) valamivel 2 kiló alatti fogyás várható normál esetben, de hogy ez megtörténik, arra nincs garancia. Persze, vizet és salakanyagot veszthetsz ezenfelül, azt nem tekintem fogyásnak... De attól nem hiszem, hogy jobban néznél ki, bár szerintem a koplalástól eleve nem lesz üde és rózsás arcú az ember.

2015. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ember, ne. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2015. jún. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

NE koplalj, survival modeba megy át a szervezeted és nem fogsz sokat fogyni, de viszont hízni igen.


Mi a cél? Súly vesztés vagy az alakodon javítanál? Mert mindkettőre vannak módszerek, de eltér a kettő. Pl. az előbbivel kapcsolatban 1-2 kilót le lehet adni ha sokat iszol, mert a tested nem tart vissza annyi vizet. Sok víz alatt én 3 litert értek. És az VÍZ legyen, max egy kis citromlével.

2015. jún. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ú.n. léböjt kúra esetén, amikor zöldség-gyümölcs lé folyadék formájában jut be a szervezetbe napi 2-3 liternyi mennyiségben, akkor elérhető kb. 7500 kalóriabevitel hiányának megfelelő kb. 1 kb súlycsökkenés 1 hét alatt. Amennyiben a korábbi béltartalom kiürülésével is számolunk akkor ez esetleg elérheti a 2 kg-ot is. Viszont a "normál" étkezésre visszatéréskor ez azonnal lenullázódik, sőt...
2015. jún. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

ne kplalj igyál csak folyadéjot (léböjt)

és egyél gyümölcsöt ha nagyon kivagy.

Igy sokkal biztonságosabb

2015. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1 hét 1-2 kilót le lehet adni, de semmi nem fog meglátszani ha abszolút semmit sem eszel, akkor sem, de ezt úgysem bírnád ki. Arról nem is beszélve, hogy azon a bizonyos fontos alkalmon totál rosszul fogod magad érezni, ott fogsz szédelegni, elájulni ésatöbbi, ezt ugye te sem akarhatod. Meg majd jól bezabálsz és rosszul leszel. Inkább mozogj sokat minden nap és egyél valamivel kevesebbet(de ne koplalj!), akkor talán feszesebbnek fogsz tűnni, de mindenképp annak fogod érezni magad.
2015. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Attól is függ, férfi vagy-e vagy nő, és mennyit mozogsz általában egy nap. Ha egy alkalomra le akarsz fogyni, nem eszel vagy alig eszel, és mozogsz is mellette, le fogsz tudni adni mondjuk kb. 1,5-2 kiló zsírt, ugyanennyi vizet, kb. ugyanennyi salakanyagot és némi izmot is. Tehát mérleg szerint úgy talán 4-5-6 kilóval lehetsz könnyebb a hét végére.


Ennek a java részét viszont azonnal visszaszeded, amint elkezdesz megint enni. Ha szerencsés vagy, marad talán belőle egy kiló mínusz. Én egyszer alig-alig ettem jó tíz napig (nem diéta céljából, más oka volt), és nálam kb. így működött a dolog.


Én amúgy azt javasolnám, mindennap egyél legalább némi fehérjét (fehérjeport, grillezett csirkemellet vagy túrót), hogy az izomveszteséget lehetőleg csökkentsed.

2015. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ha lemegy mondjuk 3 -4 kg és aztan csak egézségsen eszek akkor is visszajön ?
2015. jún. 16. 11:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Már többet írtuk, hogy 3-4 kg nem fog zsírból lemenni, a víz és salakanyag pedig persze, hogy visszajön (a víz egy részének nem muszáj, ha utána erősen szénhidrátszegényen eszel s ügyelsz a glikogénraktáraid edzés általi teljes lemerítésére).
2015. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!