Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék lefogyni a nyárig...

Szeretnék lefogyni a nyárig vagy a nyár alatt (ez már lényegtelen. ) Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

16éves fiú vagyok.

Kb. 10-15 kilót szeretnék fogyni.


Az étrendemen mindenképpen kell választanom, csak azt nem tudom, hogy hogyan csináljam. Számoljam a kalóriát? Vagy egyek csirkemellett meg salátát? Fogalmam sincs.


Tudom, hogy a diéta egymagában semmit sem ér. Most, hogy kijött a jóidő biciklizni esetleg futni tudnék, csak ugye egyedül sokkal nehezebb, mint valakivel és sajnos nincs senki aki el akarna jönni.


Esetleg valami DVD-re is edzek. Olvasgattam itt a GYK-n, hogy Rubint Réka 4x20 perceseit csinálják. Gondolom 100%-ban nők csinálják. Egy fiú is csinálhatja?


Olvastam még erről a kardió dologról is. Tényleg hatásosabb, hogy egyszer intenziven egyszer lassan csinálom a mozgást, mint a sima futás/biciklizés?


Huh... Remélem nem ijedtek meg a sok írástól.


Előre is köszönöm a válaszokat!


Egy eléggé buzgó fogyni vágyó 16éves fiú.


2010. febr. 28. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű... Nem filózni kell, hanem nekilátni. A mozgásban a rendszeresség a lényeg. Inkább tornázz minden reggel egy negyed órát (és egyre többet, ahogy bírni fogod), minthogy hetente egyszer lógjon a beled valamitől, mert az nem ér semmit. Lassan lehet menni kocogni is, hajrá! :) Az ugri-bugri Rékucis edzések pedig nincsenek nemhez kötve, szóval nyugodtan csináld őket (csak csinálj valamit). Csípj el egy osztálytársat, vagy havert a mozgáshoz, mert egyedül tényleg nagy a kísértés, hogy "majd holnap". De, ha meg van beszélve, hogy mit tudom én, este 5-kor találka és futás, akkor már nehezebb lemondani. Persze kibúvó így is akad bőven, ha azt akarod. Ez olyan, mint a dohányzás... Ha valaki nagyon akarja, leszokik... Ha valaki nagyon akarja, lefogy. Persze van néhány ember, akik betegek és orvos kell hozzá, de semmi se lehetetlen, csak akarni kell. Közhely, de így van. Aztán, ha ledobsz pár kilót, és nem ciki, lehet menni a haverokkal a kondiba. Jövő ilyenkorra már görög isten is lehetsz, ha eléggé elhatározod magad. :)
2010. márc. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia én is fogyni szeretnék és egyedül nem jó semmit se csinálni szóval csatlakoznék hozzád ha a közelbe laknál én kecskeméti vagyok és te ?
2010. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1: köszi!


2: Én kaposvári szóval nem nagyon kivitelezhető!:S

2010. márc. 1. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:
hát jah ez nem jött össze :(
2010. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :) Tényleg az a lényeg, hogy kezdj neki, ne várd meg a nyarat, ne tologasd az időpontokat, amikor majd elkezded, mert mindenkiben benne van a kisördög, hogy "áh, ma fáradt vagyok, majd holnaptól lejárok kocogni..." És mindig csak holnap, aztán jövőhét, utána majd a nyáron ráérek... Így nem megy. Vegyél elő egy papírt, írd rá a dátumot, mérd le magad, írd fel rá az értékeket, és hogy mit szeretnél elérni mondjuk a nyárra. A módszert is; tervezd meg a heted, mikor mire tornázol, mikor kocogsz; beszéld meg anyukáddal, hogy miket kéne enni, ha netán neki is van egy kis feleslege, szövetkezzetek, biztos belemegy. :) Sőt, még akkor is partner lesz, ha egy nádszál. Az anyák már csak ilyenek. :) Nem ciki, ha valaki fogyni akar, de kell az elhatározás, és ha támogatnak, sokkal könnyebb lesz.
2010. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!