Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mindenki azzal foglalkoz...

Miért mindenki azzal foglalkozik, hogy milyen a súlyom?

Figyelt kérdés

Egész életemben kövér kisgyerek voltam. 9. elején kb. 90 kiló voltam.. aztán lefogytam 65 kilóra 10.-ben. 11.-ben sajnos családi problémák miatt felszedtem néhány kilót, most 73 kiló körül lehetek.


Le szeretnék még adni néhány kilót a nyáron, de már előre félek...


Az osztályfőnököm egy roppant idegesítő nő. Rögeszméje, hogy nem eszek rendesen, és kirándulásokon is folyton cseszeget, hogy ettem-e, azt hiszi, hogy valami étkezési zavarom van..


Ez így egyébként nem igaz. Nem mindig eszem jól, néha össze-vissza, a reggelit mindig kihagyom, van, hogy csak este, késő du. eszem rendesen először. Nem azt mondom, hogy ez jó, de szerintem 17, lassan 18 évesen ez abszolút az én dolgom.


Egyébként van még 2 tanár a sulimban (az egyik hála isten már nem tanít), akik kitalálták, hogy tuti mentális problémáim vannak, azért fogytam le 'ennyire' 10.-be. (Alacsony vagyok, szóval 65 kilóval is volt még rajtam + kiló.)


Tényleg kicsi korom óta ezzel foglalkozok, hogy hogy fogyjak le. Most be akarom 'fejezni' nyáron ezt az egészet.. De előre félek, hogy mi lesz szeptemberben..


Tényleg van, hogy nem mindig jól állok hozzá, van, hogy elegemen van, akkor alig eszek 1-2 napig, van, hogy néha máshogy lesz 'elegem', és megeszek egy csomó édességet este.. De szerintem ezzel nagyon sokan vagyunk így, nem gondolnám azt, hogy beteg lennék..

Viszont ez nem segít nekem..


Mit tehetnék? Tudom, hogy messze van, de előre parázok...


17/L


2015. júl. 7. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Fura tanáraid vannak, mit mondjak... Lefogyni egy egészségtelenül nagy súlyról miért lenne rossz?

Egyetértek, a lehet, hogy nem ideális, de embereknél elég megszokott étkezési szokásaid a Te dolgod.

S örülj neki, hogy legalább Te jól látod a saját dolgaid, ez a legfontosabb. Az természetes, hogy mások véleménye sem hagy hidegen, főleg, ha ezt folyton az orrod alá dörgölik, de ebben az életben célszerű megtanulnod, hogy hogyan tegyél nagy ívben mások véleményére, akkor is, sőt olykor különösen akkor, ha azok a tanáraid. Nálunk (sose tudtuk meg, miért, teljesen OK osztály voltunk) egyszer 1 kivételével az összes tanár összejött és mind egymás után elmondta, hogy mennyire utálnak minket, mindezt érettségi előtt nem olyan sokkal. Hihetetlen, hogy mik vannak, de mi szerencsére elég nagy ívben nem foglalkoztunk velük.

Mindig lesz, aki beszól, ha pedig valaki ismert 90 kilósan, akkor főleg. Ez ilyen. Irigyek vagy megszoktak kövérnek, paranoid buta gondolataik vannak, nem tudom, de ez nem is fontos. Te látod, merre vezet az utad, igyekezz nem foglalkozni velük, egyszerűen nem érdemes mást tenni.

2015. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Mert hajlamos vagy kövér disznóvá válni pillanatok alatt, aki nem tud megállni a saját lábán - szó szerint.


A családi problémáid meg nem érdekelnek ha slaggal kell mosdatni.

2015. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2. hozzászólónak elég komoly problémái lehetnek, ha ok nélkül mindenkinek ilyen hevesen nekitámad...

70-90 kiló kis világunkban egészen szolid, sokkal durvább esetek vannak (bár ifjan ez is elég komoly), s normális ember azokat sem bántja, mire jó az?

90 kilósan pedig még 30 km-es teljesítményúrákat is könnyedén lenyom az ember kicsiny hegyeinkben, nemhogy ne álljon meg a saját lábán... Hm. Problémák vannak a realitásokkal is, úgy látom.

2015. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy manapság annyi az étkezési zavarokkal küzdő lány, hogy már a tanárok sem tudják hol a határ a "koplalás" és az "ésszerű fogyókúra" között.

Tapasztalatból mondom, én egy időben fogyóztam és lefogytam, mindenkinek az volt a mániája, hogy azt nézi, mit eszek és mennyit. Ezáltal kialakult bennem egy olyan rögeszme, hogy képtelen vagyok mások előtt enni, vagy ha igen, akkor pillanatok alatt befalom.

A legjobb, amit tanácsolhatok, hogy próbáld meg kizárni az életedből ezeket embereket. Persze, egy ofőt nem lehet, de vedd vele minimálisra a kommunikációt.


20/L

2015. júl. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!