Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így sikerülhet? SEGÍTSETEK! =' (

Így sikerülhet? SEGÍTSETEK! =' (

Figyelt kérdés

17 éves vagyok.. lány.. 170cm és hozzá.. hűh még leírni is szörnyű...88 kiló :S fél év alatt szedtem fel.. gyógyszereket kellett szednem..Azelőtt kis "csini csaj" voltam 54-58 kiló között mozgott a súlyom.

Szeretnék vosszafogyni..De ugye az 30kiló..

a diétám..: R:joghurt

E: zöldségleves tészta nélkül

V: barnakenyér 1 tojással(főzve)

Mozgás: felülés, törzsforgatás,lebegő felülés..

Ez egy hétfői nap..A többi napon is hasonlókat terveznék, a mozgást még megfűszerezni egy kis futással..Az étrendet gyümölcsökkel.Futni most megy egybe 1km.. 2éve még Maratont futottam.. :(

De már annyira elegem van!! =( nem ismerem azt az embert aki visszanéz rám a tükörből.. :(

És mondanom sem kell, hogy a "jóindulatú" régi ismerőseim hogy viszonyulnak hozzám...

Egyszerűen elegem van...És a legszebb.. ezzel a "baráti körrel" megyünk május elején sátorozni.. A fürdést meg úgy tervezzük h fürdőbe kéne menni... addigra -12kilót le kéne hámozni magamról..:S Ígyis eleget kapok.. mi lesz ha meglátnak fürdőruhában...?


2010. márc. 4. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

IGY biztos hogy NEM sikerülhet!!!!


Ha gyógyszertöl hiztál meg, akkor menj vissza az orvoshoz, és töle kérj tanácsot - könnyen lehet, hogy csak idöbe telik, mire a gyógyszer mellékhatása megszünik.

Ha nem, akkor is az orvos tudja megmondani, hogy mit tehetsz (esetleg valami gyógyszert ir fel, ami visszállitja a szervezetedet), ha a betegség, amire a gyógyszert kaptad, visszajön, akkor még rosszabb lesz, és komoly bajod lehet.

Ezen kivül ha csak ennyit eszel, akkor rövid ideig esetleg fogyhatsz, de utána rohamosan elkezdesz hizni, mert ez majdnem semmi, és a szervezet átáll a raktározásra.


Ha fogyni akarsz, akkor 1500 kcal körüli étrendre van szükséged (NEM KEVESEBB!!), ami sok zöldég-gyümölcsböl, kevésebb sovány húsból és kevés szénhidrátból áll, napi legalább 3 liter édesitetlen!!! folyadékkal.


De mindenképpen az elsö állomás az orvos, mert egyedül csak nagyon nagy bajokat csinálhatsz magadnak, és még csinosabb sem leszel.

2010. márc. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyors eredményt ne akarj, mert egészségtelen, ráadásul még vissza is hízod duplán. Fél kg hetente az egészséges.

Naponta többször kell enni, kevesebbet. Ha kihagysz étkezéseket vagy éhezel, a szervezeted tartalékolni kezd, és hiába nem eszel, nem fogysz. Ha utána elkezdesz normálisan enni, akkor még mindig tartalék-üzemmódra lesz állva, ezért hízol majd.


Javaslat:

Reggeli: szendvics teljes kiörlésű kenyérből, sonkával, sajttal, amit szeretsz, sok paprikával, paradicsommal, uborkával, salátával. Mértékkel edd, de lakj jól. Hozzá kávé vagy tea, természetesen cukor nélkül. A kakaó általában cukrozott.

Tízórai, ha szükséges: natúr joghurt (a gyümölcsösben cukor van) vagy gyümölcs: alma, narancs. A banán nem jó, az hízlal. Ha a natúr joghurtot nem szereted, akkor turmixold össze gyümölccsel, lehet fagyasztott epret, meggyet stb. kapni, tehetsz bele fahéjat.

Ebéd bármilyen hús (de a legjobb a panírozás nélküli csirke és hal, de még rántva is elmegy), salátával vagy párolt zöldséggel. (Salátához: az öntet hízlal, ha muszáj, keveset egyél az öntetből, vagy öntet helyett használj tejfölt vagy natúr joghurtot. Ezekbe lehet fűszereket aprítani, pl. kapor, vagy reszelni bele sajtot, uborkát. A majonéz hizlal.) Ebből a normális határon belül bármennyit ehetsz. Pl. nem fogysz jobban, ha fél szelet húst eszel, de éhezel, mintha 2 szeletet eszel, és az elég. Természetesen nem lehet 5 szeletet bezabálni. Salátából, zöldségből korlátlanul lehet enni.

Uzsonna: mint a tízórai. Gyümölcsöt mértékkel egyél, mert gyümölcscukor van benne. Ugyanakkor nagyon fontos enni, mert kell a rost, a vitamin és a cukor is, ami benne van. Meg nem lesz édességhiányod.

Vacsi: mint az ebéd, csak kevesebb hús. Salátából bármennyit lehet. Hús helyett lehet 1-2 virsli, 5 deka nem zsíros sajt, sonka. 6 után ne nagyon egyél.

Lehet enni tojást is (rántotta, főtt tojás, tükörtojás), az nem hizlal, csak ha kenyérrel eszed. A kenyeret meg csak reggel lehet, és csak teljes kiörl. vagy rozskenyeret. Ha magok is vannak benne, még jobb.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.

A zsírok (mértékkel) kellenek a zsírban oldódó vitaminokhoz.


Kerülendő: gyorsétterem, cukros üdítő (a 100%-os is), minden, amiben cukor (fruktóz, glükóz stb.) van, lehetőleg az édesítő is (csak akkor használd, ha nagyon muszáj, az is hízlal, a legjobb a nyírfacukor, de elég drága: www.nyirfacukor.hu). Kerülendő minden, amiben fehér liszt van, minden, ami élesztős.

Főzeléket ehetsz, ha nincs berántva, és csak kevés teljes kiörlésű liszttel van habarva. Ezt mértékkel edd. Főzelékhez lehet húst enni.

Sült krumpli, fehér rizs szintén tilos.

Remélem, segítettem.


És ami a legfontosabb: a mozgás. Rendszeresen!! Fokozatosan kezd, először napi 10-15 perc, aztán 30, juss el oda, hogy hetente 3-4-szer 1 óra. (Amíg csak 15 percig bírod, addig minden nap csináld.) Lehet otthon is, dvd-re, ha nem akarsz edzőterembe menni. Ha tudsz úszni, az nagyon jó, mert nem terheli az izületeidet.

Norbi duci tréning dvd-t nem ismerem, de azt mondják, jó.

2010. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
milyen gyógyszert szedtél???
2010. márc. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat =) próbálkozok... :)

szteroidot... medrolt...

2010. márc. 4. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:

én is ugyan ezt szedtem, sajnos :( én is híztam tőle meg szétszakdat a bőröm:( tudom hogy mit érzel.


Amúgy a lényeg, hogy egy nap legalább ötszöri étkezés, sokszor keveset elv. Lefekvés előtt 2 órával már ne egyél. Sok zöldség, gyümölcs. Kerüld a zsíros, szénhirát dús ételeket.

Én például nagyon szeretek teát inni viszont csak somán iszom nem teszek bele cukrot, citrom levet meg már évek óta. Meg vizet iszom. kerülöm a cukros üdítőket. ( koplalással nem fogsz sok jót elérni) Meg szedj vitaminokat. Mozogj! De csak fokozatosan ne akarj egyserre hirtelen sokat (saját tapasztalat rubint réka videó amikor elősször csináltam a felsőtest formálása én buta súlyzóval csináltam végig hát napokig nem tudtam mozogni) inkább minden nappal egy kicsit többet mint hogy nagyon megterheld magad. Próbálj pozitívan gondolkozni, tudom nem könnyű én is el vagyok keseredve amikor tükörbe nézek de ez nem segít inkáőbb arra gondolok hogy szépen de lassan leadom és újra boldog leszek. Az egészséges fogyás hetente 0.5-1 kg ne akarj ettől többet met a bőrőd meg fog nyúlni. sok sikert!


Megkérdezhetem, hogy milyen betegség miatt kelett szedned?

2010. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
chrohn,/colitis ulceroza (remélem így kell leírni) :D magyarul be van gyulladva a bélrendszerem(egyszer a vékonybél, v a vastag,de van h mind a 2 rész "lángol"....) aztán ha előjön megy a hasam, de mivel be is gyullad ilyenkor az egész vérzik.. Így meg vért vesztek, kiszáradok... ilyen kis fincsi dolgok...:S
2010. márc. 9. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!