Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor vissza fogok hízni?

Most akkor vissza fogok hízni?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok

kb. fél éve leadtam 20 kg-t(75röl 55-re)és így nagyon jól érzem magam.apum mindig azzal csesztet,hogy 16-17 éves koromra úgyis megint dagi leszek,mert hogy a tesómmal is így volt,hogy lefogyott,aztán meghízott megint.De ha én odafigyelnék,és sokat sportolnék,akkor ugye ez nem fog megtörténni?Nem akarok megint olyan lenni!


2010. márc. 4. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Ha odafigyelsz, sportolsz, mozogsz, nem tömöd magad értéktelen szemetekkel, akkor nem fogsz meghízni.

Nekem is volt egy barátnőm, aki mindig arra fogta, hogy ő olyan, pedig egyszer egészen lefogyott, mert görkorizni járt, mozgott sokat, meg update kajákat evett, aztán abbahgyta, kizárólag gyümölcsleveket és kólát ivott, nem mozgott még tesi órából is felmentette magát, csokit, cukrot, sütit, pizzát stb zabált állandóan és megint felhízott. És mindig azt mondta, hogy "ő ilyen", "ő beteg" stb. Na persze. Azóta csak képet láttam róla, mert az ország két végébe kerültünk, de olyan, mint egy víziló és a fotón épp pizzát zabál.

2010. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha odafigyelsz,sportolsz és egészséges étkezel ami azt jelenti,hogy mindent ehetsz de csak MÉRTÉKKEL akkor nem fogsz!
2010. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha fél év alatt nem híztad vissza, akkor már nem kell tartani a jojó-effektustól. Innentől tényleg csak az odafigyeléseden múlik. Viszont ésszel csináld, semmiképpen ne éhezz, mert 13 évesen (meg később is, de most különösen) nagyon veszélyes lenne. Nagyon sok zöldségre és gyümölcsre van szükséged, valamint húsra is. Ezekből rendesen egyél. A sport fontos, ha mégis híznál, inkább a sport mennyiségét növeld, ne a kajáét csökkentsd. De ha nem viszed túlzásba a fehér lisztes és cukros dolgokat, szerintem nem lesz gond. Azért azt vedd figyelembe, hogy 17-18-20, netán 25-30 évesen már nem lenne normális ugyanaz a súly, mint 13 évesen, tehát az normális, ha később kicsit több leszel. Természetesen +20 kiló már nem lenne normális.

Nem írtad, hány centi vagy, mert az is számít. Keress BMI kalkulátort a neten, és azt figyeld.

2010. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!