Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nálatok mi váltja ki azt...

Nálatok mi váltja ki azt amikor neki álltok habzsolni? Amikor nincs megállás csak korlátok nélkül evés kipukkadásig.

Figyelt kérdés
Gondolom sokan jártunk már így, nekem pl tegnap volt egy stresszes napom és teljesen felzabáltam itthon mindent közben volt legalább 3 napi kaja

#zabálás #evés #habzsolás #kipukkadás #korlátok nélküli evés
2015. júl. 12. 06:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Velem soha nincs ilyen, de nem is hülye módon akarok fogyani.


Ez ugyanis annal a következménye, hogy egyes ételeket kitiltanak, mert "hízlal", "diétában nincs helye", stb. Ez egyenesen ahhoz vezet, hogy a szervezetnek egyes alapanyagokból hiány a lesz és utána egyszercsak zabarohama lesz.


Sokkal értelmesebb, ha nincs semmi letiltve, mindenböl eszel továbbra is, csak egyes ételekböl egyszerre csak keveset.Így nem alakul ki ez a hiányérzét, és nem zabálsz egyzser csak ész és kontroll nélkül.

2015. júl. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam akkor van ilyen, amikor valami miatt szomorú vagyok.
2015. júl. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem akkor, amikor úgy érzem, hogy semmi sem jön össze, és akkor 'minden mindegy' alapon.
2015. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menstruáció előtt :D
2015. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen sosincs. Egy csomó ételcsoportot kiiktattam (2 drasztikus életmódváltással, egyik napról a másikra), de mivel a testem mindent megkap, ami kell neki, s lelkileg is igen jó, mert jobbakat eszem, mint valaha, nem igazán van rá okom, hogy elszabaduljon a pokol :)


Azért valami hasonlót tudok, az a lelki okokból történő rebellis kilengés :) Nagyon ritkán fordul elő, akkor kicsit kiélem magam, majd rájövök, annyira nem is fontos, de nem baj, kísérletezni is kell eleinte, kíváncsi fajta vagyok. De nem kontrolltalan és nyilván nem kipukkadásig. Kellemesen jóllakottan még lehet tovább enni, de ha alaposan jóllakunk, akkor mégis hogy? Ilyenkor normális szervezet kikapcsolja, majd negatívba viszi az étvágyat, nem? Nálam ez van s elég hedonista is vagyok ahhoz, hogy ne akarjak hasfájást, túl lelkes, gyors, nem megfelelő összetételű evésnél így is el lehet érni, bár nekem elég nehéz.

Kb. 4000 kcal fölé fizikailag képtelen vagyok menni egy nap, s már annál is rezeg a léc. Márpedig én tömény ételeket eszem, 4000 kcal még nem jelenti azt, hogy egy kiló étel fölé megyek, bár általában az történik, nagyon zöldséges vagyok.

2015. júl. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, leginkább a másfél évig tartó éhezés utáni állapot - pajzsmirigy túlműködés, étvágyam nem, hányingerem volt. Másfél évig alig ettem valamit, az is inkább kifelé jött volna...


Aztán megvolt az izotópos kezelés, azóta pedig a hűtőt kizabálom :) De ne cukros szrokra gondoljatok, hanem normális főtt étel, vagy zöldség-gyümölcs, turmix, krémleves, sajtos-tejfölös ételek.

Édességből a csoki az egyetlen, ami minden mennyiségben jöhet. De az együltő helyemben 3 tábla lazán lemegy.

2015. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt megjön, azelőtt kicsit több kajára van szükségem, és kívánom az édességet, amit próbálok gyümölcsökkel kompenzálni, de néha nagyon kell ennem egy kis csokit vagy valami más édességet, persze ésszerű határok mellett. :)
2015. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!