Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bár mindenh...

Miért van az, hogy bár mindenhol az egészséges életmódot meg táplálkozást hirdetik, de a boltokban, pékségekben alig lehet ilyen termékekkel találkozni?

Figyelt kérdés

A csapból is az folyik, hogy ne együnk annyi cukrot, szénhidrátot, de úgy kell vadászni azokat a termékeket, amiben nincs.

Együnk teljes kiőrlésű és barnább kenyereket, de állok a Tesco-ban a pékáruknál és gyakorlatilag egy-két elszáradt bucin kívül nem találok ilyet, csak az előre csomagolnál vagy méregdrágán.

Pékségben van mondjuk 2-3 féle ilyen kenyér, meg max egy kifli vagy zsömle, de fehérből meg félbarnából van 20-féle. Az ízesített, pizzás, sajtos, stb termékekről ne is beszéljünk. Miért nem lehet mondjuke gy teljes kiőrlésű pizzás csigát csinálni? Vagy egy sonkás pizzaszeletet?

Drágább lenne előállítani? Nem hiszem, maga a liszt nem drágább, akkor miért nincs ilyen?

Tudom, főleg Lidl-Aldi vonalon vannak light tejtermékek, felvágottak, de egy CBA-ban, Tesco-ban már arányaiban sokkal kevesebb, ha pedig mondjuk falun vagy kisvárosban vásárolnál, akkor alig van esélyed.

Csak én érzem ezt ellentmondásosnak? Folyamatosan halljuk, hogy milyen fontos, közben a szeméttel vagyunk elárasztva!

Meg lehet oldani, én is megoldom, de akiben nincs annyi, hogy utána menjen, vagy olyanok a körülményei, annak sokkal nehezebb!!



2015. júl. 13. 11:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#9 Jah, hát szart nem kell enni es ezeknek a többsége tényleg szar, én csak annyit mondok, hogy önmagában a víztartalom eléggé semmitmondó és engem az se érdekel, ha hozzáadott vizet tartalmaz valami, attól még lehetne jó, a víz alapvető konyhai alapanyag :)


Még parizert is lehet kapni, ami húsból van, csak keresni kell.


Én amúgy nem élek ilyesmivel már elég régóta, kivéve Wiesbauer bécsi virsli, azt imadom (a többi virsli nagy része meg kifordul a számból).

2015. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Olvastam egy cikket, hogy valamelyik boltban kétszer annyiért adták a teljes kiőrlésű lisztet, mint a sima fehéret. A cikk írója megkereste a malomipari céget, hogy vajon ott is annyi-e a különbség és ott azt mondták, hogy ugyanannyiért adják a kettőt. Tehát valószínűleg a cég úgy gondolja, hogy aki egészségesebben akar élni, az majd úgyis kétszer annyit fizet érte. Ha pedig csóró vagy, akkor jó lesz a kevésbé egészséges.

Egyébként nem pótolom szénhidráttal a light zsírtartalmú cuccokat, mindennek elolvasom az összetevőit, tápértékeit.

A táplálkozás összeállításánál dietetikussal egyeztetek.

Cukorbeteg is van a családban, tehát miattuk különös kell figyelnem a dologra.

Egyébként amióta így teszek, fogytam 30 kilót, jobban alszok, nem fáradok ki, jobban megy a munka is. Gyakorlatilag egy csomó pozitív hatását érzékelem és nem csak én, hanem a családom is, szóval nem hiszem, hogy hülyeség lenne.

És természetesen belefér némi fehér lisztes péksüti, stb. Nem vagyok elvakult, ha arról van szó, simán fogyasztok bármit.

Azzal sem tudok teljesen egyetérteni, hogy nincs rá igény. Rengeteg ember van, aki szeretne ilyeneket venni, de nem talál. Miből élnének meg a fogyókúrás csodadoktorok, a Norbi birodalom az összes Update boltjukkal és éttermeikkel egyetemben? Nézz meg magazinokat, cikkeket, weboldalakat, rengeteg helyen írnak ilyenről.

Amire próbáltam itt rávilágítani az az, hogy az embereknek sokkal könnyebben elérhetők az egészségtelenebb élelmiszerek, mint az egészségesek. A chip-adó, transzzsírsavak tiltása meg ilyesmik a nyilvánvaló politikusi pénzszerzésen kívül azért nem hülyeségek egészségügyi szempontból sem.

Egészen egyszerűen vagy a megszokás, vagy a kényelem vagy más okok miatt ezek vannak túlsúlyban.

Ha én politikus lennék, tuti olyannal próbálkoznék, ami az emberek egészséget befolyásolná pozitív irányba. Helyes táplálkozás, kevesebb szénhidrát, alacsonyabb sótartalom, dietetikusok bevonásával, szakszerűen. Ösztönzés a mozgásra, olcsóbb uszodák, kocogás, futás, kerékpározás fejlesztése. Már közepes távon is csökkennének az egészségügy kiadásai, csökkenne a keringési problémák, magas vérnyomásosok számla stb. Talán nem lennénk világviszonylatban toplistás pozícióban egy csomó civilizációs betegséggel, elhízással.

Ha nem tartanám eszement hülyeségnek, akkor vagy a gyógyszerlobbinak, vagy a globális népességnövekedés visszafogásának tartanám. De nem tartom. Szerintem egyszerűen csak kényelem, megszokás és hogy meg sem próbálják.

2015. júl. 13. 13:11
 13/21 Krisz85 ***** válasza:

NA vége egy okos /és egyben/ naív kérdés! külön köszi kedve kérdező!



A válasz egyszerűbb, mint gondolnád.


Szerinted az élelmiszeripar és a gyógyszeripar mennyire dolgozik össze? Mennyire érdeke szerinted a gyógyszergyártó cégeknek, hogy Te egészséges legyél? úgy őszintén?

Az élelmiszeripart a gyógyszeripar pénzeli, hogy a társadalomban sok legyen az elhízott, cukorbeteg stb ember, akik előbb vagy utóbb orvoshoz fognak menni, vagy éppen szert keresnek ennek kivédése érdekében, namármost ha mindenki tök egészséges lenne, mert csak azt lehetne kapni, akkor mennyivel csökkenne a gyógyszergyártó profitja? hát nem keveset, persze nyilván vannak öröklött stb betegségek, de nem kicsit vannak olyan összefüggések amikbe bele sem merünk gondolni.



VAgy éppen amikor a nem éppen túlfizetett doki azért írja fel a háromszor drágább gyószert Neked, mert jön majd az oroslátogató a gyógyszercégtől és ő majd mehet Thaiföldre meg Balira nyaralni, mert szépen írja a drága hatástalan sz*rt, akkor tovább gondolva a dolgot ha itt ilyen szinten mennek a dolgok, gondolj bele mik mehetnek ipari szinten?!


Persze van aki meglovagolja a dolgot pl norbika aki ebből nagyon jól megélt, de aki pl norbi sót vesz egészségtudatosan az szerintem meg is érdemli...

TEhát az egészséges dolgokat /ami édesítőszerrel van tele/ is eladják hogy milyen egészséges holott nem az.


Norbit amúgy dicsérem mert van egy könyve, most nem jut eszembe a címe ahol pont az élelmiszer ipar trükkjeit / ízfokozók, illataromák az aluljáróban stb/ mutatja be és világít rá, hogy a boltokban lévő kaja 95 %a szemét, /mondjuk az update termékek is/, a lényeg, hogy TE tudd hogy mi az ami ehető és mi az ami nem minél tisztábban eszel /gyümölcs, zöldség, sovány húsok,olajok gabonák/ akkor annál inkább a jó úton jársz.

2015. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 schocko ***** válasza:
0%
De ki mondta, hogy a teljes kiőrlésű liszt egészségesebb, mint a hagyományos? A korpában vannak pesze hasznos anyagok, de az ember nem tudja megemészteni a korpát! A tehenek megemésztik, meg a sertések is, ha előtte leforrázzák, de ők már kevésbé hatékonyan, mint a kérődzők...a malomokban nem véletlenül veszik le az emészthetetlen részt a magvakról...az egész csak arról szól, hogy gyorsabban végighalad rajtad a bélsár, és nem emésztesz meg rendesen semmit, meg közben van puki igencsak...egyáltalán nem biztos, hogy egészséges maradsz vagy tovább fogsz élni, viszont amíg éltél, addig rossz ízűt ettél...ha ülő munkát végzel, akkor sétálj naponta sokat, illetve ha nem kell ülnöd, akkor állj...iróasztal mellett is sokan állva dolgoznak...
2015. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"llok a Tesco-ban a pékáruknál és gyakorlatilag egy-két elszáradt bucin kívül nem találok ilyet, csak az előre csomagolnál vagy méregdrágán. "


A kulcs mondat... Tehát van, csak drága.


Valami meg nem azért olcsó vagy drága, mert az alapanyag olcsó vagy drága. Ez kereslet-kínálat. Ha valamire kicsi az igény (már pedig a teljes kiörlésű kenyérre nagyon is az) akkor az drága lesz, mert nem lehet nagyipari mennyiségben előállítani, tehát gazdaságtalan és drága az előállítása + mivel aki keresi az céltudatosan keresi így még az árrés is nagyobb rajta.


Ennyi, nincs itt sem összeesküvés meg gyógyszergyár meg semmi más...


Ha hirtelen senki nem venne fehér kenyeret csak teljes kiőrlésűt akkor pár hónapon belül tele lenne a polc a rozskenyérrel olcsón és fehér kenyeret csak előrecsomagolva, drágán kapnál.


"Miért nem lehet mondjuke gy teljes kiőrlésű pizzás csigát csinálni? Vagy egy sonkás pizzaszeletet?"

Mert ilyen szart (már bocsánat) nem a tudatosan táplálkozó emberek esznek. Nekik meg az számít, hogy finom legyen és olcsó.

2015. júl. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy kereslet-kínálat, de azért nem tudok teljesen egyetérteni. Hiszen láthatólag a kínálat befolyásolja a keresletet.

Az árrésről meg ennyit:

[link]

A malom ugyanannyiért adja, tehát az előállítása pont nem drágább. A bolt akar rajta nagyobbat kaszálni, mondván, hogy aki odafigyelne arra, mint eszik, az úgyis kicsengeti a több pénzt.

De fordítsuk meg.

Ha a malom ugyanannyiért adja, akkor ha a teljes kiőrlésű liszt ugyanannyiba kerülne a tescoban is, mint a fehér, nem lenne-e nagyobb a kereslet is?

2015. júl. 14. 20:15
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem lenne nagyobb a kereslet, mert a tk liszt a legtöbb embernek nem ízlik...


De természetesen a kínálat hat a keresletre, ebben igazad van. De azért nem így működik, hogy ha ez van olcsón, akkor ezt szeretik... Max. azt veszik a szegények... De én extrém csóróként is jót veszek, elég makacs vagyok. Jót és olcsót, elvégre sok ilyen van :) Vagy jót és drágábbat, de csak pici mennyiségben.

A glutént rossznak tartom, bármilyen a színe és korpázottsága.


A bekerülési ár sokszor elég keveset számít, amennyiben alacsony (mert ha magas, nyilván drága lesz a termék, bármennyire szeretik)... Az számít, mennyiért és mennyien veszik meg. Vehetsz rizst kilónként 1500 forintért is, de ha csak dupla szorzóról van szó, tökugyanazt veheted duplaáron egy másik helyen vagy más csomagolásban, ez nagyon gyakori. A Tescóban pl. duplaáron látok csak mákot...

A Dr. Oetker tud nagy árrést összehozni. A törmelékrizst is piszok drágán tudják eladni gyors tejberizsként, kicsit beízesítve... Pár évtizede találkoztam ezzel, de mély nyomott hagyott bennem. De van, aki sütőporos liszt vesz sokszoros áron mint muffinpor, amihez csak tojást, tejet és cukrot kell adni, meg ilyenek. Vannak teljesen agyament árazások, de ha a delikvens megveszi...

Sok cukros ital bekerülési költsége pedig minimális, mégis drágán fogy... A kereslet nagyon, nagyon meghatározó.

2015. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

# 16


Azt remélem tudod, hogy a kenyér árának csupán töredéke a liszt ára.


Ha a roszkenyeret más hőmérsékleten kell sütni, le kell állítani a sütőt, idő, energia, pénz.

A rozskenyérhez más tészta kell, a tésztagépet ki kell takarítani, át kell állítani, meg kell csinálni a rozstésztát, majd ismét kitakarítani, stb.. hogy újra fehér kenyér készülhessen benne - míg 2 fehér kenyér között nem kell vele csinálni semmit...


Ettől drágább leginkább az előállítás, nem a rozsliszt árától.

2015. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Na, még két cikket ide:

Európa leginkább elhízott országa vagyunk, világviszonylatban is a harmadik helyen állunk!!

[link]

[link]


[link]


Akárki akármit mond, a szűk családommal elkezdtünk normális ételeket enni, kerülni a káros alapanyagokat, csökkenteni a fölösleges szénhidrát és kalóriabevitelt, mozogni egy kicsit.

Családon belül

- fejenként 10-35 kiló közötti súly ment le úgy, hogy gyakorlatilag nem éheztünk sosem és finom dolgokat ettünk.

- javultak a labor értékek, koleszterin szint, vércukor szint, nőgyógyászati problémák

- szinte teljesen eltűntek az emésztési problémák, reflux tünetek

- jobban alszunk, pihentebbek vagyunk és általában a kedélyállapota mindenkinek jobb

- kevésbé sóvárunk az édességek után

- esztétikailag sem mindegy :)


nem vagyunk elvakultak, nem eszünk mindenből biót, meg aranyáras cuccokat. Ha úgy van, simán beülök egy sörre és egy pizzára a haverokkal, popcornt is eszek a moziban, egyáltalán nem csinálok belőle problémát.

De amennyire lehet, értelmesen főzök magamra és a családra, nem bő olajban sütöm a bundáskenyeret és rántotthúst (ugyanolyan finomra meg tudom csinálni máshogy is!), ritkábban eszek cukros sütit, odafigyelek, hogy mivel sűrítem a levest és a főzeléket, nem iszok cukros lötyiket fölöslegesen, stb.

Rengeteg új ételt ismertem meg, rengeteg új konyhatechnikát tanultam meg. Egyáltalán nem igaz, hogy nem eszek finomakat. Nem vagyok önsanyargató. Csak olyat eszek, amit szeretek.

A mértéket igyekszem megtalálni, ez nem mindig könnyű, de sosem koplalok, sosem éheztetem magam.

Mivel kevesebbet eszek, árban sem jövök ki jelentősen többre.


Ez az én történetem. Édesanyám látva az eredményeimet megkérdezte, hogy mit hogy csinálok és rádöbbent, hogy lehet bizony bolognait főzni plusz deci olaj nélkül is és hogy egy csomó sütemény cukoradagja simán felezhető, mert ugyanolyan finom, csak nem émelyítő. Stb. Hatvanhoz közelítve kezdett foglalkozni ezzel -25 kilónál tart és kicsattanó állapotban van.


Ezek után merült fel bennem, amit írtam, hogy egy csomó dolgot vadászni kell, egyik kapható az egyik boltban, másik a másikban, miközben a szemetet zúdítják a nyakunkra a fent olvasható egészségügyi állásfoglalások és állapotok ellenére.


De ez csak egy saját vélemény, nem kötelező egyetérteni. Peace :)

2016. jan. 23. 10:38
 20/21 anonim ***** válasza:
Tehat feltalaltad a dietat? Gratula, de ennek mi koze a boltokhoz?
2016. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!