Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó volt a tegnapi napom?

Jó volt a tegnapi napom?

Figyelt kérdés

PCOS és Inzulinrezisztencia miatt 160g szénhidrát diétán vagyok, szóval igen, tudom, hogy sok, de nekem ennyi kell ahhoz, hogy jól működjön minden (nem én mondtam, hanem az endokrinológusom :) )


[link]


2015. júl. 15. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Meleg kaja?
2015. júl. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, inzulinrezisztencia esetén nem jó a sok ch, amúgy tudom, hogy 160g az átlagemberhez képest szolid. Bár százalékban Te kb. a trendi 50%-ot viheted be, semmi csökkentés nincs benne.


Nos, érdekes étrend, de sok jó pontja van. Én ugyan inkább rendes húst ennék, nem bízom a kevertekben, persze azok közt is vannak jobbak, nekem fogalmam sincs az általad fogyasztottak minőségéről.

Light májpástétom, hogy mik vannak... Pedig a 30g zsíron még emelhetnél picit, lehet, hogy elég, de nagyon-nagyon a minimum határon van, pedig fontosabb tápanyag, mint a szénhidrát.

A sok zöldség szimpatikus, a gyümölcsöt pedig megértem, szezon van, már a mi finom szedrünk is érik.

Jóllaksz és működsz ilyen kevés evéssel? Ha igen, szerencsés vagy, nekem nem menne :)

Ilyen étrend mellett én fogynék, mint a parancsolat, a Te tested működését nem ismerhetem, de nagy bajnak kell lenni ahhoz, hogy ne legyen egy rendes kalóriadeficit.

Ásványi anyagok szempontjából meg nem mondom, mi a helyzet, örülök, ha a saját étrendemről van halvány fogalmam.

2015. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Meleg ételt nyáron nagyon ritkán eszem, a karfiolt főzve, melegen fogyasztom, de más nem igazán megy le ebben a melegben, valahogy nem kívánom. Ráadásként jelenleg olyan pörgős minden, hogy főzni sem lenne időm sajnos.


Második válaszoló: általában én is más forrásokból jutok húshoz, kedvencem a sült csirkemell, a májpástétomot kíváncsiságból próbáltam ki, olcsó is volt, kalória és szénhidrát szempontjából is kedvező. Finom volt egyébként :)

Ásványi anyagokról sajnos én sem tudok semmit, hol lehetne tájékozódni? Illetve milyen étellel tudnám növelni a zsírt, ami finom is, egészséges is és nem tartalmaz sok kalóriát?


A napi kajamennyiségemről meg annyit, hogy nem éhezem, de nincs is teltségérzetem, ami nekem nem hátrány, ugyanis baromi kellemetlenül érzem magam olyankor. Egyébként napi majd 1300 kalória mellett sem fogyok gyorsan, a pajzsmirigyem nem igazán engedi. :) Sajnos még nem jutottunk el odáig az orvossal, hogy gyógyszert is kapjak, ami jelentősen megkönnyíteni a dolgomat. Na mindegy, ez van.


Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

2015. júl. 15. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem és tényleg ilyen 30-40g zsír a napi minimum, akkor nem vagy csak minimálisan vagy elmaradva tőle, szinte semmi se kell, hogy egy picit feljebb menjen, annyi mindenben van zsír. De egy pici olajos mag vagy egy tojás szerintem jó dolog, mindenesetre úgy oldanám meg, hogy növeljem az étrendem élvezeti értékét, a zsír finom tud lenni s tőlem mindig idegen volt, hogy valaki szárazon eszik, majd lenyom egy pohár olajat, hallottam már ilyenről... Persze kinek mi a jó...

De 30g zsír is lehet, hogy elég, főleg, ha nem hosszútávon csinálod. Ugyanez vonatkozik az ásványi anyagokra, bár bizonyos fajták nagyon gyorsan kiürülhetnek, főleg, ha eleve alacsony szinten voltak. De ez bonyolult téma, sokan csak szednek valami jobb multivitamint és kész...

Szeretem változatosan enni a zöldségeket, azok elég tápanyagdúsak nagyobb mennyiségben... Csak egyikben ez van sok, másikban az. Jó változatosan enni őket.

2015. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mai napom így alakult:


69 g fehérje, 34 g szénhidrát, 26 g zsír :( A szénhidrátot is elontottam, a zsír pedig még alacsonyabb lett. Azt hiszem, olajos magvakat kellene ennem.

2015. júl. 15. 19:53
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként vannak olyan napjaim, mikor 50-60 g zsírt viszek be, általában akkor, ha sikerül ennem tonhalat.
2015. júl. 15. 19:54
 7/7 A kérdező kommentje:
*134 g szénhidrát, természetesen :D
2015. júl. 17. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!