Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeptemberig mínusz 10kg?...

Szeptemberig mínusz 10kg? lehetséges zsírból?

Figyelt kérdés
valami tanács esetleg?:))
2015. júl. 20. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, a legjobb esetben is 10hét kellene hozzá, de érdemesebb 20-szal számolni.
2015. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ma kezdtem el egy dietat, azt irja, hogy ket het alatt -9 kg
2015. júl. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet kérdezni embereket, akiknek jó alakjuk van, hogy hány hét munkával, diétával érték el, egy se lesz, aki azt fogja mondani, hogy "két hét" vagy "másfél hónap". Erről ennyit.
2015. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti... :D

Én fogytam 2 hónap alatt 10 kg-ot, és rohadt jó alakom lett a végére (értsd: nem sorvadtak el az izmaim, volt formám, feszes volt a bőröm). Nem volt a diétámnak semmilyen neve, semmilyen bulváros hollywoodi csodadiétáról nem volt szó, ennyi volt a titok: nagyon sok mozgás és megfelelő étrend.

A megfelelő étrend alatt azt értem, hogy sok fehérje (legalább napi 90-110 g - napi aktivitástól is függött), redukált szénhidrátmennyiség ( az is zabpehelyből, teljes kiőrlésű lisztből, esetleg barna lisztből, kölesből és főleg hüvelyesekből jött össze), és a zsírt sem iktattam ki teljesen (napi 2-3 tojást szinte mindennap ettem, meg sajtot, túrót, és a tejről sem tudtam teljesen lemondani). És rengeteg zöldség, meg némi gyümölcs.

Elég intenzíven mozogtam, napi 1-2 óra között, heti 1-2 pihenőnappal. Ebben volt kardio (futás, bicikli) és súlyzós edzés (konditeremben nem túl nagy súlyokkal "direkt" erősítés heti 1x, emellett Rubint Réka napi 20 percből 60-80 perc heti 3-4x).

Pihenőnapon kicsit kevesebbet ettem, edzős napokon viszont többet. Nem számoltam kalóriákat, de nagyon figyeltem a testem jelzéseire. Éreztem, hogy mikor kell többet ennem (amikor fokozottabban leterheltem a szervezetem, illetve még az ezt követő napokon is), és mikor értem be kevesebbel. Soha nem éheztem!

Emellett rendszeresen szedtem:

- napi egy csomag Multi Pro Plus vitamint

- edzés után (illetve reggeli aerob edzések előtt) proteinturmix

- sok folyadék, napi 2-3 liter, bár edzés esetén ennél mé több is.

- a bőröm miatt rendszeresen használtam testápolót.


Tudom, hogy az a szabály, hogy heti 1 kg-nál többet semmiképp nem szabad fogyni, mert az izomvesztéssel jár, és hogy a legtöbben betámadnák azt, amit fent leírtam.

Mindenesetre nekem nagyon bevált. Nyáron fogytam le, szeptemberben, amikor visszamentem a suliba, mindenkinek kiestek a szemei, hogy milyen jó alakom (főként jó lábaim és s*ggem:D) lett.

Fontosnak tartom kihangsúlyozni, hogy alapból nem extrém túlsúllyal küzdöttem, 28 körüli BMI-ről indultam.

És nem voltam már kislány, 18 éves koromban volt, ez, tehát tkp. már befejeztem a fejlődést.

Ha 17 évesnél fiatalabb vagy, inkább ne csináld ezt így utánam, akkor írok mást :)


22/L

2015. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!