Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mely ételek tartoznak az...

Mely ételek tartoznak az abszolút kcal szegény ételek közé? (Érdemleges válaszokat légyszi)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon sokat kell fogynom, 20 kg-ot. Annyi minden van a neten, rengeteg időm elment rá, amíg bújtam, de annyi egymásnak ellent mondó dolgot írnak, hogy nem lettem okosabb.


Segítenétek?


Lány vagyok amúgy. 168/80/26


Bármit betartok, csak tudnom kell mikor miket egyek. Szedjük már össze kérlek benneteket, hogy mit ehetek reggel, délben, este (18-ig).


Futni járok heti 3x 3 km-t. Illetve heti kétszer tornázom itthon dvd-re.


A bunkók kíméljenek, normális, segíteni vágyó társaimnak előre is nagyon szépen köszönöm.


2015. júl. 24. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:

leírom neked hogy én miket szoktam enni

reggeli: rántotta, nagyon kevés olajon, sok zöldséggel, abonett sajttal, sonkával, vagy körözöttel, padlizsánkrémmel, zabkása édesítőszerrel fahéjjal, gyümölcsturmix cukor nélkül, natúr joghurt gyümölcsökkel, fahéjjal, egy teáskanál korpával,


ebéd: sütőzacskóban sült főszeres csirkemell vele sült zöldségekkel, pici barna rizs, gaspacho, lecsó minimális olajjal sok zöldséggel, lehet bele tojást is ütni, ha sültkrumplit kívánok, akkor nagy gerezdekre vágom, megfőzöm picit, befűszerezem és sütőpapírra rakva sütőben sütöm meg, csőben sült zöldségek, grillezett hal, zöldséglevesek

2015. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!

Én teljesen elhagytam a krumplit, rizst, tésztát, kenyérféléket. Eleinte nagyon nehéz volt megszokni, de már meg se kottyan. Sőt...abonettel helyettesítettem egy darabig a kenyeret, mostmár azt sem eszek. Amit szerintem érdemes lenne kipróbálnod: cottage cheese-> laktató és 1 adagban 180 kcal van. Emellett a csirkemellből készült felvágott is tökéletes, a lecsó nagyon jó csak pici oliva olajjal készítsd és 1 tojást tegyél csak bele. Én nagyon sok zöldséget eszek, a gyümölcs már huncutabb, mert sok benne a cukor, az annyira nem fogyós. Egyél pl zöldséglevest, egyáltalán nem hízlal viszont egészséges. A főzelékek is nagyon jók, csak azt kell észben tartani, hogy ha tejföllel meg liszttel behabarod, akkor egyáltalán nem fogyaszt, sőt...szóval ott inkább azt ajánlanám, hogy saját magával sűrítsd. PL.: tökfőzelék. A tökfőzeléket megfőzöd, és mikor behabarnád, akkor kiveszel belőle egy kis tököt amit összeturmixolsz és azzal sűríted. Ez egy jó módszer, nekem nagyon bevált. Tejből csak keveset igyál, ha szereted, én napi max fél pohárral iszom. A zabkása is jó kaja, viszont ne tegyél bele max 1 kávéskanálnyi cukrot vagy mézet. Fontos még emellett, hogy rengeteg folyadékot igyál, mert az segíti az emésztést. Én szinte mindig csak vizet iszom, már semmi cukros lötyi nem kerülhet szóba. Ha rakott husokat csinálok, azokat is max félzsíros vagy zsírszegény tejföllel kenem le sütés előtt, minimális kis sajtot reszelek rá, krumplit egyáltalán nem rakok bele és csak sárgarépa/gomba/brokkoli stb. Remélem tudtam segíteni picit. Ha valami nem világos vagy lenne még kérdésed nyugodtan írj, szívesen válaszolok amire tudok! :)

2015. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ma pont ilyen leírásokra gondoltam, de cukik vagytok.


Én főként túrót, tejet, natúr joghurtot, sajtot, kefírt, tojást, zöldségeket, némi gyümit, zabprlyhet és zabkorhát, csirkemellet, és combot bőr nélkül, mirelit halat, komzerves tonhalat, eszek. De még meg sem mozdult a súlyom. Két hete csinálom. Nem eszek cukrot, sem kenyeret és társait, ezt nagyon nehéz volt letenni, de lassan megszokom. Még van egy rossz szokásom, amit ebben a melegben nem tudtam letenni még, fagyi néha és sok gyümi levet iszom, mert hidegen most annyira jól esik. De tudom le kell tennem. Ennyit jelentene...?

2015. júl. 24. 20:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia :) szerintem fél év alatt simán elérheted a célod. Én 75 kilóról fogytam 56ra, úgy, hogy újévi fogadalmam volt az életmódváltás. Nem követek viszont nagyon szigorú étrendet, csak megválogatom hogy milyen alapanyagból dolgozok.

Teljesen ki kell zárni szerintem: gyorskaják, gyorsfagyasztott élelmiszerek, fehér liszt, cukor.

Ha valami olyat főzöl amibe cukor kéne pótold xilittel, steviaval vagy eritrittel. Olaj helyett kókuszzsír.


Én így eszem nagyjából:

Reggelire 50-60g zabpehelyből zabkása vízzel főzve, fahéjjal v. mézzel v. gyümölcsökkel v. magvakkal / főtt tojás zöldségekkel / rántotta zöldségekkel / sült sonka tojással v. zöldségekkel /abonett sonkával, sajttal, zöldségekkel / light joghurt / görögjoghurt zabbal, zabkorpával, lenmaggal /idénygyümölcsökből készült smoothie



Ebéd: Csirkemell/comb/pulyka/hal sült zöldségekkel, barna rizzsel / töltött zöldségek / rakott zöldségek (sovány darálthúsból, van hogy itthon darálom) / disznó vagy marha soványabb részei, mert vörös húsra szükség van a vas felhasználásához / főzelékek, krémlevesek liszt nélkül / nagyobb salik (pl görögsaláta)


Vacsi: sovány túró zöldséggel / gyümölccsel, abonett sonkával, cottage cheese, tonhalkonzerv,ilyesmi


Eleinte nagyon szigorúan vettem, de 2-3 hét kellett ahhoz hogy beinduljon a dolog. Most már néha engedek magamnak egy kis bűnözést, a fagyi nekem is nagy gyengém. De ennek ellenére igyekszem tartani, a fagyit pl jól ki lehet váltani egy finom smoothieval.

2015. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hogyan készíted a smoothiet, hogy beiktatható legyen a diétába?
2015. júl. 24. 22:57
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Négyes!


Nagyon tetszik, hogy ilyen szépen leírtad, aranyos vagy. Eleinte neked is nehezen indult be a fogyás?

2015. júl. 24. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia :)itt van pár 100 kalória alatti étel amivel jól is tudsz lakni :

-tojásos saláta ( 1 db főtt tojás+jégsaláta ) 94kalória

-görögdinnye ( 1 szelet ) 45 kalória

-párolt cukkíni ( 1 egész ) 90 kalória

-olivabogyós saláta ( salátakeverék+olivabogyó) 73 kalória


Persze ne csak ilyeneket egyél de hogyha ebéd után pl éhes vagy akkor ezek még biztosan beleférnek :)

2015. júl. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2015. júl. 27. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!