Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Belebetegedtem a fogyókúrámba....

Belebetegedtem a fogyókúrámba. Hülyeség lenne ez miatt a hiba miatt holnap víznapot tartani?

Figyelt kérdés

11 Kg-t fogytam de még 5kg van hátra. A fogyókúrámat veszélyesnek mondanám ugyanis eleinte szépen diétáztam aztán egyre jobban csökkentettem az ételt, aztán szinte nem ettem. Ez ment 1 hónapig meguntam ezért elkezdtem újra sima diétázni, de most akaratomon kívül is megvonom magamtól az ételt és nagyon minimálisan eszek.

A probléma viszont az, hogy mai kajám:

reggel:joghurt

Ebéd: párolt brokkoli kis tejföllel

Napközbe 1 narancs 1 alma

és az előbb (6 órakor) lett kész a húsleves ezért ettem belőle( kis tányér, tészta nélkül, leveshús, 4 kis répa, 2 krumpli) . Most szörnyű bűntudatom van, ezért arra gondoltam hogy holnap víznapot tartok. Hülyeség szerintetek? Lehet ezt hibának nevezni, vagy komolyan megőrültem???

Kérlek titeket hogy értelmes választ írjatok!

16/L 170cm 67kg



2013. febr. 16. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Evészavar. Én is valahogy így kezdtem csak én addig folytattam, míg naponta csak egyszer ettem kb 300 kalóriányit. (Már 14-es a BMI-m de még mindig túl hájasnak látom magam.)

Fordulj orvoshoz ha minél előbb ki akarsz keveredni belőle, igaz, még nem vagy alultáplált, viszont ahogy gondolkozol, az már az anorexia nervosa jele. Egy jó pszichológus segíthet de csak ha Te is akarod...

És igen, a víznap hülyeség. Lelassítod az emésztésed és utána mégnehezebben fogysz. És nem vesztesz valós súlyt vele, max vizet. Ahhoz, hogy tényleg jó legyena fogyókúrád a metabolizmusodat fel kell turbózni, az pedig kaja nélkül nem megy. Egyél sok sok zöldséget, az hizlal a legkevésbé, és mozogj sokat! De mindezt tartsd a még "egészséges fogyókúra" határain belül.


egy szintén anorexiás

2013. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mirk ***** válasza:
100%
Egyértelműen anorexiás vagy. Menj orvoshoz.
2013. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
dehogy vagyok anorexiás ne ijesztgessetek.
2013. febr. 16. 18:55
 4/12 Mirk ***** válasza:
100%

De az vagy.


Miért írtad ki a kérdést, ha nem hiszel nekünk?

2013. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég kíváncsi vagy ahhoz, hogy egy ilyen kérdést tegyél fel, akkor legyen annyi felelősségtudatod is, hogy szembenézel a tényekkel.


Valószínűleg te is rájöttél már arra, hogy amit te csinálsz az nem mondható már normálisnak és ha így folytatod akkor előbb-utóbb gondok lesznek. Mert mindenki úgy kezdte, ahogyan te és idővel már nem tudnak leállni. Mitől gondolod, hogy te különb vagy ? Nem vagy különb. Veled is pont úgy megtörténhet a baj, mint bárki mással, és amikor már ráfogsz jönni, hogy elveszítetted az irányítást önmagad felett, akkor már túl késő lesz.


Vagy megfogadod a tanácsainkat, vagy később már csakis magamra vethetsz.

2013. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, jól mondja az előző és a többiek. Beteg vagy. Igaz, még fizikailag nem látszik, de ilyenkor még idejében kezelni lehet és sokkal nagyobb az esély a gyógyulásra. Rosszabb lesz majd 30 kilósan kórházba menni ahol csak etetnek és fel sem kelhetsz az ágyból, hidd el. Azt Te sem akarod!!
2013. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem én sem akarom azt, de egészséges vagyok, majd kicsattanok, boldog vagyok hogy sikerült lefogynom nem akarok beteg lenni, de nem akarok visszahízni, és ismerem magam, ha újra elkezdek enni nem birom abba hagyni aztán 78 kg-san újra észbe kapokk hogy hoppá akkora vagyok megint mint egy lakótelep.
2013. febr. 16. 19:13
 8/12 Mirk ***** válasza:
100%

"az előbb (6 órakor) lett kész a húsleves ezért ettem belőle( kis tányér, tészta nélkül, leveshús, 4 kis répa, 2 krumpli) . Most szörnyű bűntudatom van, ezért arra gondoltam hogy holnap víznapot tartok"


Olvasd már el mit írtál kérlek. Akinek bűntudata van egy tányér levestől az NEM normális.


Aki nem hisz egy másik anorexiásnak, aki pontosan tudja mi történik veled az sem normális.

2013. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 7


Igen igen, csakhogy tudod: ülhetsz a lovon, illetve áteshetsz az egyik oldalára, majd a másikra. Amíg a lónak az egyik oldalán vagy, függetlenül attól, hogy melyiken, nem vagy biztonságban, még ha úgy is éreznéd.

Lehet azt hiszed, hogy inkább koplalsz, mintsem hogy túlegyed magad, de a kettő tulajdonképpen azonos olyan szempontból, hogy mindkettő egy kiegyensúlyozatlan és elkerülhetetlenül negatív következményekkel járó állapot.


Az anorexia viszonylag instant a kórházba repít téged, az elhízás pedig fokozatosan, de végül mindkettővel ugyanoda jutsz. Holott élhetnél egy kiegyensúlyozott életet is, mint bárki más, megfelelő étrenddel és mozgással, súlyproblémák nélkül.


Ne gondold, hogy minden dolog ami rövidtávon jónak tűnik, az hosszútávon is jó. A felnőtté válás ott kezdődik, amikor az ember végiggondolja komolyabban is a dolgokat és ésszerű döntéseket képes hozni, olyanokat amelyekről tudja, hogy minden szempontból jók.


Tudod, ha körülötted mindenki hülye, akkor az már gyanús. Ezért ha itt eddig minden válaszolónak ugyanaz volt a véleménye, akkor szerintem el kellene gondolkoznod ezen.

2013. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*magadra vethetsz lett volna az első válaszomnál, de úgy látszik így is megértette mindenki a lényeget
2013. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!