Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miből mennyit kell bevinnem a...

Miből mennyit kell bevinnem a szervezetembe diéta esetén?

Figyelt kérdés

61 kiló vagyok és 164 centiméter, szeretnék 52 kilóra lefogyni kb. egy fél év alatt ami nem túlzás szerintem.

Rendszeresen mozgok diéta mellett, de egy ideje nincs változás és tudni szeretnék hogyan lenne helyes a táplálkozás.Hány g fehérje, hány g szénhidrát és hány g zsír szükséges egy nap?



2015. júl. 27. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Változó, aktivitás, izomtömeg (jó, az bizonyára nincs sok, ha ennyi felesleged van) függvénye...

Én 163/62 vagyok, én 70-80g fehérjét tartok megfelelőnek, ha nagyon sokat mozognék, 90 is OK lenne. Étrendfüggő is ez, nálam 100g már sok, normál étrenden ez még nem lenne így.


Zsírból kb. 40g a minimum. Szénhidrátból nincs minimum, de nem árt figyelembe venni, hogy egy szint alatt sokan nem érzik jól magukat, vagy lehet, hogy igen, de zsírosan nem bírnak enni, márpedig kalória kell.

A túl magas szénhidrátbevitel célszerűtlen, de sokfélék vagyunk, van, aki zömmel szénhidráton él és elvan. Nem mindegy, miből viszi be a szénhidrátot az ember.


Elég tág határok között változhat eme 3 érték. A fehérje a legkötöttebb, a szénhidrátra sokaknál van egy magas felső limit, a zsírra sokaknál van egy alacsony felső limit... De ez választás kérdése. Nálam a zsírra nincs limit, az adja az energiámat s az étel élvezete is kötődik hozzá. Nekem így jó, de nem vagyunk egyformák.

Általánosan nem célszerű a magas zsír- és szénhidrátszint egyszerre, de ismerek olyat, aki csak úgy tud enni.

2015. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2015. júl. 28. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!