Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem sikerül? Stagnál a...

Miért nem sikerül? Stagnál a súlyom.

Figyelt kérdés

Egy átlagos napom így néz ki:

reggelire a munkahelyen eszek barna magvas zsemlét, általában kettőt sovány mozzarellával és vmilyen zöldséggel, ebédre salit eszek, zsírszegény öntettel. eztán már nem eszek otthon! mégis, ha egy falattal többet eszek, akkor már hízok is!

164centi magas vagyok, 64 kg jelenleg. szeretnék még 14kg-tól megszabadulni....

ennél kevesebbet kellene egyek?

volt egy hétvége, ahol többet ettem ennél, és amit 2 hét alatt leadtam, 2 átkozott kilót, egy nyomorult hétvége alatt visszahíztam. iszok zsírégető teát, borsmenta teát és naponta 3 liter vizet. kávézni szoktam, de csak 1 kiskanálnyi cukorral iszom, reggelente öntök hozzá fél bögre laktózmentes tejet(laktózintoleranciám van). vegetáriánus vagyok. nagyon ritkán nasizok már, ha teszem is, megállok a fagyinál(meleg időben amúgy sem kívánok semmi nasit) és max 2 gombócot eszek belőle. cukros üdítőket nem iszom.

mégis miért stagnál akkor a súlyom? centikben a ruháimon érzek valamennyi fogyás-félét, a hasam is laposabb már, de majdnem egy hónap alatt én ezt kevéslem, és számokat akarok! csökkenő számokat!!!

mit csinálok rosszul??? :(



2015. júl. 28. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

diéta mellett a mozgás is fontos


ha teheted,a szabadidőbe menj el sétálni,esetleg erdőbe csak az a lényeg,hogy ne sík terepen végezd

2015. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Cukor? Fagyi? Ráadásul 2 gombóc? Gyerekkoromban nem ettem többet, manapság soha semmit... S én elég hedonista vagyok, sok evéssel és sok édességgel (jobbára szénhidrátszegényekkel, bár azért mazsolás répatorta is van néha, miért ne? OK, ez súlytartást okoz, de a nagy fegyelem is).


Viszont amit írsz, az nem sok, ennyivel én fogynék, igaz, éheznék egész délután. Kvázi csak reggelizel (ez még önmagában nem feltétlenül gond, napi 1 evés is elég sokaknak), akkor is kenyeret? Nem lehet, hogy nem működik rendesen az anyagcseréd a fura táplálkozásod miatt?


Egy nem zabálós hétvége alatt NEM fogysz 2 kilót, ahhoz olyan 8-9000 kcalt be kell tolnod mindkét nap, a termodinamika törvényei makacs dolgok. A víz, salakanyag persze súlyban okoz ilyen változást. De ez visszafelé is így van, ha előre szólnak 2 nappal, bármikor bemutatok 2 nap alatt 2 kiló súlyvesztést és nem koplalok.


Az a kis mozzarella fedezi a fehérjeigényedet? Jó, a többiben is van, de nem sok. (Ennek olyan sok köze nincs a fogyáshoz, de fontos.)

2015. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

olvastam,hogy a citromos víz is segít a diétádban,meg a zabpehely is segít állítólag... [link]


de az a lényeg,hogy rendszeresen étkezz,ha lehet sokszor pici adagokat egyél és este 6 óra után már ne,csak igyál ha nagyon éhes vagy

2015. júl. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A nőimagazinokat ne keverjük már ide, azok sokkolóan buták tudnak lenni. Ahogy a 6 után nem evés sem valami értelmes, van, akinek jó persze, de nem igazán számít, hogyan osztja be az ember az étkezélst, csak neki passzoljon. A sok kicsi étkezés sem szükséges, van, akinek jólesik, van, aki csak éhezne tőle.
2015. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert rosszul csinálod.


A tartósan alacsony kalóriabevitellel sikeresen átállítottad magad éhező üzemmódra. A szervezeted veszélyben érzi magát és minden kalóriát igyekszik megfogni mihelyst csak hozzájut. A zsír a legnagyobb kincs a túléléshez, azt fogja a legnehezebben elengedni.


Itt az ideje elfelejteni a diétákat.


Választhatsz hogy sanyargatod magadat továbbra is fölöslegesen, vagy elkezdessz normálisan étkezni és a fölösleget meg lemozgod.

2015. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért nem fogysz, mert túl keveset eszel, éhezik a szervezeted. Én kb 5-ször ennyi kajával fogytam 66 kg-ról 53-ra. Mihelyst besokallsz és abbahagyod az éheztetést, a duplája fog visszajönni. Az izmaidat bontja a szervezeted, majd később zsírt szedsz vissza.
2015. júl. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért megy ilyen nyögvenyelősen az egész mer az étkezésed borzalmas!Alig viszel be tápanyagot a szervezeted "vész üzemmódba kapcsolt" és raktároz.

Amúgy meg:

[link]

2015. júl. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A semmiből nem lehet raktározni, a termodinamika törvényei erősek.

Lelassult anyagcsere s későbbi visszahízás az OK. De koplaláskor le szokás fogyni. Úgy látszik, a kérdezőnek még nem sokkal kisebb a bevitele, mint a felhasználás.

2015. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
azért eszem ennyit, mert 8-10 órát ülőmelózok, ahol csak a lábam és a karjaim vannak megerőltetve, de azok is alig. varrónő vagyok amúgy. mellette 2 órát utazok. általában állva. mire haza érek, egyenes út be az ágyba és alvás. vegetálás. de mozgásra semmi energiám. a stressz is fogyaszt állítólag, de akkor már rég szupermodell lennék -.-"
2015. júl. 29. 18:10
 10/11 anonim ***** válasza:

OK, keveset eszel, de akkor figyelj az összetételre, mert fehérje ugyanúgy kell, sőt. Zsír is kell, csak abból pici a minimális mennyiség.

Sok kevés kalóriával fogyó ember összehoz rendes evést, délben pl. húst esznek zöldséggel, reggel és este is valamit... Nem kenyeret. Én kevés kalóriában tojást, kókuszzsírt, zöldséget eszem, finom, laktató, fogyni lehet vele, viszonylag tápanyagdús. Persze ez nem mindenkinek fekszik.

Mozgás nélkül nehéz...

2015. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!