Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki sikeresen fogy mennyit és...

Aki sikeresen fogy mennyit és mit sportol?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kerékpározok. Havi 18-20 alkalom. Alkalmanként 13 km-rel kezdtem, most 30-35-nél tartok. Havonta 1-2-szer beiktatok egy 70-90 km-es túrát.
2015. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én 4 hónapja fogyózom. 91 kilóval kezdtem, jelenleg 70 kiló vagyok.

A sport:

-Van ugye a minden napi 6km-es gyaloglás (munkába menet 3 km és munkából hazamenet szintén 3 km)

- Heti 4x megyek konditerembe. Ebből 2 nap kardió edzés ami általában 50 perces (néha 60perc) és 2 nap súlyzós edzés. Az egyik súlyzós edzésem kar-váll. mell-hát edzés A másik has, láb edzés. (nő vagyok másképp edzem mint egy férfi)

2015. aug. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 27 kilót fogytam eddig az elmúlt fél évben és nem mondanám, hogy bármit sportolnék :) OK, néha elmegyek biciklizni, mert szeretek, de semmi rendszeres, például most pénteken volt egy 80 kilométeres tekerésem, de előtte szerintem vagy két hétig nem voltam. A kutyával majdnem minden este sétálok pár kilométert, de én ezt nem nevezném sportnak. Néha elmegyek vele kirándulni egyet, de az se komoly, 10 km mondjuk. Szóval én osztom azt, hogy a fogyás nagyrészt inkább a kajáláson múlik.
2015. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első 20 kilómban max. séta volt... Jó, heti 5-10 perc torna is akadt jobb periódusaimban s dolgozok a ház körül meg lemegyek a lépcsőn a konyhába, de ennyi. Az étkezésen múlt a dolog. Nem is nézek ki rosszul, izomból nem fogyhattam sokat, csak persze több izom kéne rám, csakúgy, mint előtte.

Természetesen nem tartom jónak ezt,igyekszem, csak nem sikerül rávenni magam a mozgásra. Ha elmúlik a kánikula, majd túrázom és mostanság bicajozok (heti 20km tőlem elég jó, gyalogolni szeretek inkább), de feltétlenül akarok súlyzós edzést és a súlyzózással nem megmozgatható izomcsoportokra más edzést, tornát. Az utolsó kilóimnál már többet számít ez, de fogyástól függetlenül is kell mozogni, s jóval több izomra van szükségem, mint amivel jelenleg rendelkezem. Az izmok szépek és hasznosak :)

2015. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) azt még leírnád ,hogy mit szoktál enni ?:)
2015. aug. 4. 00:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Mármint ki? Mert mi 79 százalékosok a látszat ellenére három különböző ember vagyunk :) (#3)
2015. aug. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem az alapvető változás az volt, hogy vizet iszom csak, nem eszem krumplit, rizst és tésztát és napi két kis szelet rozskenyér az összes péksütemény fogyasztásom és persze az édességeket is minimalizáltam, ilyen napi egy túrórudi körüli szintre, mert lemondani nem tudok róluk. Nem koplalok egyáltalán. Eszem egy csomó zöldséget és gyümölcsöt. Mindent zöldségkörettel eszem és elég sok tojást, sajtot, tejet fogyasztok (erről se tudok lemondani, imádom a tejet, persze már nem iszom annyit, de átlagban napi egy liter meg kijön szerintem). Húst nem eszem olyan sokat, csak hetente úgy kétszer, nem azért, mert bármi baj lenne vele, csak egy időben eléggé leszoktam a húsevésről. Csirkét szoktam enni meg a kedvenc Wiesbauer bécsi virslimet, felvágottakat nem eszem. A fehérjebevitelre azért igyekszem figyelni, iszom fehérjeturmixot is, úgy érzésre.


Semmi tudományos nincs a diétámban, igyekeztem visszafogni a szénhidrátot és ennyi. Kalóriaszámolgatásra meg koplalásra nem vagyok képes :) Engem is meglepett, hogy ennyire működik, már fél éve megvan a heti egy kiló, 120-ról lefogytam 93-ra. Erre azért nehezen lehetne azt mondani, hogy csak vízből. És nagyon jól érzem magam. A derékbőségem vagy 15 centivel csökkent, mindenhonnan jön le rólam a zsír,kifogytam az összes ruhámból, a pecsétgyűrűm lötyög az ujjamon :)


Persze akarok én sportolni, csak kövéren nehéz. Már egyre könnyebben mozgok, ahogy fogyok, de még mindig inkább a könnyedebb dolgokat csinálom és azt se olyan mértékben és rendszerességgel, hogy nagyon számítson. Biciklizni mindig szerettem és látványos, mennyivel könnyebb így könnyebben az emelkedőkön, meg a gyorsabb tempót is tovább tudom tartani. Száz kilométert simán lenyomok, de az a terv, hogy jövő tavasszal akkor is megcsinálom a nagy kört a Balatonkörön, az a duplája, ahhoz többet kéne bicikliznem.

2015. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a négyes vagyok, nos, nálam a szénhidrátcsökkentés az egyetlen út, sehogyse megy máshogy. Először szénhidrátcsökkentett paleo volt (az eredeti paleóm túl szénhidrátos volt ahhoz, hogy a 25 kiló feleslegem megmoccanjon, hiába ettem olyan keveset, amennyit bírtam - ez sok ch-val jóval 2000 kcal fölött volt, alatta éhes voltam, de kegyetlenül), az elég jól ment, de mivel ugyanannyi kalóriával laktam jól lefogyva is, mint korábban, mozogni pedig sehogyse sikerült rendszeresen (jó, séta, ez-az tipikusan akadt, nem tudok folyton ülni, de ez rém kevés), leállt a fogyás. A következő kilók hosszabb távú ketogén diétával (mivel az első hónapban semmi nem történt) és durvább időszakos böjttel mentek le, a korábbihoz képest extrém igyekezettel a kalóriacsökkentés terén (azért nem kell félteni egy hedonistát, elvoltam és nem voltam túl fegyelmezett).

Most már nem fogyok. Azt hiszem, most kéne jönnie az édesség elhagyásának (á, az esélytelen, de bizonyos fajták nem kavarnak be a kalóriabevitelembe. no, a többit kéne elhagyni. elvileg nem is kellenek, csak valahogy megszoktam őket és finomak) s a több mozgásnak. Izom kéne, deficitben úgyse tudok enni, utána viszont könnyebb lesz, több izommal és a megszokott mozgással. Ha mégis fogyni akarnék, mivel az önfegyelem nem opció, maradna a <10g ch, azzal még egy ideig fogynék. De arra nem vagyok hajlandó, max. minden második nap. A többi pedig sima ketogén, de azért lehetőleg szigorúbb fajta, mint amit eddig nyomtam. Na ez lesz most :) Mozgással, ha meg tudom oldani.

De nem mindenkinek olyan nehéz fogyni és keveset enni, mint nekem... Attól még a szénhidrátcsökkentés sokaknak jó irány. A páromnak pont nem, nem bírja sok ch nélkül, ő egyszerűen kevesebbet eszik a szokásos, édességekben gazdag szénhidrát- és zsírdús étrendjén és gyorsan lefogy.


No, ez nem tuti, hogy segített bármit is...

2015. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#3-6-7 vagyok: Azt el se tudom képzelni, milyen lehet a pár gramm szénhidrátos kajálás, de nekem nem kellett a fogyáshoz ilyen drasztikus módszer, én csak csökkentettem. Eddig fél év alatt egyszer számoltam össze utólag egy átlagos napot, az úgy nezett ki, hogy a valamelyik ilyen kalóriaszámolgatós oldal kalkulátora által a nekem fogyáshoz számolt fehérje- és zsírbevitel kb ugyanannyi volt, mint amennyit ettem, szénhidrátot viszont kb feleannyit ettem és ezzel jól elvoltam.


Mostanában mintha kezdene kicsit belassulni a fogyásom, bár a derékbőségem az elmúlt pár hétben is csökkent. Nekem is az édességeket kéne teljesen elfelejteni, de nehéz.

2015. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy leírtad :D igazán büszke lehetsz magadra!
2015. aug. 4. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!