Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
Egy hete kezdtem (újra) futni, azota minden nap voltam, fel orarol kezdve tegnap már egy ora volt. Ez szerintem elég intenzív edzésnek számít, mégis egy hét alatt mindössze 0,1kg-t sikerült csak fogynom, úgy, hogy emellett az étkezésemet is eléggé csökkentettem, max 1000kcal lehetett naponta. Szerintetek miért nem indult el a fogyás?

2015. aug. 16. 09:58
1 2
 1/16 anonim válasza:
Mit szoktal enni?
2015. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mert nagyon meleg volt és hőt alig adott le a szervezeted, tehát a bevitt energia nagyon jól hasznosult és raktározódott el. Majd, ha hűvösebb lesz....
2015. aug. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is pont ezt tapasztaltam, hogy bár fizikai munkát végzek, az elmúlt héten alig ettem és mégsem fogytam egy dkg-ot sem :-( SŐT! pedig előtte elég szépen mentek le a kilók...
2015. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
egy hét alatt csodát ne várj..majd hónapok utan jobb lesz
2015. aug. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha intenzíven edzesz, és emellett csak 1000 kcalt viszel be, akkor az anyagcseréd lelassul, hogy a szervezeted fenn tudja tartani önmagát! Tehát hiába koplalsz, nem olyan mértékben fogysz, mint kellene... sőt, hosszú távon inkább izmot veszítesz.


Másrészt: ha nem is lassulna be az anyagcseréd... nem tudom, mennyi a napi kcal szükségleted, de ha egy átlaggal számolok (2000 kcal), és ehhez hozzáadom, amit a futással elégettél (fél óra lassú tempóban kb. 300-350 kcal), akkor napi 1300 kcal deficit, ami kb heti 1-1,5 kg fogyást jelent.


Ez egy hét alatt olyan kis mértékű, hogy a salakanyagok, a vízvisszatartás miatti ingadozás miatt nem feltétlenül jelenik meg a mérlegen egy hét után!

2015. aug. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Brutálisan kevés az 1000 kalória, a futásnál meg sokkal, de sokkal hatékonyabb a súlyzós edzés. Amennyi kalóriát elégetsz 1 óra futással, annyit 20-25 perc súlyzós edzéssel is el tudnál égetni.
2015. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem két hétig tartott, mire újrakezdés után (intenzív mozgás + tápanyagértékben megfelelő, 1200 kcal-s edzés mellett) beindult a fogyás. Szóval idő kell neki. De ne éhezz, és jó minőségű kajákat egyél, 1200 kcal alá pedig ne menj (egy intenzív edzést követő pihenőnapon én van, hogy 1500-1600 kcal-t is megeszem, mert érzem, hogy szükségem van rá. Ettől függetlenül jó ütemben megy le a zsír:)
2015. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
1000kalória? Az mi? semmi. Előszőr számolj egy kalória szükségletet. Semmi mást ne ígyűl csak szintiszta vizet, ne érdekeljen az ha zsírégető vagy akármi. Csak tiszta víz. minél több annál jobb. Általában 20kgonként =1 liter. Nem tudom mit értesz "étkezés" alatt. Én pasi vagyok 22 éves, nekem így néz ki az étrendem. Reggel 7h/ 2Tojásfehérje(zöldséggel. 10h/ Csak zöldség 13h/ Valami hús zöldséggel és egy nagyon kevés lassan felszívódó szénhidráttal(Mogyoró, Bab) vagy valami ilyesmi. 16h Zöldség, tojásfehérje. 19 meg csak zöldség. Nekem ez az étrendem. Zöldségekbe általában nagyon kevés kalória van főleg a brokkoliban így elég sokat ehetsz belőle. Nekem már mondtak mindent hogy szar meg hogy nem érek el vele semmit. Ezt mutatja a mérleg is. 16kg minusz majdnem 2 hónap alatt. Emelett kettlebellezek 40 percet kb.
2015. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

16 kg majdnem 2 hónap alatt... Ez rohadtul jól hangzik, csak zsírból egyszerűen lehetetlen ennyit elégetni 2 hónap alatt. 1kg zsír ~ 7000 kcal, ennek tudatában számold ki, hogy miért nem lehetséges.

Szóval én elhiszem, hogy megszabadultál 16 kg-tól, csakhogy annak egy jelentős része víz meg izom volt.

2015. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen nagyon jól tudom. Mivel kalória deficitbe vagyok ezért nem is tudok izmot növelni. Nekem előszőr a fogyás a mérvadó, amikor megvan a megfelelő súly, akkor szeretnék többlet kalóriát bevinni és ráállni az izomtömeg növelésre.
2015. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!