Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha keveset eszek...

Igaz, hogy ha keveset eszek megáll a fogyás? Miért? És akik nem esznek, mert depisek? Azok is lefogynak. Nem értem!

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 17:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Miért nem válaszol senki?? Hol vannak akik annyiszor ezt irták? :o)
2010. márc. 9. 18:40
 2/6 anonim ***** válasza:
azért nem válaszol senki mert még nem olvasta el olyan aki tudná :P am erre én is kíváncsi vagyok
2010. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hmm, erre én is kíváncsi vagyok.

Saját teória:

Ha keveset eszel (vagy ha rosszul osztod el az ételek mennyiségét, pl. egy nap 4-5 kis étkezés helyett 1-2szer sokat eszel) akkor lelassul az anyagcseréd. Tehát ha újra eszel, el fog raktározódni zsírként a megevett kaja, mer a szervezeted "vésztartalék" módra kapcsol.

Igenám, itt jön a paradoxon, amit én sem értek! Ha auschwitzi emberekről nézegetek képeket, nem ezt látom! Mert ők talán napi 1-szer ha kaptak kaját, keveset... csont és bőr voltak. Durva példa, de ez van. A depressziósak nem tudnak enni (mondjuk szerelmi bánat miatt) és fogynak, tényleg... de sztem amit kiheverik a bajukat (pl. jön egy újabb szerelem) visszahízzák, azt amit leadtak.

:S hát nem tom ez így mennyire helytálló teória XD

2010. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez kicsit ikszdé, de válaszolok !!! Ha már más nem tud :-DDD


Az anyagcsere az a mechanizmus, amely mindenkinél másképp működik és mindenkinél azért felelős, hogy az elfogyasztott ételt vagy elégesse, vagy izommá alakitsa, vagy zsirként raktározza el. Égés alatt azt értem, hogy a szervezeted próbálja ' elégetni ' a bevitt tápanyagot, hogy te energiát nyerj belőle, ha a szervezeted nem égetne semmit akkor már egy 250 kilós bálna lennél


Ha keveset eszel akkor az anyagcsere lelassul, minnél kevesebb kalóriákat éget el, mivel nem adsz neki elég energiát. Szóval kicsit csavaros, mivel az ' energiaképző ' mechanizmusnak is szüksége van energiára. Ha nem kap a szervezeted elég energiát akkor azt mondja, hogy ' na jojó, nem eszel eleget hát akkor én is többet fogok raktározni, mint elégetni '- és igy történik, hogy nemcsak hogy nem fogsz le, de még fel is szedhetsz egy pár kilót


Na mostmár, a kérdésedet bár kissé furfangosan tetted fel, de attól még nem jöttél rá semmi újra, sőt, megmutatom, hol értetted félre a dolgokat. Az evéses témát letárgyaltuk. Ami a depressziósokat illeti : ez relativ


Ha veszünk egy kövér depis személyt akkor az nem fog karcsúvá válni egy depresszió után ( feltéve ha nem mozog persze , de akkor itt a depresszió nem lényeges )

Amit eltaláltál az az, hogy egy sovány ember esetében megörténhet az ,amit mondtál ráadásul két ok miatt is. Az egyik, hogy ha valaki sovány akkor alapból jobb az anyagcseréje, tehát depis állapotban kevesebbet eszik és ehez hozzájárul egy jó anyagcsere- hát persze, hogy lefogy

A másik ok az az, hogy egy sovány embernek kevesebb zsirja van. A szervezet nem engedheti meg magának, hogy túl sokat raktározzon, mert akkor a sovány ember össze is esne, mivel kevesebb zsirja van amiből lehetne energiát képezni

2010. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Barátnöm 84 kilóról fogyott le 58ra mert nem evett...nem volt sovány! Na mindegy. Értem amugy,köszi a választ!
2010. márc. 10. 07:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, akkor végre én is értem! Mindig is vékony voltam és sajna az a típus, aki bánatában egyáltalán nem bír enni. Le is fogytam és amikor ismét normálisan táplálkoztam, akkor sem híztam vissza. De akkor most már értem, hogy miért nem, ugyanis az én anyagcserém valami übergyors, délelőtt 3-szor(!!!) megyek nagydolgozni és sokszor még délután is becsúszik 1! :D
2010. márc. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!