Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyikben van kevesebb szénhid...

Melyikben van kevesebb szénhidrát? A sósmogyoróban, vagy a diabetikus nápolyiban?

Figyelt kérdés
Ha nassolhatnékom van, melyiket válasszam inkább?
2010. márc. 11. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
A sósmogyoróban szinte egyáltalán nincs szénhidrát, viszont tele van zsírral. 100 g-ban kb. 650 kcal van, plusz tele van sóval is. Akkor inkább a natúr mogyit válaszd. A nápolyiban viszont sok szénhidrát van, és 100 g-ban kb. 500-600 kcal. Szóval szerintem akármit ehetsz, csak mértékkel. Amikor nekem van nassolhatnékom, aszalt gyümölcsöt szoktam enni, vagy újabban pörkölt szójababot.
2010. márc. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mert teljesen rossz mindkettő. A mogyoróban lévő zsírok nagy része legalább telítetlen zsírsavakból áll, így még mindig az a jobb választás.


A diabetikus cuccok ugyanúgy hizlalnak, mint a nem diabetikusak, csak drágábbak.

2010. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, csak abban különbözik a diabetikus nápolyi, hogy fruktózzal csinálják cukor helyett, ami lassabban emeli meg a vércukorszintet, ezért alkalmas a diabéteszeseknek. Amúgy meg ugyanannyi kcal van benne...
2010. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem igaz, hogy a mogyoró rossz lenne. Persze a sótlan verzió jobb, de magával a mogyoróval semmi gond nincs, az olajos magvak nagyon egészségesek. Nem tudsz annyit enni belőlük, hogy ezek miatt ne fogyj le. Gondolom, nem kilószám eszed. Nassolhatnék - egy marék mogyoró. Naponta összesen, nem óránként, természetesen.

Vagy egyél nyers répát, karalábét, retket, paradicsomot stb.

2010. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Milyen a pörkölt szójabab? Tudnád hasonlítani valami ízéhez?

A sok zöldségtől már nyuszifüleim nőttek :D

A salátára pl. tavaly óta nézni se tudok. Igaz eredménye van. :D

2010. márc. 11. 14:01
 6/15 anonim ***** válasza:
'Pronutti' a márkája a pörkölt szójababnak, magyar termék. Kis zacsiban van, 100 g-os. Én DM-ben szoktam venni, vagy bioboltokban, de pesten is sok helyen lehet kapni. Van natúr, sós és csokoládéval bevont is. (utóbbit még nem kóstoltam.) Az íze? Hát kicsit, mint a kesudió.. de nem is.. olyan behatárolhatatlan..:D nekem nagyon ízlik, meg másnak is. Próbáld ki, ja és nagyon telít.
2010. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

11.55 ne beszéljünk már butaságokat.... Az olajos magvakban átlagban 600kcal van 100g-ban. Tudod mennyi 100 gramm? Kb. másfél marék. Még egy 45 kilós nő is be tud nyomni 200 grammot egyszerre, ami 1200kcal. Az meg nagyjából az egész napi kalóriaszükséglete! És 80%-a zsír. Úgy meg lehet hízni tőle, mint a pinty.


Egy dietetikus személyi edző

2010. márc. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves dietetikus személyi edző!

Te mit javasolsz? Unom a zöldséget, de nagyon!

2010. márc. 11. 18:05
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vagyok személyi edző, én nassolnivalónak aszalt gyümölcsöket szoktam enni. Kedvencem a mediterrán mix, meg az aszalt barack. Persze nem napi rendszerességgel eszem, de hetente egyszer egy zacskót a családdal együtt elmajszolgatunk. :)
2010. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Eheted mindkettőt, ha mellette van egy nagyon jól felépített egészséges étrended. Napi 50 gramm mogyorótól vagy nápolyitól semmi sem lesz, csak mondjuk délután 2-ig edd meg, és ne egyszerre.

Amint mondtam, ha mellette nincs más gond a kajálással, és nem viszel be túl sok kalóriát akkor semmi gond nem lesz! A mogyi egészségesebb, de ezt is írtam már. Mogyoró, dió, mandula, kesudió... Olyan dolgokat nassolj, amik viszonylag természetesek. Nápoly fa például nincs :) Viccet félretéve csoki, nápolyi, ilyen-olyan zacskós édességek egyáltalán nem jók. De egy igazi gyümölcsből készült fagyi nyáron, vagy egy-egy lekváros, túrós, kakaós palacsintától nem fogsz elhízni.

Hetente mondjuk kétszer két palacsinta, vagy kétszer 50g sós mogyi nem tesz elefánttá :)

Mértékletesség, és a jó dolgok legyenek túlsúlyban. És mozogj sokat....


Dietetikus személyi edző

2010. márc. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!