Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az jó módszer, ha nem valamily...

Az jó módszer, ha nem valamilyen diéta+edzéssel, hanem keveset eszem+edzéssel akarok fogyni?

Figyelt kérdés

Karácsonyig le szeretnék fogyni 50-52 kg-re, most vagyok 58-60. Nincs nagy baj, nem arról van szó, csak combban kicsit több a zsír, mint kellene.

Próbáltam a kalóriaszámlálós diétát, de nincs türelmem folyton számolgatni, hogy akkor most ez a fél brokkoli nekem mennyi kalóriát jelent, főleg, hogy ha így vagy úgy készítem el.

Ezért az eddigi étkezési szokásaim megmaradnak (minden van, változatosan és aránylag egészségesen étkezem, néha becsúszik egy mozi, ahol popcorn meg nachos a gaz csábító, esetenként sütit sütök), csak minden, amit eddig kajáltam, az úgy fele adagban menjen. Vagy inkább negyed adagban, és a vacsora utáni vacsorát kihagynám, meg ilyen alapokon menne.

Mindemellett elkezdtem futni, és mindenféle youtube-videókon ilyen kis rövid gyakorlatsorozatokat követek és csinálok.


Ez hatékony lehet? Nem feltétlenül csak a súlycsökkentés miatt akarom csinálni, kicsit edzettebb is szeretnék lenni, amellett, hogy a combomról eltűnik kb 5-7 centi zsírréteg.


2015. szept. 3. 09:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Már csak azért is kérdezem, hogy mennyire lehet eredményes, mert a héten kezdtem el így kicsit komolyabban odafigyelni erre, és a tükör szerint laposabb lett a hasam, de a mérleg következetesen mást mutat (mintha folyamatosan híznék, vagy legalábbis tartanám a 60kg-t).
2015. szept. 3. 09:55
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha fogysz is a zsírból, de közben az izmod nő, akkor persze hogy nem mutat kevesebbet a mérleg, mivel az izomnak is van súlya. Ne mérleggel akarj fogyni hanem érzésre. Sose azt nézd hány kilót mutat, mert nem tudhatod abból hogy mennyi a zsír tömege és mennyi az izom. Étkezz egészségesen és mozogj sokat, akkor jó fogsz kinézni. Hidd el nem a súly a lényeg.
2015. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól ha keveset eszel nem biztos, hogy fogsz fogyni. Kalória számlálgatás se kell. Normálisan/egészségesen kell étkezni, napi 5x annyit, hogy nem telefalod magadat, hanem ami éppen elég, hogy kitart a következő evésig. Lefekvés előtt 3 órával (de lehetőleg legkésőbb 8 után) már ne egyél.


Az meg hogy ha lefogynál 50-re még nem biztos, hogy a combodról is menne le. Szervezetfüggő.

2015. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem rosszul csináltad és teljesen félre értelmezted a kalóriaszámolós dolgot.

nem mindig minden evés előtt után kell számolgatni hanem egyszer az elején amikor összeállítod az étrendet,aztán minden nap ugyanazt eszed ugyanakkor.

ezt nevezik kalóriaszámolásnak.

mert az szerintem kivitelezhetetlen hosszútávon,hogy összevissza eszel,utána meg keresgeted minden alkalommal ez nem normális és követhetetlen is.

2-3 hetente kell újra számolni amikor a szénhidrátból csökkentesz 2-300 kalt ez kb 2 perc.

ezért kezd elölről immár rendesen,a te módszered nem jó mert a fehérje és a zöldség is feleződne e logika szerint.

2015. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor jó módszer, ha eddig túl nagy adagokat ettél.

De ha azért híztál, mert nassolsz, vagy cukros üdítőket iszol, vagy mindig csak kenyérfélét eszel, akkor nem jó.

Annyiban jó az elgondolásod, hogy oda kell figyelni az adagokra. De nemcsak arra. Az arányokra is. Nem mindegy, hogy mi szerepel nagyobb részben az étkezésedben. És persze van amiről teljesen le kell mondani. Pl. a nassolás. Ettől még időnkét meg lehet enni egy-egy szelet sütit, csokit, csak ugye nem minden nap, unaloműzésnek, tv nézéshez, stb.

2015. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet fogyni így is, de sokkal egyszerűbb csökkenteni a CH-t.

A másik, hogy az utolsó 5kg-t elé nehéz leadni, rajtad meg összesen annyi van kb, szóval minden segítségre szükséged lesz, pl arra hogy ne ingadozzon a vércukrod meg ne termelj fölöslegesen inzulint.

2015. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eddig az átlag napi étkezésem annyiból állt, mint két felnőtt emberé, ezért gondoltam az adagok csökkentésére.


A kalóriaszámlálást nem utólag számoltam ki, hanem mindig előre, x kalória reggelire, x ebédre, x vacsira, meg plusz a köztes időszakokban, és max 1200 egy napra. De nehéz úgy számolgatni a kalóriákat, hogy kitalálok valami finomnak tűnő ebédet, aztán számolgathatom, hogy ebbe megy 20 deka hús és 30 deka ilyen-olyan zöldség, fél paradicsom és egy fej hagyma. ha magamra főzök, akkor ez csak kész receptekkel működik, aminél előre kitalálták már az összeállítók, hogy mennyi kalória.


nasizni szinte sosem szoktam, ha van süti, akkor esetleg, de abból is max 1-2 szeletet, meg ugye, fentebb írtam a mozit. kenyeret nem is emlékszem, mikor ettem utoljára, veszek mindig, mert gondolok a reggelire, aztán rámpenészedik bontatlanul. tésztát is ritkán csinálok, az étrendem nagyobb részét hús teszi ki (minden nap), a köret változó, rizs, krumpli, zöldségek, ilyesmi. Ezért mondom, hogy alapvetően egészségesen étkezem, változékonyan, csak mindig finomra sikerül, és ezért mindig iszonyatosan sokat. amúgy vérszegény vagyok, ezért sem szeretnék belekezdeni valami random diétába, ez már bevált recept, hogy sok húst eszek, emellett még mozogni is marad erőm, nem ájulok el két perc után, mint különben. Az Atkins diéta jól hangozna számomra, viszont annyira nem egészséges, hiába, hogy pillanatok alatt ledob az ember húsz kilót.

2015. szept. 3. 13:38
 8/10 anonim ***** válasza:

#4: Nem, a kalóriaszámolást nevezik kalóriaszámolásnak... Sosem enném ugyanazt hetekig, pedig ma már nagyon hasonlóak a napjaim. De hol karfiol van, hol karalábé, hol padlizsán (igaz, ezek nagyjából csereszabatosak :))...


Az macerás, ha valaki 12 különböző kis ételt eszik egy nap... Jó, a kalóriaszámolás mindig macerás, de ha belejön az ember, nem vészes az se, amikor 12 hozzávalóból főz zöldséglevest (le kell mérni mindent, igen, ez ilyen. semmi idő a pucoláshoz képest). Bár én már ugyanazt a makrót használom a különböző, de nem nagyon-nagyon más zöldségleveseimre. Normál embernek még kevésbé fontos, hogy szénhidrátszegény vagy sem a zöldség, ketogén étrendben azért nagyobb pontosságra van szükség.


De szerintem is inkább csak egy ideig jó a számolás, tanulságos, utána az ember ne őrjítse már meg magát azzal, hogy lemérjen minden falat körtét... Úgysem attól fog fogyni, hogy mér.


Kérdező, a negyedelés durva, a felezést, harmadolást még értem, ha eddig tényleg rengeteget ettél. Viszont figyelni kell az összetételre, mert csak mert lecsökkented a kalóriabevitelt, a fehérjeigényed nem csökken le... Ha eddig nem ettél özön fehérjét, akkor a negyede nem lesz ám jó...

A jóllakás miatt sem mindegy, miből eszed a keveset.

2015. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2 felnőtt ember kajája kb 6000 kalória.

ha te ezt csökkentetted átmenet nélkül 1200re akkor persze ,hogy fel fogod adni és nem tudod tartani,mert nem volt átmenet fokozatos csökkentés.

2015. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Törekedj, hogy sok fehérjét egyél.

Reggelidben, ebédedben mindig legyen vmilyen fehérje.

A liszt helyet zabpelyhet használj.

Cukrot hanyagold, inkább édesítő, de egy hét után fel sem fog tűnni, hogy vmibe nem raktál édesítőt sem.

Nagyon jó zabpelyhes sütik, pizzák stb. vannak. :)

Persze ezeket is mértékkel!

Rám szokott jönni az édesség utáni vágy ilyenkor a túró rudit választom (vagy én csinálom, de van mikor bolti). :)

Tornát insanity max 30-at ajánlom. Nehéz, de lesz eredménye. (Nekem bevállt).


Sok sikert! :)

2015. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!