Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Éjszakás műszakban is dolgozók...

Éjszakás műszakban is dolgozók hogy oldják meg a "16 /18/ óra után semmit sem eszek" diétát?

Figyelt kérdés
Szabin voltam, és olyan jól ment ez a diéta, 16 után semmit nem ettem, fogytam, de most dolgozni kell menni. Nem minden nap vagyok éjszakás, de egy hónapban 6-7 éjszakás műszakom van. Félek felborul a diétám. Éjszaka kávézok, kólázok, ennem is kell, mert nem hallgathatják mások a gyomorkorgásomat.
2015. szept. 16. 09:17
1 2
 11/16 Duenna ***** válasza:
Hülyeségnek tartom ezt ez össze-vissza időben való evést! Ha az ember kialakít egy étkezési szokást, reggel eszik egy keveset, tízóraira eszik gyümölcsöt, délben rendesen ebédel zöldséggel, délután legkésőbb este 6-ig megejti a vacsorát, és ezt a rendszert betartja, akkor a gyomor és az agy pontos időben fog jelezni, hogy éhes: reggel, délben, és este 6-ig. Ha jól tudom, a bölcsődétől kezdve az iskolás korig ezt az étkezési rendszert tartják megfelelőnek, akkor felnőttként miért kellene ettől gyökeresen eltérni? Ha valaki össze-vissza időben eszik, akkor sem a gyomor, sem az agy nem tud felkészülni az étel fogadására, gyomorproblémái és fejfájásai lesznek. A fogyókúrát pedig ebben a rendszerben is szépen lehet tartani úgy, hogy minden alkalommal keveset eszik. Természetesen a gyümölcs és zöldség adagját ilyenkor emelni kell.
2015. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A 18 óra utáni nemevésnek is az a lényege hogy ne teli hassal aludj el. Itt is azt kell tartani. Ha reggel 7kor alszol el, akkor mondjuk reggel 4 után már ne egyél.
2015. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#10: Ez még nem diéta, csak egyetlen szabály... Fogyást nem önmagában nyilván nem okoz.

Viszont az orvosok elég rosszat mondtak. Ha minimalizálom a szénhidrátot és kerülöm a zsíros ételeket, akkor koplalok, mert nem lehet fehérjére alapozni... Na, az tuti nem jó.

2015. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#11: A kérdező pont hogy nem eszik összevissza, vagy másra írtad?

Az elég köztudott, hogy jó, ha lehetőleg rendszeresen hasonló időpontban eszünk (azért írom, hogy lehetőleg, mert aki összevissza dolgozik, az azért ne éhezze végig a műszakot, elég baja van anélkül is) s én is ezt tapasztalom. Én akkor eszem, ha éhes vagyok, viszont az éhségem kb. ugyanakkor jelentkezik. Van kivétel, de azért nagyvonalakban és többnyire ugyanakkor. S nem esik jól összevissza enni. Viszont az nem érdekel, hogy mit propagálnak a bölcsődétől, az ember egyen olyan ritmusban, időzítésben, ami a testéhez passzol.

2015. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

az időszakos böjtölést is lehet ésszel csinálni csak nem ebben a formában persze,mert az a felosztás amit te csinálsz nem túl ésszerű.

keress rá a 16/8 módszerre ha érdekel logikusan is az amivel próbálkozol és akkor talán megérted.

2015. szept. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

mind észből beszéltek.. (tisztelet a kivételnek)


én is hallottam ezt a szabályt, de inkább magamat figyeltem meg. volt olyan, hogy éjjel ettem és nem esett jól. pontosabban (mivel persze édes volt) energiát adott, hasonlóan (nem ugyanúgy!), mint a kávé. azaz inkább filmeztem "miatta", minthogy szépen nyugodtan elaludtam volna.. :(


ha tanácsot kellene adnom, akkor azt mondanám mindenkinek, hogy ne saját/mások véleménye, vagy elmélete után menjen, hanem a sajá tapasztalata után. minden test más (pl. párom teljesen máshogy reagál a hasonló éjjeli kajára!), ezért a legjobban akkor jársz, ha a saját testedet ismered meg.

2021. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!