Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy nehezebb személy ugyan...

Egy nehezebb személy ugyan azzal a mozgással több kalóriát éget el mint egy könnyebb? Valahol olvastam régebben de nem tudom már hol!

Figyelt kérdés
Elkezdtem heti 4 alkalommal aerobikra járni általában az oktató elmondja hány kalóriát éget el az órával egy 50kg-os lány! Csak én ugye 88 kgramm vagyok(még) Nem tudom nálam több kalóriát jelent e mint egy 50kg-os lánynál. Mennyi idő alatt adhatnék le 18 kg-ot heti négy edzéssel? Mit sportoljak és mit egyek mellé! A magasságomhoz nekem jó lenne a 70kg.
2010. márc. 13. 16:10
 1/3 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


Namármost ezt azért lehet még bonyolítani.


Két eset lehetséges. Most egy percre felejtsük el a testsúly dolgot és az aerobikot is. Visszatérek rá igérem.

Most vegyünk egy edzett személyt, és egy totál kezdőt, pl bringában, vagy futásban, esetleg nem sprintjellegű úszásban. Lényeg, hogy egyenletes monoton állóképességi sportban. (bár az aerobik is az, dinamikus, pláne a stepaerobik).


Tehát van az edzett és az edzetlen. Egységnyi idő alatt, pl fél órán keresztül azonos sebességű mozgás esetén az edzett egyénnek kevesebb energiájába kerül ugyanaz a sportmozgást, mint az edzetlennek. Vagy megfordítva úgy is mondhatjuk, hogy ha csak az időt és az energiát nézzük, egységnyi idő (fél óra pl.)alatt ugyanakkora energiafelhasználással többet, messzebbre, gyorsabban tud menni, futni , bringázni az edzett, mint az edzetlen. Továbbá minél edzettebb valaki egy adott sportban, annál több energiát képes egységnyi idő alatt adott intenzitással leadni (tehát gyorsul hónapról hónapra, évről évre).

Ha valaki túlsúlyos, akkor adott idő alatt végzett sportmozgáshoz több energiára van szüksége, hiszen a felesleget magán meg kell tudni mozgatni, ami plussz energiájába kerül a testnek, nem úgy annak akin kevés a testzsír, annak lényegesen könnyebb, ez könnyen belátható.

Ezért minél edzettebb vagy, annál többet, vagy intenzívebben edzhetsz, hiszen csak így tudod fenntartani azt az energialeadást, amihez fokozatosan hozzászoktattad a szervezeted.


Ami a fogyásodat illeti, olyan 18-25 hét alatt adhatnád le nagyon precÍz diétával. A heti 4 edzés elég, mellette még sportolhatsz mást is, pl futás, bringa is akár. A lényeg, hogy mozogj jó sokat, és a tápanyagbeviteled optimális legyen, különben semmit nem ér az egész, és csak kudarc ér. Hogy mit hogy kéne gondolom tudod, ha nem szívesen segítek.


üdv

2010. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm ezt a kimerítő választ és bár van elképzelésem mit hogy teszek azért megközönném ha leírnád szerinted hogy lenne helyes! Pl táplálkozásnál miket részesitsek előnybe mit hanyagoljak! :):)

2010. márc. 13. 18:46
 3/3 Krisz85 ***** válasza:

Okés, segítek:


első körben nézd ezt meg a 8. perctől:


[link]


ha megvan, be kéne szerezned egy könyvet:


Anita Bean: Modern Sporttáplákozás c. könyve 1500 ft, alapmű. Abban minden benne van, de kezdésnek nézd végig légyszi a videót. Aztán írj, ha van még konkrét kérdés, (szerintem lesz), privit írj légyszives.

2010. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!