Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Versenyszerűen kézilabdázom 7...

Versenyszerűen kézilabdázom 7 éve. Az utóbbi időben volt egy sérülésem (keresztszalag szakadás) és sajnos feljött rám +15 kiló. Lent folyt?

Figyelt kérdés

Most nemrég újra kezdtem az edzéseket, heti minimum 5 edzésem van(minden nap), de van amikor 2őt is edzünk 1 nap...


Valamiféle étrend/tanács kellene ahhoz, hogy meggyorsítsam a folyamatot mert rendkívül akadályoztat a sportban. (azért fordultam ide, mert a jo-jo effektusnak sem szeretnék a részese lenni.)



Bármilyen ötletet és tanácsot szívesen fogadok.


(az étkezési szokásokkal kapcsolatban is pl.: rágás vagy hasonlók^^ ) úgy hallottam ezek is nagymértékben befolyásolják az emésztést.


Tud valaki segíteni ? :(


2010. márc. 15. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jó étrendet emellé a fizikai terhelés mellé csak szakemberrel érdemes összeszedetni. Itt is kapni fogsz valószínűleg sok választ, de mivel nem egy átlagéletet élsz, ezért jó lenne, ha szakemberhez fordulnál, és ő segítene.
2010. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is dietetikushoz kellene fordulnod. :)


Pár jó tanács azért belefér:

- fehér kenyér semmiképp

- sok fehér hús, csirkemell, hal, satöbbi, rengeteg fehérje, hogy épülhessen az izomzat

- mivel sportolsz, napi 2000 kcal, nehogy rosszul legyél

- zöldség, zöldség, zöldség...turmixolva, szeletelve, főzve, párolva, akárhogy

- csokikat, ilyesmiket mindenképp hanyagold

- 2-3 l folyadék

- nem ártana valami méregtelenítő kúra, pl. kéthetes zöld teázás (nagyon sok pozitív hatása van ám! Természetes energiaital...:))

- reggelire egyél a legtöbbet, aztán fokozatosan kevesebbet

- vacsira gyümölcsöt lehetőleg ne... bár szíved joga, erről már tényleg szakember kellene kérdezned (banánt pedig nagyon ne, egyértelmű, hogy miért)

- ha éhes vagy, egyél inkább almát, igyál vizet

- még egy tanács: a GYK nem szentírás. Az én tanácsaimat sem kell elhinned :)

Hajrááá! ;)

2010. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!