Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdjem újra a kávé ivást? Az...

Kezdjem újra a kávé ivást? Az eddigi jól bevált étrendem mellett megfelelő anyagcserém volt. Mivel gyorsíthatnám fel az anyagcserém?

Figyelt kérdés

Metgfelelő minőségű és mennyiségű ételeket eszek, viszont az utóbbi időben székrekedésem van. Mivel gyorsíthatnám fel az anyagcserémet?

Kávét 1,5 éve nem ittam.


2015. nov. 2. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Eszel megfelelő mennyiségű rostot?

2. Nem eszel véletlenül túl sok fehérjét?


Ez a két leggyakoribb oka a székrekedésnek.


Napi 4-5 csésze kávé egyébként akár 10-15%-kal is gyorsíthatja az anyagcserédet, én személy szerint nem is tudom elképzelni, hogy valaki kávé nélkül diétázzon. Ha sportolsz rendszeresen, akkor a szíved bőven van olyan állapotban, hogy megfelelően tolerálja a koffeint.

2015. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hat pl en kave nelkul fogyok, sose ittam meg zaccos kávét..néha iszom 3in1 vagy cappuccinot, de ez is ritkasag..de amugy nekem is szekrekedesem van mostanaba, de kavera nem fanyarodnék ra.
2015. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem eszek sem túl sok, sem túl kevés rostot, és fehérjét is max 1-2x eszem egy nap.

Kávéról amikor leszoktam, nem volt probléma az anyagcserémmel egészen idáig. Most csak azért gondoltam rá, mert már mindent kipróbáltam ami eddig bevált.

Búzakorpát, zabkorpát, aszalt szilvát, sárgabarackot, mákot. De nem jobb a helyzet.

Nem vagyok elhízva, normális alkatom van, max 1-2 kg-ot szeretnék fogyni, de ha fél év alatt megy le, nekem az is jó.

2015. nov. 2. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő mennyiségű a rost és a fehérje, akkor még az lehet probléma, hogy túl kevés a bevitt kalória, emiatt túl sok idő, amíg a bélrendszereden átjut a megemésztett táplálék, így addigra túlságosan is kiszárad.


Ebből következően arra is érdemes odafigyelni, hogy megfelelően hidratált-e a szervezeted (napi 2-3 liter víz).


Ha ezekkel is minden rendben, akkor viszont orvos, azonnal. Elképzelhető, hogy hormonális jellegű problémád van, amit csak vérképvizsgálattal lehet megvizsgálni.

2015. nov. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1: Ez érdekes gondolat, nekem nem tűnt fel, hogy a kávé bármit segítene fogyáskor, leszámítva, hogy napi egy liter kávé mellett lehet, hogy kevesebbet eszem (bár a kávé is étel számomra, az enyémben van kalória rendesen, ráadásul jó összetételben). Az ürítést viszont segíti (már ha azt segítségnek nevezzük, hogy sokunk kávé után azonnal megy wc-re... én nem mindig, azért napi 5-6 már túlzás lenne). De nem tartom természetes dolognak a kávéivást, ha valami anélkül nem működik, akkor valamit rosszul csinálunk, főleg az étkezést.


Én is arra hajlok, hogy ha az említett tippek nem jöttek be, akkor meg kéne nézetni a dolgot.

Kávét addig is meg lehet próbálni, a székrekedés rossz dolog lehet, kipróbálnám a kávét meg mindent, ami szembejön s nem tartom egészségtelennek...

2015. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!