Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez fogyókúra vagy csak "szinte...

Ez fogyókúra vagy csak "szintentartás"?

Figyelt kérdés
Felszedtem pár kilót, amivel nincs sok gond, mivel ez csak a régi sportos külsőmet gömbölyűbbé -nőiesebbé- tette.de úgy gondoltam, hogy hosszú távon ez így nem lesz jó. Bevezettem (amit mástól hallottam jó régen), hogy egy nap 3-szor eszem (reggeli, ebéd, vacsora) és este 6 után semmit. A kérdésem az lenne, hogy ettől fogyni is fogok-e vagy csak nem hízom tovább. Köszönöm a válaszokat! (Ezelőtt nem figyeltem, hogy mikor-mit-mennyit eszem)
2010. márc. 19. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogsz fogyni, de az is lehet, hogy hízol. Ugyanis, ahhoz mozogni is kell. Inkább egyél többször, keveset, mint csak háromszor, mert így akkor mind a három étkezésedkor jól fogsz lakni. Viszont, ha jól bereggelizel, utána tízóraira megeszel egy joghurtot vagy almát vagy valami mást (én egy kávét szoktam inni), akkor ebédre is kevesebbet fogsz enni, de nem fogsz éhezni. Délután 3-4 körül megint lehet valami gyümölcs vagy akármi, s este 6-7 körül is valami light-os. Inkább délelőtt, délig egyél bőségesen, s utána kevesebbet.
2010. márc. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A diéta ennél jóval összetettebb dolog, ha ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki így csinálná. Hidd el, nem hiába a napi 6 étkezés és a sok bio-kaja.
2010. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. márc. 19. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Amikor az itteni hozzászólásokat olvasom, már-már elhiszem, hogy tényleg... ha valaki meg mer enni egy szendvicset vacsorára, jól meghízik (sarkítva a dolgot). Sőt, ha banánt eszik valaki, az már főbűn.


Aztán a való világban azt látom, hogy a kollégiumban a lányok esznek. Rántottát, bundáskenyeret, rántotthúst, szendvicseket.És jól néznek ki. Én is ezeket eszem. És jól nézek ki.


És milyen az már, hogy ötször egyen, de egyszer se lakjon jól? Akkor meg mi értelme van az evésnek, ha egész nap éhes vagyok? Akkor egye már meg ugyanazt a mennyiségű kaját háromszor, csak lakjon jól vele.

2010. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Krisz85 ***** válasza:
100%

kedves utolsó azért jó erre hadd ne reagáljak úgy ahogy szeretném mert kitiltatnának innen,


Namármost, mind edző azért egy-két dolgot elárulok:


-akik itt azt mondják, hogy egyenek napi 5x legalább nem véletlenül mondják, és helyesen teszik, biológiaialag is megalapozott a dolog, használd csak google barátot és nézz szépen utána,

-az hogy a lányok mit esznek a koleszban egy dolog, tudod van olyan hogy genetika, továbbá nézd meg hogy majd azok a lányok 10 év múlva hogyan fognak kinézni testalkatilag,

-az hogy Te jól nézel ki, gratulálok, szerény vagy az biztos, de nem tisztem ítélkezni feletted,de ha hülyeségeket írsz azon már igen, tehát biztos szép vagy és jól nézel ki, csak tudod a relatív testzsír% is számít, magyarán fogalmazva a legtöbb nő aki szépnek és soványnak hiszi magát sajna nem az, ezt csak az látja egy nőn aki ért is hozzá,


Továbbá akik ide írnak és még van némi IQ is a kis tarsolyukban, azoknak konkrét taáncsokat kell adni, ami működik, az pedig sajnos a sporttáplálkozáson alapszik, ez tény. Pl. felhoztad a banános dolgok, remek, a banán ha tudnád pl a legnagyobb inzulin reakciót váltja ki a szervezetből, a leginkább hÍzlaló szénhidrát ha napközben fogyasztod, kivéve reggel és edzés alatt, után közvetlenül, ennek is megvan a biológiai magyarázata. A májglikogént remekül tölti ezért eheted reggel és este bűntetlenül, máskor amikor henyélsz, akkor megy szépen testzsírba azonnal, és sok kicsi sokra megy tudod. A másik hogy a legtöbb ember mozgás nélkül szeretne jól kinézni ami sajnos nem nagyon lehetséges, szintén a biológiai okok miatt, legalábbis tartósan zsírmentes, formás és kellően definiált testet edzeni nem lehet. A teljesítményorientált edzésekről, mint pl a versenyfutás stb már ne is beszéljek. Ezeken jobb lenne ha elgondolkodnál, mielőtt ítélkezel.


A kérdezőnek:


Sajnos a táplákozásod nagyon nincs rendben, alapjaiban kellene újraaszabni, mert amit most csinálsz, annak nem lesz jó végre, bővebb infoért írj privit nyugodtan.

2010. márc. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21.49. Maradj csöndbe, semmit se tudsz az egészséges életről. Elhiheted nekem barátnőid meg te is olyan alkat vagytok, hogy bármit esztek nem híztok, de majd 30 évesen lehet felborul ez és elhíztok mindannyian aztán lehet sírni.
2010. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azért, ha meg nem sértődtök inkább hiszek az élettan professzornak az egyetemen, mint egy személyi edzőnek.
2010. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok!


Nem tisztem magyarázkodni, mégis megteszem. Én tanácsot akartam adni, olyat, ami szerintem helyes. Megfogadni nem kötelező.

Az ötszöri táplálkozást nem kell magyarázni. A "nem jól lakás" kérdésével kapcsolatban csak annyit, hogy nem azt gondolom, hogy maradjon éhes. Éhesen semmiképp ne állj fel az asztaltól. Viszont az ember sokszor azt gondolja, hogy húúúú de éhes vagyok, ezt még megeszem a tányérról, holott már a szervezete jelezte (akár egy mély sóhajjal, akár egy büfögéssel), hogy köszöni szépen jól van, elég volt. Ezt az emberek nem veszik észre, vagy figyelmen kívül hagyják, s képesek degeszre enni magukat, úgy, hogy majd szét pukkadnak.

Ezért írtam azt, hogy ne lakj jól, hogy ne edd magad halálra. Van úgy, hogy még éhesnek érzem magam, de tudom, hogy már csak a szemem kívánja.

Az is jó megoldás, ennek kiküszöbölésére, ha evés előtt iszol egy pohár vizet.


A zöldségek, gyümölcsök is fontosak a szervezetnek, s úgy tudom, hogy gyümölcsöt estére már nem ildomos enni, mert megerjed a beleidben. Persze ennek ellenére van úgy, hogy olyan kedvem van, s megeszek egy banánt. Tudom, hogy tele van cukorral, tudom, hogy nehéz gyümölcs, mert délig kellene megennem a banánt, mégis megteszem.


S persze a fogyásnak az egyik titka (a helyes táplálkozáson túl) a mozgás.

2010. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Krisz85 ***** válasza:

Kedves Élettan edző-hívő! nekem dohányzó orvos ne akarja megmondani mi az egészséges és mi nem, főképp úgy hogy a legtöbb orvosnak fingja sincs mi az hogy sport, az élsportolókat sportolók edzik a dopping az orvosok feladata, illetve a fiziológiai dolgok, de semmiképp sem a táplákozás, az egyetemen tanítanak olyat hogy egyél 50 mg C vitamint, mert annyi elég, hát egy nagy ló.....-t,

azt persze elfelejtik megemlíteni hogy honnét jön ez az 50 mg...


két orvos is van a családban, konkrétan a nővérem és sógorom és mindkettő summa cum laude Sote, de fogalmuk sincsen táplákozásról, káposztaleves diétáznak :DDDDD


A másik pedig, azon talán el kéne gondolkozni, hogy a TF-en a szakedzők nem kevés olimpikont nevelnek ki, és a táplálkozásukat sem az OKJ-t végzett ál-edzőktől, és ditetetikusoktól veszik.


Én speciel a TF en végeztem kerékpáros szakedzőként, és nekem is volt élettan órám, elhittem amit a tanár mondott, meg ami a könyvben le volt írva, de bizonyos dolgok nem voltak rám igazak, úgy kb. a 80 %-át mondanám, hogy igaz volt rám, és volt ami nem, a maradék 20 % az egyéni adottságaim miatt van.

2010. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!