Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha hetente tartok egy bezabáló...

Ha hetente tartok egy bezabálós napot, azzal mennyire teszek keresztbe a diétámnak?

Figyelt kérdés
165cm magas és 59 kg vagyok. Olyan 5-6 kilót szeretnék ledobni magamról. Múlt héten sajnos nem bírtam fékezni magam az egyik napon és elég rendesen bezabáltam. Főleg csokira gondolok. Pár nap múlva, mikor ráálltam a mérlegre mégis kevesebbet mutatott, mint amennyi eddig voltam? Akkor szerintetek csinálhatok egy olyan napot, amikor bármit megehetek?
2010. márc. 19. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

LEgfeljebb egy hónapban egyszer tartanék ilyet, de akkor se egészen ész nélkül: ilyenkor olyasmit is lehet enni, amit egyébként nem, mert nagyon hizlal, de a mennyiséget azért korlátoznám. Ha ugyanis ezt hetenkénti renszerességgel csinálod, akkor igen hatásosan el fogsz kezdeni hizni.

Az meg, hogy a mérleg kevesebbet mutatott: minden ember súlya ingadozik és ez nyugodtan lehet 2-3 kiló is minden hizás/fogyás nélkül.

2010. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legrosszabb amit tehetsz magaddal. Mivel lassul az anyagcseréd, érdemes heti 1-szer felpörgetni, de nem szemét kajával. Nagyon káros és hízáshoz vezet ha alacsony kalóriabevitel ellett egyszer csak betolsz rengeteg cukrot, vagy rossz szénhidrátot a szervezetedbe.
2010. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Krisz85 ***** válasza:
100%

Igen, az előttem szóló 100 % osan igaza volt, keresztbeteszel, a heti összkalória beviteled hiába a diétádnak, nem lesz egyenletes. Ha már mindenképp félre akarsz zabálni, akkor legalább azt tedd meg, hogy a szénhidrát része minőségibb legyen - pl. rizs, burgonya,

A másik pedig, hogy esetleg úgy tudod csökkenteni ennek a kockázatát, hogy a hét legkeményebb edzése utáni 1 órán belül zabálsz félre. Én azt mondom, hogy így is tönkrevágja a diétát, de ez attól is függ, hogy Te mit nevezel diétánk, és hogy tudod-e mi az hogy diéta valójában?!

De a kérdésedből az jön le (és most ne legyél hiú nem bántásból mondom, senki sem születik ennek a tudásával), hogy egy két sporttáplákozási alapfogalommal nem vagy tisztában.

Ha erről érdekel még egy-két részlet, írj privit.

2010. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, anyám is úgy fogyott le, hogy minden héten 1-szer (hétvégi napon) volt egy ilyen "zabálós" napja (van egy társaság, akikkel összejárnak és mindig nagy kajálások vannak ott) és mégis le tudott fogyni. Holott életében nem sportolt és túl van már a változó koron, ami ugye szintén lelassítja az anyagcserét. Ha ő le tudott így is fogyni, akkor nehogymár egy fiatal szervezetnek ez megártson! Amúgy sokan azt mondják, hogy ezek a zabáló napok a jó diéta titka: nem érzed a nélkülözést, mert a zabanap kielégíti a kívánósságodat, viszont -mivel bűntudat gyötör utána- újabb lendületet ad a diéta folytatásához. Ha ilyen napot tartasz, akkor az azt követő napon tarts egy szigorúbb napot. Nagy bajod nem lesz tőle, legfeljebb 1 héttel később éred el az álomsúlyt.
2010. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Krisz85 ***** válasza:

igewn lehet hogy anyukád le tudod fogyni, csak vannak egyéni genetikai tényezők is, továbbá én fogyás alatt azt értem, hogy valóban zsírt veszít az illető és nem a testsúlya lesz kevesebb, a kettő nem ugyanaz, szóval nem kéne a kettőt összekeverni, lehet hogy anyud lefogyott és a súlya is kisebb lett, továbbá még az is lehet, hogy vékonyabb is, de lehet hogy a testösszetétele már korántsem mutatna ilyen jó képet, ami viszont fontosabb mint az előző két tényező, hozzáteszem ha ez utóbbi jó, akkor az első kettő is :-) a legtöbb ember pl. koplal, csökken a súlya, vékonyodik, azt hiszi fogyott, közben a zsír továbbra is ott csüng a karján, meg a seggén és a combján, hasán, az izmot meg szépen felélte a koplalással, tehát már relatíve rontott is az alap helyzetén ahonnét elindult.


Tehát nem biztos, hogy anyudnak rossz a genetikája, lehet hogy rossz, csak épp a szülés stb is hozzájárulhatott amiért felszedett pár kiló testzsírt.


Majd nézz utána neten, van olyan hogy testalkat, ektomorf, endomorf, és mezomorf, aki endomorf az általában eleve csökkent tiroid termeléssel rendlekezik és hormonálisan sem a legtökéletesebb genetikával van megáldva, ők aztán tudnak izmot építeni de zsírt veszíteni viszont nagyon macerás nekik, én is ilyen vagyok, vannak a mezomorfok, ők az átmenet, és vannaka az ektomorok, akik akármennyit esznek szálkásak és szíkárak, de nagyon, ők specieel tömeget és izmot építeni tudnak nagyon nehezen, amit felszednek izmot az minőségi zsírmentes izomzat nagyrészt, de hamrabb is visszabontja a szervezetük,a zsírvesztéssel nincs gondjuk.


Ezekután nem olyan egyszerű ám a dolog, nekem elhiheted.


-edző

2010. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!