Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek, hogy fogyjak?

Mit egyek, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni, elkezdek edzeni, de mellé tudom, hogy étrend változtatás is szükséges. Mivel iskolába járok 4kor érek haza minden nap, szóval a nap nagy részét nem itthon töltöm. Tudnátok javasolni olyan ételeket amik mellett lehet fogyni, magammal tudom vinni, és nem fogok mellettük éhenhalni sem? 18/L

2015. nov. 15. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nem attól fogysz, hogy eszel valamit. Fordítva: akkor fogysz, ha nem eszel annyit, mint korábban. Azaz már maga a mennyiség is számít, ezért lenne fontos pontosan adagolni az ételt. Magaddal elsősorban gyümölcs-zöldséget vigyél, ami rágcsálni kell és kalóriaszegény: sárgarépa, cékla, alma.
2015. nov. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia


Én is sokáig vagyok suliban. Súlyt tartok, de így is figyelek, hogy egészségesen és jókat egyek. Mivel az ebédem suliidőben később van, ezért a tízóraim viszonylag bőséges, mert nagy idő telik el ebéd és reggeli között. Ebéd és vacsora között viszont nem olyan sok, így az uzsonnám nem olyan tápláló és sok. Figyelek a kalóriára és a ch, fehérje, zsír arányára. Egy napi étkezésem pl.:

Reggeli: Tojásrántotta 3 tojásból, abonett kenyérrel és zöldségekkel

Tízórai: barnakenyér sajttal, sonkával, zöldségekkel, kesőbb egy kis gyümölcs, esetleg müzliszelet

Ebéd: Csirkemell bulgurral, zöldségekkel

Uzsonna: Sovány túró gyümölcsökkel

Vacsora: Tonhal, zöldségek, chszegény magos kenyér

Remélem, segítettem. :)

2015. nov. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Amikor hazaérsz, akkor szoktál nagyot étkezni? Az ebéd megoldása nagyon fontos lenne. Konkrét dolgokat nem tudok mondani, de én most voltam dietetikusnál, aki adott pár hasznos tippet.


- Legfontosabb dolog, hogy ne éheztesd magad, mert az csak ahhoz vezet, hogy felugrik az inzulinszinted és ez cukorbetegséghez is vezethet.

- Mindig ebédelj dél és 2 óra között, levest és másodikat. Nagyon nagy probléma diákok/hallgatók körében, hogy hazaérnek délután, és akkor esznek nagyot (kvázi akkor ebédelnek). Ezt mindenképpen el kell kerülni.

- A főétel ebéd során 1/4 hús, 1/4 köret (krumpli, rizs, tészta) és 1/2 zöldség lenne ideális.

- Természetesen, ha valami krémlevest eszel, a második lehet zsírosabb, vagy ha zsírosabb levest eszel, akkor pedig a második legyen könnyedebb.

- Próbáld kerülni a cukrot, édességet. Ha sok kávét vagy teát iszol és cukrozod őket, akkor használj barnacukrot vagy édesítőszert (esetleg fruktózt). A kenyeret, pékárut is minimumra kell venni.

- A gyümölcsök egészségesek, de a banán és a szőlő nem ajánlatos, mert nagyon sok cukrot tartalmaznak. A narancs és a mandarin viszonylag szintén sokat tartalmaz.

- Vacsorára valami egyszerűt egyél. A levesek nagyon jók, de bármi megfelel, csak ne terhelje meg a gyomrodat.

- A vacsora általában kb 6 óra környékén az ideális. Nyáron lehet kicsit később, akár 8 órakor is, télen korábban, kb 5-kor.

- Ha esetleg edzel, tornázol akkor azt semmiképpen sem az ebéd környékén tedd. Vagy reggel (8-10 óra), vagy délután (4-6 óra), az ebéd utáni időben pihenni kell.


Remélem tudtam segíteni. :) 20/F

2015. nov. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Étrendváltás nélkül is lehet fogyni, de sokunknak sokkal könnyebb s jóval érdemesebb egy egészségesebb életmódra váltani.

Sokáig vagy iskolában s a leírás alapján nem az a ritka fajta vagy, aki kibírja kis semmikkel délután 4-ig, úgyhogy tápláló ételeket kell vinned, amennyiben nem eszel menzán, étteremben, büfében vagy ilyesmi.

Igazából Te ismered magad, az ételigényed, ízlésed, nem tudhatom, neked mit érdemes enned, de a fő, hogy ne úgy egyél, mint a mai emberek zöme, szénhidrátot szénhidráttal. Koncentrálj a fehérjére, zöldségekre (a kedvenc szénhidrátos csoportom), egyél zsírt is... Mivel ez a legtöbbeknek kevés energiát ad, bejönnek a jobbfajta szénhidrátok, lehetőleg ne cukros dolgokat egyél, ez egyértelmű s jobb a lassabb felszívódású keményítő, mint a gyors, bár ez azon is múlik, hogy mivel eszed.

Van, aki csirkét visz rizzsel. Van, aki rántottát vagy zabkását. Én tojást és olajos magvakat vinnék, plusz zöldséget, no meg valami töményebbet is a fentieknél, de én speciális étrenden vagyok. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy a különböző emberek különböző választ adnak a kérdésedre. Fontos az is, hogy ki mivel lakik jól. Ott van pl. a zab. Van, aki kevés zabbal jóllakik, nem tudom, hogyan csinálja. Van, aki 20 dekával lakik jól, amennyiben azért valami töményebb is van benne (kókusz, mazsola). Én pedig éhes leszek a szénhidráttól, meg se próbálnék jóllakni vele, előbb kapnék "szénhidrátmérgezést". Ami egyik embernek jó, a másiknak nem.

2015. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!